Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha par grammal tullepem a...

Ha par grammal tullepem a napi zsir limitemet, akkor megallhat a fogyas?

Figyelt kérdés
65 grammra van beallitva a napi zsirbevitelem, egy heten 2x atlepem, akkor az baj?
2016. szept. 28. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Nem fog megállni a fogyásod azért, mert kétszer átlépted a limitedet.

2016. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem állt meg, amikor néha 200 gramm fölé mentem... Aznap nem fogytam, de hétről hétre igen, hiszen deficitben voltam s ez az, ami számít, plusz az egészség.


Azért is fura a kérdés, mert a limitedet te állítod be :)

Amúgy szerinted mit számít pár gramm? Annyira pontosan nem is biztos, hogy mérni tudod...

2016. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem a zsírtól hízol, hanem a szénhidráttól.

Az sem mindegy, hogy jó- vagy rossz zsír.


Ha a kalóriakeretet nem lépted túl, csak a zsírt, az nem baj.

2016. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriatöbblettől hízik az ember, az lehet akár fehérje is... A zsír is, a szénhidrát is, a fehérje is le tud rakódni, ha feleslegben van... Tudom, hogy népszerű mást hinni, de nem. Simán el lehet hízni akkor is, ha szénhidrátot jóformán nem is eszünk. Hormonálisan még van benne valami (az inzulin magas szintje a zsírraktározást támogatja), de akkor is a többleten múlik a dolog, a sok zsír pedig inzulin nélkül is képes eltárolódni.

Úgy tűnik, van, akinél bekavar a makrók aránya, de sokunknál az sem, ugyanúgy fogyunk cukros mint extrém szénhidrátszegény étrend mellett, ha a kalória és az aktivitás mértéke ugyanaz. Csak egészségesebb s más szempontból is sokszor jobb, ha jó étrenden vagyunk...

2016. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen en allitottam be nagyjabol a makrokat, testepito oldalakon tajekozodtam es dokit is kerdeztem rola. Azt kovetkeztettuk ki, hogy nagyjabol 65 gramm zsir lenne a megfelelo a dietaban.

Kaloriat is szamolok, es a deficit termeszetesen meg van, soot ☺

Na de koszonom a valaszokat. Orulok, hogy nem olyan nagy tragedia.

Amugy jo zsirokat fogyasztok, mondhatni megszallott "eletmodvalto" vagyok.

De jo zsirokbol is at lehet lepni azt a bizonyos hatart. 😊

2016. szept. 28. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem gond
2016. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rendben van. A zsírkeretedet pedig a kalóriák miatt hoztátok ki arra, amire, ha több a zsír és kevesebb a ch, a kalória és a fehérje pedig OK, az nem baj. De ha a kalória is fölémenne pár kcallal, akkor sincs semmi, az nüansznyi :)
2016. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon koszonom a valaszokat, megnyugodtam 😊
2016. szept. 29. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!