Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy néz ki egy "csalónapotok"?

Hogy néz ki egy "csalónapotok"?

Figyelt kérdés
Kérlek, nagy vonalakban írjátok le a paramétereiteket, hogy hány kalóriás étrenddel fogytok, ill., hogy miket faltok be csalónapon. :)
2017. ápr. 1. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
A cinkelt paklit viszem el kártyázni.
2017. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
26%
Elszámlázom a családi vacsorát "céges rendezvény" néven.
2017. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már ezt a kategóriát is csak csökkent szellemi képességűek látogatják?

Vagy viccesek akartatok lenni? Mert akkor erre keményebben kéne gyúrni ám!

2017. ápr. 1. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem fogyókúrázok, de a diétázom(izmosodom) és naponta 2500 kalóriát eszem meg. Csalónapokkor ez ugyanúgy marad, csak mondjuk eszek egy chipset, de másból meg kevesebbet. A szükséges tápanyagok így is megvannak, szóval igazából nem is nagyon csalónap ez..:D Mióta csinálom (fél év) 1-szer volt olyan, hogy mindent bezabáltam, és bár nem számoltam, ettem vagy 4000 kalóriát. De ilyen nem gyakran lesz..
2017. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha ilyet csinálsz az egyenes út a feladás felé. Néha belefér, hogy megeszel egy marék chipset vagy valami, ha belefér a keretbe. De az hülyeség, ha olyan napokat tartasz, hogy megeszed a napi szükséglet 2-szeresét vagy ilyesmi.
2017. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a csalónaphoz rettenetes mennyiségű intelligencia szükséges :)
2017. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 5 Én nem hinném, hogy ez így van. Persze egy akarat gyenge embernél lehet.

A csalónap igazából nem arra való, hogy az ember jól bezabáljon, hanem haszna is van. Tapasztaltam is. Háromszor is volt rá példa, hogy a súlyom több mint egy hétig stagnált. Majd a csalónapok után hirtelen ugrott le 1-1.5 kg. Én kb. 10 naponként engedek magamnak egy kis csalást. Pl. aznap nem natúr csirkét eszem salátával, hanem engedek magamnak egy töltött húst, rizibizivel, esetleg még egy szelet sütit, vagy csokit is engedélyezek magamnak. De volt már rá példa, hogy ebédre 3 szelet pizzát ettem (32-esből), vagy egy magyaros "parasztvacsit" héjában sült krumpli, kolbi, szalonna, főtt tojás, sajt, ecetes hagyma (igen így egyszerre mindent).

Tehát nem a degeszre zabálásról szól, csak mondjuk 3-500 kcal pluszról, az eredeti diétámhoz képest. Nem össze-vissza eszem ilyenkor egész nap, hanem csak az egyik étkezésem cserélem le egy nem átlagos kajámra. 22 kilótól már így is sikerült megszabadulnom, szóval nálam biztosan nem jelent feladást. Sőt, még inkább segít, hogy betartsam a többi napon.

Ha gondolod, olvasd el ezt, hátha hasznosnak találod.

[link]

2017. ápr. 1. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, hogy szülinapomkor nem tartottam magam 2500 kalóriához..
2017. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csalónapon nem számolok, mert minek. 2500 és a csillagos ég közt eszem, ha igazán intenzív vagyok, de néha 2000 is elég (ez kb. a súlytartó szintem). A szénhidrát garantáltan megugrik, akár 100 gramm fölé, extrém esetben 200 fölé, de az már enyhén mazochizmus. A zsír is megugrik, ha direkt mézes kenyeret eszem kb. egész nap, akkor is, ez ilyen fura egyéni jellemzőm. A fehérje nem szokott sokat változni, max. extrém esetben, ami belefér (néha durván elszáll, néha picit csökken).

Tápanyag szempontjából alaposabbak a lazább napjaim, sosem értéktelen cuccokkal tömöm tele a napot. Általában megeszem, amit máskor (valamivel csökkentett mennyiséget azért), csak pluszban bejön egy csomó szénhidrát és valamennyi zsír (kenyér, sült krumpli, borsófőzelék).

2017. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
# 9-es, hogy érted, hogy a szénhidrát is megugrik akár 100 g fölé? Egyébként 100 alatt tudod tartani? Akkor miket eszel? Én 1200-1300 kcal-t eszem mióta diétázom, és a sok zöldségnek köszönhetően a szénhidrát fogyasztásom napi 90-130 g között mozog.
2017. ápr. 2. 20:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!