Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért fogyok ilyen gyorsan?...

Miért fogyok ilyen gyorsan? Min kell változtatnom?

Figyelt kérdés

Januárban 97 kilóról(165cm) indultam, most 90 vagyok, alig egy hónap alatt. Nagyon örülök neki, de nem szeretném kockáztatni az egészségem.

Röviden a jelenlegi étkezésem: nem eszek burgonyát, tésztát, rizst, édességet, bármilyen nassolnivalót, elhagytam a cukrot. Helyettük sok friss vagy párolt zöldséget, salátát, húsokat, halat és kevés gyümölcsöt eszem.

egy átlagos napom étkezése:

reggel: 3 tojásból rántotta zöldségekkel vagy 1 szelet tk rozskenyér sajttal, zöldségekkel

tízórai: alma, narancs, gránátalma

ebéd: sült csirkemell(15dkg) vagy comb salátával 10 dkg(öntet nélkül) vagy 20 dkg párolt brokkolival, gombával

uzsonna: 15 dkg túró joghurttal, zöldségekkel

vacsora: ebéddel megegyező

Napközben 3 liter mentes ásványvizet és egy tejeskávét iszom. 1400-1500 kcal-t eszem naponta(azért számolom, mert mértéktelenségem vezetett az elhízáshoz is). Köszi a segítséget!


2016. jan. 27. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, az utolsó héten mi történt... Az elsőn van, akinél 5-7 kiló is lemegy, főleg víz, persze.

Ilyen kevés kalória mellett ekkora súlynál várható a tempós fogyás, de ha még most is heti 1 kilónál több a mínusz, akkor egyél többet.

2016. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kellene találnod azt a maximális kcal bevitelt, ami mellett még tudsz fogyni heti 0,5-1 kg-t. Elég nagy túlsúlyod van, hosszú út lesz még, és le fog lassulni a fogyás. 1400 kcal-ból egészségesen nem nagyon lehet csökkenteni magyarul nem fogsz tudni mit csinálni, ha stagnál a fogyás. Sportolsz is? Ha félsz, hogy hízol magasabb kcal mellett, akkor mindenképp sportolj. (Egyébként sem árt). Tippre szerintem te olyan 1800-2000 kcal mellett is tudnál fogyni, és akkor kell majd lecsökkentened, ha 80 alá mész. De ne hallgass rám, nézz utána, számold és tapasztald ki. Nem sietsz sehová, fontos, hogy egészségesen fogyj, ne az legyen, hogy 75 kilósan 1000 kcal alá kell menned. Amiket eszel összetétel szempontjából nagyon patent.
2016. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még valami, pont emiatt a hosszú út miatt rád fog törni a szénhidrátéhség idővel, mivel zsírral sem pótolod. El kéne dönteni, hogy melyik úton szeretnél járni nulla ch vagy kevés zsír. Ha teljesen szénhidrátmentesen akarsz étkezni, akkor el kell hagyni a tk-kenyeret is, viszont olajos magvak, egészséges zsírokban gazdag ételek kellenek. A paleósok viszonylag sok zsír mellett is fogynak.

Ha viszont szénhidrátból szeretnél nyerni energiát, akkor nem az ördögtől való a barna rizs, zab, teljes kiőrlésű tészta sem. A zab és a túró az egészséges édességek alapjai.

2016. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A mozgás egyelőre hetente 2x-3x fél óra könnyebb torna, amit próbálok emelni.

A tápanyagok arányát a kaloriabazis.hu-n követem, az alapján 75 g fehérje, 190g szénhidrát és 50 g zsír van előirányozva. Ettől általában eltérek. 100-120g szénhidrátot, 80-100 g fehérjét fogyasztom. A zsír kb 50g körül alakul.

A köretet néha kiváltom délben bulgurral(az alacsonyabb glikémiás indexe miatt), a zabbal még csak barátkozom, nem sikerült finomra elkészítenem.

Lemondani "semmiről" sem szeretnék, hétvégén pl.csülköt is ettem savanyúkáposztával. A cél az élethosszig tartó életmód kialakítása lenne egészséges ételekkel koplalás nélkül. Csak megrémített a hirtelen fogyás(ami nyilván nem 7 kg zsírt jelent), szeretnék egészségesen fogyni.

2016. jan. 27. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért tegyünk tisztába pár dolgot.

A paleósok, sőt a ketogénezők, sőt a zerocarberek is csak akkor fogynak, ha kalóriadeficitben vannak, ugyanúgy, mint minden más étrenden. Amúgy viszonylag szénhidrátdús paleo is van, csak ritkább.

Szénhidrátmentesen NEM lehet táplálkozni.


Van, aki nagyobb túlsúllyal is jól bírja az 1500 kcalt, de szerintem is valószínű, hogy a kérdező ennél többet is ehetne. Én magam 62 kilóra fogytam 1800 kcallal, minimális mozgással, bár ez már, úgy tudom, az átlagosnál gyorsabb anyagcserét jelent. Van, akin 30 kilóval több izom van és 1800-zal súlyt tart edzés mellett... Ki kell tapasztalni, mivel fogy az ember megfelelően. Heti 1 kg fölött általában már túl gyors a tempó.

2016. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, a százalékozással az a baj, hogy nem így működik a test. A Te makróid sokkal jobbak :)

Ne aggódj, ha főleg az elején fogytál sokat, de erről már írtam korábban.

2016. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:
Én felvinném azért a kalóriát és főleg a szénhidrát részt, amúgy egész jó a kajád, bár lenne még mit csiszolni rajta, de nem rossz így első ránézésre, nyugi a nagyrésze víz volt és izomglikogén, be fog lassulni a fogyás, emiatt ne aggódj.
2016. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!