Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mik az alapfelszerelések egy...

D-Mano kérdése:

Mik az alapfelszerelések egy paleo-s konyhában?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék elkezdeni paleozni, de alig tudok elkészíteni pár receptet, mert minden új recepthez, amit találok, kell valamilyen eszköz, ami nekem nincs itthon.


Azt szeretném tehát tudni, hogy miket érdemes mindenképpen beszereznem, hogy sokféle receptet el tudjak készíteni. (Nem értem ezalatt a nagyon egzotikus meg extravagáns ételeket.) Mivel nem vagyok milliomos, ezért tényleg csak a legalapvetőbbeket szeretném beszerezni.


Példának okáért sok helyen látom, hogy turmixoljunk össze ezt meg azt. Nincs turmixgépem. Így ezek kilőve stb.


Leírom, mim van itthon:

kis fazék

nagy fazék

serpenyő

tepsi

kis kés

nagy kés

vágódeszka

tésztaszűrő

merőkanál



2019. szept. 20. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kőbaltát és az obszidián kőkést ne feledd!


Viccet félretéve, azt kérdezed, mit kell feltétlenül beszerezned, majd a következő mondatban írod, hogy nincs turmixgéped, így azok a receptek kilőve... hát szerezz be turmixgépet, vagy még jobb, ha aprítógépet is veszel, mert azzal tudsz pl. mandulát aprítani egészen pici apróra.

2019. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A paleónak ezer irányzata van, tyúkot kopasztani vagy mandulát turmixolni, lenmagkenyeret aszalni. Keress recepteket és az alapján válassz eszközt.
2019. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy időben én is paleóztam, most is elég közel áll hozzá az étrendem. Én úgy voltam/vagyok vele, amit az eddigi konyhai eszközeimmel nem tudok elkészíteni, az nem érdekel. Turmixgépem van, de kb. évente 1x használom, gondolkodom rajta, hogy elpakolom valahova, ne foglalja a helyet a konyhapulton. Lehetne vele magtejet készíteni, de találtam egy jófajta kókusztejet, így amíg ahhoz hozzájutok, nincs kedvem ezzel időt tölteni.

A kérdésben szereplő eszközökkel rengetegféle ételt el lehet készíteni, inkább jó alapanyagokra költsd a pénzed.

2019. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem paleozok, de a turmixgépet akartam javasolni ami azért hasznos tud lenni, de nem mindenkinek van otthon. Én kb naponta készítek smoothiet meg heti 1-2 alkalommal valamilyen krémlevest, tésztaszószt, zöldségpürét, úgyhogy megérte azt a kb 15 ezret amit ráköltöttem.
2019. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"amit az eddigi konyhai eszközeimmel nem tudok elkészíteni, az nem érdekel"

Ez a jó hozzáállás. A paleo amúgy is az ősemberről szól, annak még tepsije se volt. ;-)

2019. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"megérte azt a kb 15 ezret"

Ráadásul nem is kell annyit rákölteni, mert olcsóbb is létezik.

Sőt, meggondolandó, hogy nem érdemesebb-e inkább egy botmixert venni, ami még olcsóbb, és amit könnyebb elővenni, mint a turmixgépet (ill. nem kell kerülgetni a konyhapulton), viszont ugyanaz a lényege: van egy késes része, ami forogva aprít.

2019. okt. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Mik az alapfelszerelések egy paleo-s konyhában?"

Pénz, pénz, pénz... :)

2019. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!