Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudtok ajánlani fogyókúrás...

Tudtok ajánlani fogyókúrás főételeket, amiket házilag is el tudok készíteni, tehát nem túl bonyolultak? /zöldséges, csirkés, halas ételek, amik nem túl zsírosak és kevés ch-t tartalmaznak. /

Figyelt kérdés

egyetemista vagyok, tehát a két nagy korlátom az idő és pénz. a saját kis "kreatívkodós" fogyókúrás ételötleteimből kifogytam. A konyhában tanuló/kísérletező fázisban vagyok:)

köszönöm!


2016. jan. 23. 16:04
 1/4 anonim válasza:

Igazából nem tudom mennyire segítek,de pl különböző salátákat simán össze lehet dobni:)

Vagy a személyes kedvencem a rízs és a csirkemell együtt egyszerű,finom és egészséges is.

Rántotta is gyors és sok fehérjét tartalmaz.

Remélem segítettem valamit. :D

2016. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a zöldséges rizst. Szálasra vágom a vöröshagymát, olajon vagy vajon megpárolom, rádobom a az összedarabolt vegyes zöldséget(s.répa, brokkoli, karfiol,z.bab,kukorica, fokhagyma,stb) fűszerezem (ízlés szerint só, bors,kömény,kakukkfű, petr.zöld), puhára párolom, majd összekeverem az előre elkészített (vagy maradék)párolt rizzsel.Ha együtt kicsit lepirul, annál jobb.Az arányok tetszőlegesek. A tetejére lehet sajtot olvasztani.
2016. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csirkét, pulykát szeretem zöldfűszeresen, fokhagymásan zöldségekkel. A köreteket is jól lehet variálni, pl. bulgur, kuszkusz, barnarizs, árpa, köles stb.

Lecsósan, gombásan is jó a hús. Nagyon egyszerű pl. ha egy kis mustárral kened meg vagy a tetejére teszel egy karika paradicsomot, vékony sajtszeletet. :)

Jó a rakott zöldség is, amihez hús is kerül. (Pl. brokkoli, kelbimbó, zöldbab, karfiol, padlizsán, cukkini)

A főzelékek is lehetnek egészségesek, ha nincsenek agyonlisztezve (én általában egy egész adagba 1ek zablisztet teszek csak és teljesen jó), ehhez mehet pl. tojás bármilyen formában.

2016. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Finom, ha az almát négybe vágod, a magházat kiszeded, kis fahéjjal megszórod, egy tepsibe teszed, kockázol vagy csíkozol mellé csirke vagy pulykamell húst amit befűszerezel és az almával megsütöd.

Egyébként körtével is finom, én körtére sovány sajtot teszek úgy sütöm meg.

A tojásrántotta kalória tartalma csökkenthető, ha csak a fehérjét sütöd meg.

2016. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!