Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudom azt kiszámolni...

Hogy tudom azt kiszámolni hogy hány kalóriát égetek el a mozgással?

Figyelt kérdés

1200 kcalt eszek ami minimális érték és mozgáshoz nagyon kevés. Emelni szeretném ha elkezdek járni kocogni vagy konditerembe. De mennyivel emeljem? Hogy tudom pontosan kiszámolni hogy hány kalóriát égetek el a mozgással? Kocogás közben is többször sétálok de azt szeretem csinálni mégse megy még folyamatosan kondiban pedig szerintem mindent fogok csinálni. Tehát ti ezt hogy számoljátok? Azt mondják a kalóriabázis sokat számol rá.

Köszi a válaszokat.


2018. febr. 13. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én futó, gyalogló appokat használok, az se tökéletes, de az időt, sebességet legalább pontosan méri. Ha a súlyodat is pontosan adod meg, akkor azért nagyjából korrekt értéket kapsz. A többi sporthoz sajnos nekem sincs tippem.
2018. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kalóriabázis tényleg nagyon sokat számol. Én azt szoktam csinálni, hogy feleannyi időt adok meg, mint amennyit valójában sportoltam (pl. 40 perc szobabicikli helyett 20 perc). Így jobban merek hagyatkozni a kiírt adatokra.

Illetve, ha esetleg tudsz kölcsön kérni egy jó minőségű futóórát, az pontosabban mér.

És még egy ötlet: ha elmégy egy fitnessterembe, és több márkájú kardiógépet kipróbálsz egy típusból (pl. többféle futópad), számolj átlagot abból, amit kiírnak.

2018. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudhatod pontosan, de mivel az alap kalóriaigényedet sem, ez szerintem mindegy is. A végén úgyis ki kell tapasztalnod, mennyivel fogysz jól. Fix mozgásmennyiségnél ez így OK.


Úgy tudom, minek oldal túl sokat számol és jobb 70%-ot számolni.

Mivel én hol sétálok (de az is lehet tempós hegymenettől kezdve bármi, nyilván durván eltér), hol futok, hol intenzíven tornázok, fogalmam sincs, mennyit égetek, bár azért valamit tippelek. De nem tudhatom pontosan, nyilván.

Akkor voltam meglőve, amikor volt egy 10 órás hegyi túrám. Abban volt minden, hegymenet, durva hegymenet, lejtő, sík séta, evés... Még +/- 500 kcalra sem tudom megmondani, mennyi energiát használhattam, de végülis ez mindegy is volt nekem, nem a számolás alapján fogyok és ritkán volt ilyen.


Én a helyedben nemes egyszerűséggel felemelném 1500-ra a kalóriabevitelt (hacsak nem igen sok a mozgás) s ha a szervezetem tiltakozna, tovább (bár nekem mozgás mellett inkább kevesebb kalória kell a jóllakáshoz, de nálam az alap kalóriabevitel nem ilyen apró).

2018. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!