Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ket es fel honap alatt -10?...

Ket es fel honap alatt -10? 16 eves vagyok,170 cm es 65 kilo. Nem vagyok kover, de volna mit fogyni. Napi 1200 kaloriaval sikerulhet? +nyilvan sport

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Rohadtul unalmasak ezek az anorexiásjelöltek! Hogy az istenbe találod ki, hogy neked 55 kilónak kéne lenni a 170 centiddel?! Nem zavar, hogy az csontsovány? Kérdezd már meg a barátaidat, mi a véleményük az alakodról! 100%, hogy egyik se mondaná, hogy túlsúlyos vagy! Maradj nyugton és élvezd az életet. Mértéktartóan sportolni lehet.
2017. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Énis ponrosan ugyanez vagyok. És már június elején elkezdtem úgy ahogy írod és szépen fogyok szvl hajrá ;)
2017. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát te se fogyjál, kettes, mert igen kellemetlen a pszichiátrián infúzióval feküdni, miközben a szüleid azon rettegnek, hogy élsz-e még! Ugyanis számos esetben belepusztul az áldozat! És maradnak a gyászoló szüleik, akik soha az életben nem fognak lelkileg helyrejönni!!!
2017. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Te nem vagy normalis. Azer nehogy mar itt 70 kiloval legyek epphogy nem anorexias -.-" 55 kiloig nyugodtan lehet menni, meg 50-ig is idi*tak -.-"
2017. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ki beszél itt 70 kilóról?!

55 kg 170 centi: "Az Ön testtömegindexe 19,03 Kategória: sovány

Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!

Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a nõi hormonális változások miatt néhány éven belül valószínûleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentõsebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nõk érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztõ hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelõ, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás."

2017. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsit offolok, mert magamról fogok írni, de úgy gondolom, hasznos lesz. Utálom már ezeket a sztereotípiákat.

25, éves 170 cm magas vagyok nő vagyok, és kb. 53 kg, kb. 58-ról fogytam le. Egyáltalán nem vagyok anorexiás, még csak gebe sem vagyok, csak karcsú, sportos. Feszes, egyáltalán nem lapos fenekem és C kosaras mellem van.

Alapból vékony alkat vagyok, mindig vékonyak voltak a csuklóim, bokáim, combom, alkatilag ilyen vagyok. Mivel tizenévesen nem sportoltam, nem volt rajtam sok izom, ezért a testtömegem kicsi volt mindig is, 52-53 kiló. Amikor már elmúltam 22-23 éves, lelassult kicsit az anyagcserém, közben pedig mérhetetlen mennyiségű pizzát, csokit, kekszet zabáltam napi szinten, ezért szép lassan feljött pár kiló. Hiába nem voltam még 60 kiló sem, nem voltam nagydarab, sőt, ruhában még vékony is voltam, de kifejezetten rossz testem volt. Kiálló has, narancsbőrös comb, löttyedt fenék, csípő feletti oldalhurka. Eldöntöttem, hogy nem úgy szeretnék kinézni, élni, ezért életmódot váltottam. Soha nem csináltam olyat, hogy csak napi 1200 kalóriát eszem, nekem 1500 alatt éhezés. De egészségesen étkeztem, rengeteget kezdtem sportolni, 1600-1700 kalória mellett simán ledobtam azt az 5 kiló felesleges zsírt és elkezdtem fittebb, tónusosabb lenni. Most kicsit többet eszem, és izmot próbálok felszedni és élvezem a formás lábakatt és a lapos hasat, amikkel az életmódváltás előtt nem rendelkeztem soha.

Szóval önmagában ez oltári h.ülyeség, hogy valaki 55 kilósan anorexiás, és majd kórházba kerül!


Leírom egy átlagos napi kajám, csak, hogy lássátok, mennyire esélyes a kórház és a gyászoló szülők. :D


1. étkezés: 3 db, kb. fél tenyérnyi méretű proteines-zabos amerikai palacsinta mogyoróvajjal megkenve, gyümölcsökkel (pl. 1-2 barack, vagy egy jó nagy marék málna) + egy tejeskávé (kesu vagy kókusztejből), kevéske tejszínhabbal


2. étkezés: megint valami gyümölcs + egy marék mandula/mogyoró/diákcsemege



(edzés előtti nasi: egy cerbona müzli szelet, általában meggyes, de ez nem mindig van)


3. étkezés: edzés utáni fehérjeturmix


4. étkezés: általában valami csirkehúsos ragu (a szaft vagy paradicsompüréből, vagy zabtejszínből, vagy joghurtból van) jó sok zöldséggel + teljes kiőrlésű tészta (a csirkehús kb. 250 gramm, a tészta pedig 50 gramm)


+ kicsit később még egy tejeskávé


5. étkezés: egy csomag csirke/pulykamellsonka (100 gramm) VAGY 2 tojás, 1-2 vékony szelet sovány sajt, zöldség (pl. uborka, cukkini, paprika)


6. étkezés: egy doboz cottage cheese


Köszi szépen, nem kérek infúziót! ;)


U.i.: Van olyan oldal, ahol 18-tól számít normálisnak a testtömegindex. :P Amúgy meg bullshit.

2017. jún. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt kéne megértened, hogy a kg csak egy szám. A tömegeddel most sincs semmi baj, de elvben 10 kilóval kevesebben is lehetsz egészséges.


Valójában jobban kinézni nem attól fogsz, hogy elértél egy bizonyos számot a mérlegen.


A két és fél hónap viszont teljesen biztos, hogy irreális a te súlyoddal 10 kg leadására. Kísérletezni sem érdemes vele, mert ezt egészségesen nem lehet megoldani. Főleg, hogy már most sincs valójában súlyfelesleged. Ha lenne 20-30 kg plusz rajtad, akkor a kezdeti víz és salakanyag eltávolításával meg a nagy túlsúly miatt elképzelhető lenne ez a tízes, de így nem. Már most sem reális a heti egy kiló körüli fogyás, és ahogy csökken a súlyod, csak irreálisab lesz.


Én azt tenném, hogy összeraknék egy 1400 kcal körüli, rostban és fehérjében gazdag étrendet és sokat mozognék. A fogyást esetleges pozitív mellékhatásként kezelve kéne átformálnod a tested, mert el sem hiszed, mi mindenre képes a kilóktól teljesen függetlenül.

2017. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os, azt, hogy anorexiás vagy-e, azt nem te vagy hivatott megállapítani, mert az ilyen betegeknek nincs betegségtudatuk. Feltehetnél magadról egy fényképet (nem kapcsolatteremtési céllal), mert anélkül nem tudsz meggyőzni, hogy nem vagy eszméletlenül és zavaróan sovány.
2017. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ilyen szinten nem érdekel, ha nem haragszol. :)
2017. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!