Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Rosszat tennék azzal, ha napi...

Rosszat tennék azzal, ha napi 2-3 deci édesítőszeres üdítőt innék rendszeresen?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon ritkán ittam ilyesmit, de amióta fogyózom, egyszerűen nagyon jólesne.
2018. jan. 13. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Eléggé, Kérdező. Az édesítőszarok hosszútávon baromi veszélyesek, a legtöbbje ugyanis szépen halmozódik a szervezetedben, aztán egyszercsak lesz egy jó kis bélrákod. De olyan is akad, ami mérgező anyagokra bomlik le a szervezetedben.

Ezek a vackok még alig pár évtizede jelentek meg a piacon, és senkinek nincs a leghalványabb fogalma se arról, 10-20 éven belül mit művel a szervezettel. A cigarettáról meg a piáról ugye már ezt tudjuk. Szóval ha a tudományos publikáció azt írja, hogy "ártalmatlan", az kb. annyit jelent, hogy "egyelőre annak tűnik, de..."

Az aszpartámmal konkrétan hangyákat irtanak mái napig (én is kipróbáltam egy vöröshangya-kolónián, 2 napon belül kipusztult az egész boly).

2018. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló már egy kicsit túlzottan fél az édesítőszerektől. Az meg, hogy egy anyag egy másik állatnak mérgező, nem jelenti azt, hogy az emberre is veszélyes, lásd: teobromin - kutyának, macskának méreg, embernek nem.
2018. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem túlzottan, pont annyira félek tőlük, amennyire indokolt.

Most komolyan, a vegyületek jórésze még 10 éve sincs forgalomban, senki nem tudhatja, okoz-e hosszútávon problémát. Ha megnézed az összetételüket, ezek mű-anyagok. Vegyszerek. Tehát igenis lehet káros hatásuk hosszútávon, ahogy a kátránynak, nikotinnak is van. Ha ez a műcucc elkezd halmozódni a szervezetben, és nem tud kiürülni, abból igen nagy bajok lesznek (többek közt az ólom is így viselkedik).


De nemcsak erről van szó. A szervezet alapból a cukorból, szénhidrátból nyeri az energiát. Valamennyi cukorbevitel mindenképp kell, mert ezzel működik a szervezet. Ha jól alávágsz ennek az édesítőszerrel, amit a szervezet nem tud energiaforrásként hasznosítani, akkor annak hamar meglesz a böjtje. Még a diabéteszes embereknek is kell minimális cukrot fogyasztani, különben hipoglikémiás kómába esnek, és jó eséllyel feldobják.

Kis hasonlattal élve: mintha a benzines autódat fehérborral akarnád megtankolni.


Utánanéztem a teobrominnak. Igazság szerint önmagában nem mérgező, a gond ott van, hogy a kutyák/macskák szervezete ISZONYÚ lassan tudja csak lebontani a teobromint. Tehát halmozódik, halmozódik, és egyszercsak megöli őket. Önmagában tehát nem mérgező a teobromin - ha hetente kap egy kocka csokit a kutyusod, semmi baja nem lesz tőle - de ha túl sok van belőle, tönkremegy tőle a szervezetük.

2018. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"ha hetente kap egy kocka csokit a kutyusod, semmi baja nem lesz tőle" - ugyan OFF, de NE BÁTORÍTSD az emberet arra, hogy ilyen szeméttel tömjék a kutyáikat, így is épp elég h*lye van! (Tudod, ankinek eszébe jut, hogy csokit adjon a kutyájának, az nem áll meg egy szeletnél) Amúgy a kutyáknak, macskáknak NINCS az az enzimük, ami a teobromint bontja, ezért mérgező számukra! (És a koffein is.)
2018. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy mekkora a letális dózis, csak a hangyás dolog kapcsán írtam, hogy emberre ártalmatlan anyagtól egy másik állat elpusztulhat. Elvileg szódabikarbónával is irtani lehet a hangyákat, ilyen alapon az is egy veszélyes, mérgező anyag kellene, hogy legyen?
2018. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Mondtam én bárkinek is, hogy csokival tömje a kutyáját-macskáját? Szerintem nem.

Annyit írtam, hogy a teobromin maga nem méreg, de az állatok szervezete piszok lassan bontja le, halmozódik, és a végén ez öli meg az állatot. Egyébként meg van olyan enzimjük, ami tudja bontani a teobromint, csak brutál kevés termelődik belőle. Lepontozás helyett tán jobban utána kéne olvasni a témának.


Ha a szódabikarbónát is olyan mennyiségben tolnák az emberek, mint az édesítőszarokat, hidd el, meg is halnának tőle...

2018. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Inkább maradok a víznél, többet ér az egészségem!

Köszi!

2018. jan. 15. 00:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól teszed, Kérdező!

Az édesítőszerek baromira rákkeltőek!

Egyszer-egyszer nem okoz gondot de hosszútávon nagyon egészségtelenek!

Egy pohár vodkától nem kapsz májzsugort, de 10 év után már jó esélyed van rá.

2018. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ezek a cuccok nagyon károsak!

nemcsak azért mert rákkeltőek hanem mert egy csomó műanyagot is megeszel, amiktől aztán nem tud a szervezeted megszabadulni és szépen felgyümelmik

ezért van ennyi beteg ember a világban, a fejlett országokban: eszik a sok humán takarmányt, a hozamfokozókkal meg hormonokkal tömött állatok húsát, a génmanipulált puffasztott zöldségeket, az agyonvegyszerezett ételeket-italokat, aztán csodálkoznak hogy ilyen sok a gyomor-bél-rendszeri betegség meg rákos daganat...

közvetve igenis okozhatnak ezek az édesítőszarok sokféle betegséget, úgyhogy kerüld el őket!!!

2019. szept. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a hullaszallitokkal meg a korhazi apolokkal jot tennel: munkat adnal nekik

meg persze azokkal, akik ezeket eloallitjak...

2021. jan. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!