Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetseges, hogy izmot szedtem...

Lehetseges, hogy izmot szedtem fel?

Figyelt kérdés

3 hete kezdetem bele a dietamba. 1400 kaloria korul eszek. Figyelem a makrok aranyat,70-80g feherjet viszek be naponra.Szenhidratot max 180, zsir max 50g. Mellette otthon tornazom minden nap aerobic es erosito edzesek hetente 3-4 szer, sajat sullyal. Tudni kell, hogy nagyon mozgashianyos eletet eltem. Erzem is a valtozast. Szoval elso heten mikor elkezdtem 4 kg ment le, valoszinuleg viz. Azota a sulyom 79 kg. 2 hete ugyanez a sulyom. Lehetseges, hogy ez a 2 het alatt 1 kg izmot felszedtem es ezért nem valtozott a sulyom???Realis ez???Vagy csak megallt a fogyas?


170cm/26/N


2019. ápr. 12. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, szerintem mi történt, mert voltam hasonlóan.

Izmot ténylegesen ennyi idő alatt nem szedsz fel, ez biztos. Ahhoz igen hosszú idő kell.

Viszont mivel mozgásszegény életmódot folytattál sokáig, mint írtad, most az izmok munkára kapcsolták, ezt megérzik, és most bedurrannak a hirtelen ért hatásától, ennek súlya van (visszatartott víz, stb.)

Ez, ha megszokja a szervezeted a mozgást, vissza fog állni, és a súlyod is csökkenhet.

2019. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre nem gondoltam. Koszonom a valaszt


Meg azt elfelejtettem odairni, hogy a fogyas megindult centikben.Ket het alatt -7 cmvel csokkent osszesen a korfogatom (mell, derek, has, csipo, comb)

2019. ápr. 12. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt egy fia izmot se lehet felszedni, de igen, arról van szó, hogy a meglévő izmaid megérezték hogy léteznek, mert dolgoztatva lettek.

Egyébként ha javasolhatok, ne annyira a mérlegre hagyatkozz, nézz csak körméreteket, centiket egy darabig, ha az megy akkor zsírból is fogysz.

A mérleg csak a testtömegedet mutatja meg. Azt már nem , hogy x idővel a diéta-mozgás elkezdése után milyen arányban változik a testzsír, a visszatartott víz, az izom. Persze érdemes követni a testsúly változást is, de nem kell extra jelentőséget tulajdonítani neki, mert akár óráról órára is ingadozhat, és napról napra is. Havi 2 vagy 3 mérés bőven elég, és nem lesz mérlegfüggő se az ember.:)

2019. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!