Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak szerintem rohadt sok...

Lucifer vagyok kérdése:

Csak szerintem rohadt sok amit fogyasztani lehet?

Figyelt kérdés
Ha kalóriát számolunk..kb...3-4 szelet kenyér, leves, második benne van 900 kalóriában. ennél több nem kell és mégsem vagyok vékony, hanem normál súlyom van. Igaz van olyan nap, kb. négynaponta hogy túllépem és 2000 kalóriá is megeszek, de ha csak főttkaja és kenyér, zöldség, akkor is bőven sokat lehet enni a kalóritáblázat szerint.
2015. szept. 6. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen először nekem is furcsa volt hogy pl súlytartáshoz 1800-2000 kalória a keret akkor hogy a fenébe híznak el az emberek :D de azért csak elsőnek tűnik ez olyan soknak könnyen túl lehet lépni :)
2015. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Normál kajával, 4-5 étkezéssel szerintem a legtöbben nem híznak el. Az édesség meg az étkezések közötti nassolás, délutáni ebédmaradék-eszegetés inkább az oka a dolognak. Másrészt ha valakin nagyon nincs izom és nagyon keveset mozog, akkor sokkal alacsonyabb a kalóriaigénye, mint aki pl. a munkája miatt sétálgat napközben. De lehet, hogy csak én vagyok ilyen szerencsés alkat, hogy nagyon sokat kell ennem a hízáshoz.
2015. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az édességek mellől a cukros üdítőket kifelejtettem, szerintem az is jelentős tényező, ráadásul mivel túl édesek, édesszájúvá is nevelik az embereket.
2015. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Iszol egy sört vagy eszel egy szelet csokit és kb fél órás futás megy kukába. Mondjuk ezért. Meg szerintem ezek a kalóriatáblázatok csalnak lefelé. Meg ugye kinek mi számít egy adagnak. Nemrég vettem valami müzlit, rá volt írva, hogy xy gramm az ajánlott adag, amiből kijön az, hogy kb 10 étkezésre elég. Na hát nekem ez tartott háromig.
2015. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért azt vedd figyelembe, hogy a dolgozó átlagember péksüteményt, kávét, energiaitalt, cukros üdítőt reggelizik és ebédre sem csirkemellet eszik párolt zöldséggel. Legalábbis a környezetemben ezt tapasztalom. Ha szigorúbb diétát tartok, akkor én nem is tudom átlépni az 1600 kcal-s határt, mert nem tudok olyan mennyiséget megenni, ami több lenne.
2015. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Reggel 1 péksüti, kávé cukorral. Aztán tolnak kólát napközben legyen az csak 1 liter. Ebédre leves + második, aztán az irodában lehet keksz, meg kocsi, abból is esznek, vacsorára nem tudom mit esznek. (Munkatársak)
2015. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Nekem nagyon kevés étel volt 2000 kcal, pokolian éhes voltam annyival... Nem is fogytam, hisz nem voltam hajlandó éhezni. Ahhoz kellett egy életmódváltás (elég durva szénhidrátcsökkentéssel), hogy képes legyek szolid kalóriadeficitet tartani, mindezt nagy súlyfelesleggel...

Úgyhogy emberfüggő is. Sőt, nekem is volt már, hogy remekül jóllaktam 1400 kcallal, máskor viszont 2800 alatt meg nem álltam (s volt, hogy végigéheztem a napot, 2700 kcal mellett. értelmes ételeket ettem, nem is mozogtam sokat, csak sok volt a szénhidrát, bár aznap főleg zöldségből, de úgy tűnik, néha az is gond nekem :D).


Van, akinek mennyiség kell és nagyon nem mindegy az összetétel sem. Én már rég kitapasztaltam, mi laktat és mit kerüljek, ha nem akarok sokat enni, de így is szinte lehetetlen kalóriadeficitbe kerülnöm, illetve elég mozgással azért még megy.

2015. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki írja, hogy péksüti, kóla, nass, annak igaza van, sok esetben erről van szó. De azért akad, aki normális étellel, napi 2-3 étkezésre tolja be a maga kis 3000 kilokalóriáját... Vagy éppen jóval többet, nyilván akad olyan is. Ami persze sokaknál súlytartó adag, dolgoznak, izmuk van, kell annyi. Akkor nincs is gond. Ha lecsökken az aktivitásuk, de valamiért az étvágyuk, éhségük nem, akkor hízhatnak...
2015. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!