Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi a max ajánlott fehérje...

Mennyi a max ajánlott fehérje egy napra. Nekem minimum 81g-ot ír az alkalmazás. Ha dupla annyi akkor az baj lenne? Vagy másfélszer.100felett jön ki minden nap. Ártalmas ez? És ha a zsírt 1vagy 2grammal túllépem akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Egészséges szervezetnek nem árt a szükségesnél több fehérje, de felesleges nagyobb mennyiségben fogyasztani, mert drága összetevő. Ha a zsírt túlléped, semmi nem történik. Alapvetően a kalória számít, ezen belül a fehérje mennyisége.
2018. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2018. máj. 15. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

2g/feleslegmentes ttkg fölött tök felesleges, aztán egy ponton túl egyre egészségtelenebb lesz. Feleslegesen megterhelő a brutál sok fehérje a testnek, de azt már nem tudom, hogy mi tekinthető valóban, rövidebb vagy hosszabb távon észrevehetően egészségtelennek.

Én biztosra megyek és általában igyekszem 2g/ttkg alatt maradni, de azért ez nehéz, szóval el szoktam szállni, de mivel nagyon ügyelek, ez ritkán van s ettől még nem lesz semmi bajom :)


Zsír: nincs törvényszerűen gond, ha túlléped 1, 10 vagy 50 grammal... Ha érzékeny vagy a sok zsírra, akkor 100-zal rosszul érezheted magad. Ha a kalória is elszáll, mert nem csökkentetted megfelelően a szénhidrátot (s esetleg a fehérjét, ha nálad van hova, de azt általában egy szűk sávon belül tartjuk), akkor a súlyodban állhat be változás, de az sem egy-két kósza alkalomtól. Amikor még kövér voltam és lassan, de biztosan fogytam, néha 80 grammal több lett a zsír. A fogyásomat ez nem állította meg, de nyilván lassított rajta valamit (bár ki tudja? lehet, hogy ilyen napok nélkül kiborultam volna), mivel a szénhidrátot nem csökkentettem, sőt, nálam a kettő tipikusan egy irányban mozdult el. Nyilván normál ember normál diétájában ekkora eltérés extrém, nekem már régesrég nincs ilyesmi, minimalizáltam a hozzáadott zsírt, de azért muszáj volt leírnom, azt olvasva, hogy 1-2 gramm zsíron pörögsz. 1-2 gramm semmi és 10 gramm ide vagy oda sem számít különösebben, főleg, ha a kalóriabevitelt nem módosítja.

Szerintem nem is tudod grammra pontosan számolni a zsírt... Az én digitális konyhai mérlegem ennyire nem mér jól, az biztos.

2018. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
abból indulok ki amit a kaloriabázis ír:). Nem pörgök nagyon rá csak egy ismerősöm megjegyezte, hogy a túl sok fehérje károsíthatja a májam. De akkor nem gondolom rosszul hogy a 97kilómhoz a 168centimhez a 120 gramm körüli érték nem jelentős túlkapás. Úgy veszem észre ez telít a legjobban.
2018. máj. 15. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!