Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ajánlanátok a paleolit életmód...

Ajánlanátok a paleolit életmódot, vagy nem?

Figyelt kérdés
Mért igen és mért nem? :)

2012. szept. 5. 19:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

A nemesítésről csak nálunk vannak ilyen nézetek, ezért vagyunk elmaradva termelésbe mondjuk Amerikától. A területük is jóval nagyobb, ez tény, de a hektáronkénti termésátlag is magasabb. Kb egész Európában használnak nemesített és génmódosított gabonát, csak nálunk nem, meg is látszik a gazdasági eredményeken. Az emberek ellustultak, mozgás 0, jön a sok betegség, balgaság lenne mindezt a liszt, a tej vagy bárminek a számlájára írni. A lustaság a fő kiváltó ok, a paleo csak erre reagál oly módon, hogy ha egy lusta sz@r vagy, akkor ezt és ezt és ezt egyél csak és akkor nem hízol el. Rengeteg ember van, aki egészséges, nem elhízott, jókedvű, feszes a bőre és nem palolit diétán él, mert mozog.

A pelo diétához az aktív rendszeres mozgás nem is ajánlható, mert nincs benne gyors ch, egy kiadós konditermi edzés után beájulsz. Simán csak többet kéne mozogni, csak mindenkinek könnyebb a kajában találni olyan módszert, hogy "annyit eszek, amennyit akarok, mégsem hízok el", megmozdulni nehezebb.

2012. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Az mind1, hogy mi ajánljuk-e vagy sem, a lényeg az, hogy te szeretnéd-e vagy nem. Én pl azért kezdtem el, mert beteg voltam és simán vettem a 180 fokos fordulatot. Amúgy szerintem nem tudtam volna betartani és fogyni 12 kilót kevesebb, mint fél év alatt. Amúgy meg én nem is tartom pontosan egy ideje, ahogy a Szendi meghatározza, mert pl szoktam tejet inni és kávézok is és néhanapján eszek pizzát vagy étcsokit. Te tudod, hogy mire van szüksége a szervezetednek és ha te néhanapján csokit akarsz enni vagy hamburgert, akkor nehogymár bárki atz mondja, hogy tilos. :) Ez a lényeg szerintem. És a mértékletesség.
2012. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

tudományosan lehet benne valami...(értek hozzá)

de :nekem nem vált be lefogytam mert nem ette CHt de visszajött 3 hét alatt 5 kiló mert nem bírtam több húst enni

plusz drága nagyon

szerintem számolni kellene mellette Ch-t zsírt...

egyébkét a szakiradalomban a legnagyobb hibának az adagkontroll hiányát tartják.

2012. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 poiu ***** válasza:

A paleolit nem tiltja a szénhidrátot (ch). A gabonaféléket zárja ki, és általában a keményítőt (rizs, krumpli). A zöldség mehet, a zöldség szénhidrát. Mihez képest drága? A mekihez képest olcsó, az üres krumplifőzelékhez képest drága. Sport: nagyon intenzív sporthoz (maratoni futás) valóban érdemes feloldani a szabályt, erről írt Cordain egy egész könyvet.

Szendi nem ír a mozgásról, de ez is része a paleolit életmódnak. Ha tudsz kicsit angolul, ajánlom Mark Sissont: [link]

2012. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Sisson nem palolit életmódot folytat, a primal, amit a paleo enyhítésének tartanak, az már régen nem paleolit, nyomatja a ch-t, zabtól kezdve mindent, olyan izomzat megfelelő táplálkozás nélkül nem érhető el.
2012. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha egy kiadós konditermi edzés után eszem 3 banánt, akkor nem "ájulok be"...
2012. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%

3 banánnal meg úgy megnyomatod a káliumodat, hogy többet ártasz vele, mint használsz, hiába próbálod megmagyarázni...

Ez az életmód a rendszeres aktív testmozgással nem egyeztethető össze. Módosítani kell, bele kell vinni a gyorsan felszívódó ch-t, csak onnan az már nem paleolit.

2012. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
84%

Érdekes, ha elhagyjuk a hazudozásokat, félrebeszéléseket mint pl. hogy gyors ch nélkül nem lehet edzeni, okosabbak lennénk. Még testet is építenek nagy mennyiségű ch nélkül. Edzéshez meg? Minek? Hús - zsír is ellát energiával, ha küzdősportolóknak jó edzéshez, akkor senki ne sírjon hogy de neki kell a keményítő mert az izmai és a glikogénraktárai.. sírni a barátnő vállán kell nem komoly témák megtárgyalásakor!


Üdv. Aczél

2012. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt a testépítőt meg is lehet nézni, aki nagy mennyiségű ch nélkül csinálja, semmi tömeg nincs rajta. Ne gyere Sissonnal te is, ő nem paleolitozik, az már régen nem az.
2012. szept. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%

Irigy vagy rögtön az elején?

Nem, a srácnak akkora izomtömege van, hogy nekem már pl. nem is kellene akkora. Ajándékba sem.

A jelentéktelen és korlátozott tapasztalataid alapján ne általánosítsál már, mert nem lesz igaz az általánosításod.


Egyébként is nem a testépítésen van a hangsúly. A testépítés egy baromi egészségtelen sport, tönkreteszi az ízületeket és a baromi sok szénhidrát, tej(savó)fehérje zabálás is sz.ar. De ha véletlen szóját eszik valaki, az se jobb.


Arról van szó, hogy küzdősportolóknak, harcművészeknek ÉS még testépítőnek is jó a paleó - tehát igen jó erőnlétet ad, természetesen.

Emellett egészséges is. Segít megőrizni (vagy csökkenteni) az inzulin érzékenységet, kiküszöböli a növényi méreganyagokat amelyen számos krónikus betegségért felelősek (lektinek, glutén..)

Ezért ajánlott.

Nem ajánlott azért, mert drágák a jó minőségű élelmiszerek - hús, zöldség, gyümölcs. Bár ennyi erővel maga az élet sem ajánlott, mert az is drága.

2012. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!