Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A nyáron majdnem 15 kg-t...

A nyáron majdnem 15 kg-t adtam le, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés

168 cm 60-62 kg vagyok.. centiméterben a 90 60 90 helyett

98 72 92 vagyok, és eléggé pötyhett... 58 kg szeretnék lenni januárig és feszesebb... í

ha napi 1200-1300 kalóriát eszem sikerülhet?

és milyen tornagyakorlatokat végezzek?


2015. okt. 27. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

várj, fogytál 12 kilót és centikben ennyit nőttél?

Itt valami nem kóser.

2015. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs 15 kilót
2015. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, hanem a 90 60 90 elvileg a normális, de én jelenleg 98 72 92 vagyok..ezt szeretném lefaragni..
2015. okt. 27. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:

jaah értem,

Egyébként azért vagy lötyedt, egyrészt mert gondolom nem sporttal fogytál, másrészt az nem megoldás, hogy nem sokat eszel, azt is rossz minőségű tapanyagból.

Valószínűleg nagyrész izmot veszítettél...

Életmódot kellen változtatnod, járj vagy edzőterembe, vagy válassz valamilyen jó sportot, és étkezz tisztán.

2015. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a 90/60/90 a normális, sem az ideális, mindenki más.


Lehet, hogy picit még fogyhatsz, de a kilókkal felesleges foglalkoznod, főleg, ha izmosodni is akarsz. A jó kinézetre menj rá :)


Te tudod, mivel tudtál eddig fogyni... Ha eddig nem mozogtál, akkor igencsak ideje, viszont akkor emeld a kalóriabevitelt, már amennyiben nem lassult be még a fogyásod.


Egész testes edzés ajánlatos kezdőknek. No meg aerob mozgás mindenkinek, de legalábbis valamilyen. Nemcsak fogyáskor.

2015. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Doruss válasza:

Ha tudod tartani, akkor igen, de ha feszes akarsz lenni, akkor mozognod kell. Feszesítésre + zsírégetésre legjobb, ha kardiózol (pl. aerobic, futás) illetve erősítő gyakorlatokat végzel, saját súllyal (súlyzó nélkül). De akár az is hatásos lehet, ha mindennap sétálsz gyors tempóban fél-egy órát.

Ha csak diétával próbálsz fogyni, azzal az a baj, hogy, bár hatásos, nem csak zsírt, hanem izomtömeget is veszíthetsz. Ezért kell a mozgás, csak figyelj, hogy vigyél be elég szénhidrátot. Ha semmiképpen sem akarsz több kalóriát bevinni, akkor csak edzés előtt kb 3/4 órával vigyél be valamennyi szénhidrátot, legjobb valamilyen gyümölcs, vagy gabona, pl. müzli, müzliszelet, puffasztott rizs, illetve utána valamivel is célszerű egy keveset enni, úgy az ideális az izmoknak.

Viszont ha izmosodsz, lehet, hogy a súlyod nem fog olyan ütemben csökkenni, úgyhogy inkább a centit ill. a kinézetet nézd, az lesz majd a mérvadó :)

Egyébként ajánlom Rubint Réka edzésterveit, vannak ilyen kb 1 órás videói, azok nekem nagyon sokat segítettek, feszesítésben meg motivációban is. De youtube-on is rengeteget találsz, én mostanában a "Train Like an Angel" videókra kattantam rá, különböző testtájakra vannak edzésterveik, szerintem nagyon hasznos.

Remélem segítettem, és hajrá! ;)

2015. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!