Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1500 kcal dieta utan hogyan...

1500 kcal dieta utan hogyan erdemes novelni a kaloriabevitelt?

Figyelt kérdés

Az aranyokra gondolok. Az 1500 kcalt ugy raktam ossze, hogy kb 40%-a volt szenhidrat, kb 35% feherje es es 25% korul volt a zsir.

Egy honapja csinaltam, fogytam is, de gyorsabban, mint terveztem. 4 kg volt, amit le akartam adni 6-8 het alatt, de 4,5 ment le egy honap alatt, nem mertem magam kozben, mert ereztem/lattam hogy haladok.

Eleg aktiv vagyok alapban, futni jarok rendszeresen, intervallum edzest csinalok heti 2-3 alkalommal, plusz napi 6-10 km-t gyalogolok, szerintem ezzel nem szamoltam, amikor 1500-ra allitottam be a dietat.


A kerdesem az, hogy most hogyan, mennyivel emeljem szerintetek es milyen aranyban legyen a protein/zsir/szenhidrat?

A szenhidratot nagyon nem tudom valtoztatni, oroklott hajlam miatt a vercukromra vigyaznom kell, igy alapban ugy elek, hogy napi 160 g korul kell tartanom.


Ahogy szamoltam a sulytartashoz 2200-2400 korul van a napi kcal szuksegletem. Egybol menjek fel ennyire, vagy hetrol hetre valamennyivel emelve?


2017. márc. 20. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tehát zsírt és fehérjét tudsz növelni? Emelj heti 200 kcalt, vagyis olyan 1 hónap alatt menj fel 1500ról 2300-ra. Ha csak zsírt és fehérjét ehetnék pluszba, és úgy kéne emelnem akkor én tojást/olajos magvakat (pl mogyoró,olcsó,egészséges, finom) és sajtot ennék.
2017. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valamennyivel tudom a ch-t is, de kb 20 grammal csak (140 volt eddig, 160 kornyekeig meg mehet fel). De az a 20 g nem sok minden, az siman osszejon a feherje emelessel is "jarulekosan", plusz gyumolcsbol szeretnek tobbet idonkent.


Kiprobalom a heten a 200 kcal plusszal. Koszontom a valaszt!

2017. márc. 20. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, hogy 150-200kcallal emelgesd hetente. Beiktathatod a zsírosabb húsokat(és halakat), ha szereted.
2017. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!