Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tapasztaltatok olyat, hogy...

Tapasztaltatok olyat, hogy Paleolit diéta szigorú tartása mellett vércukor ingadozásotok volt? Ami "agyi fáradtsággal" járt? Mintha "leesne" a cukor szint?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja csinálom és nagyon jó!

Viszont ez az egy pont, ami fura...hogy be vagyok agyilag tompulva...előtte is az voltam, csak még testileg is gyenge voltam. Most nagyon fitt vagyok testileg, de agyilag nem. Mostanra elvileg az inzulin rezisztenciának javulnia kellett. Viszont most is érzem azt az érzést, amit eddig a cukor leesésnek tulajdonítottam...de az MÁR nem lehet ok. Tudtok segíteni?



2012. dec. 19. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
73%

Én személy szerint már a dietetikusokban nehezen bízom, ugyanis alaptalan butaságokat tudnak túl határozottan kijelenteni. Ez olyan, mintha én valamiféle istenség létezéséről beszélnék, holott semmi sem támasztja alá a saját magam (vagy a valakitől tanult) mondókámat. Attól még, hogy egyetemen tanulja valaki a butaságot, még nem lesz igaz.

Ilyenek rendre:


"Ebben az esetben kontrollálni kell ugyan a szénhidrát (CH) fogyasztást, de teljesen kiiktatni sem szabad, ugyan is teljesen felborulhat az anyagcsere egyensúlyod,"


Teljesen felborult a legtöbb ember anyagcseréje. Igen, mert szénhidrátot nyakalnak, ahogyan azt a modern dietetika ajánlja (ugye, teljes őrlésű gabonák formájában).


"A sejtek alapvető tápláléka a glükóz,"

Igen, ami a szervezetünkben szintetizálódik. Ergó nem eszem meg, mert nem akarok egy dietetikustól és az inzulintól függni életem hátralevő részében.. :) Érdekellentétek lehetnek a dietetikusok, gyógyszergyártól - és a dolgozó emberek között.


"A fehérjéből szerzett energia hátránya, hogy a bontása során káros anyagok jutnak a szervezetbe, melyek felszaporodva vesekárosodást okoznak hosszú távon, illetve az ízületekben lerakódva köszvényt váltanak ki."


Vagy ez az egész hazugság, és a testünk jól tolerálja a fehérjét, és a köszvényt, azaz a húgysav felszaporodását egészen más okozza, amit gyorsan alá lehet támasztani, de minden dietetikusok által éltetett paradoxont ne döntsünk már meg hirtelen. Ha a dietetikus eszmékre hallgatunk, akkor lassan már csak kalciumot ennénk, hogy megakadályozzuk a csontritkulást.. A dietetika nem más mint áltudományos eredmények konok vég nélküli erőszakolása az átlagemberekbe. Lásd sok kalcium, relative kevés fehérje, kevés zsír, kevés koleszterin. Amiből kéne enni abból kevés legyen, amiből nem megoldás hogy többet eszünk, abból évről évre több kell.. persze, de ez sem hoz megoldást, nem tűnik fel?


"És akkor a zsírok: jó energiaforrás, éhezésben és ketózisban (kevés szénhidrátbevitel esetén kialakul) bontódik, de amit a paleo-sok sem tudnak ezek szerint, hogy tulajdonképpen a lebontása során (béta-oxidáció) belép a citromsav-ciklusba a keletkező anyag, szóval gyakorlatilag a szervezet ugyan úgy glükóz formájában fogja hasznosítani."


Legalább biokémiából képzettek vagyunk. Ez jó. Az emberi test ennél csak bonyolultabban működik.


"Egyébként nem igaz, hogy a kőkorszakban nem volt kenyér, gabonafogyasztás blabla, hiszen a régészeti leletek közt ezrével vannak kenyérsütéshez használatos eszközök, csak el kell menni egy múzeumba, és meg kell nézni. Máris megdől minden elv, ami a paleo alapja, de erről szívesen írok még, ha kell, akár oldalakat is... "


Elfogadom hogy a dietetikusokat rosszul képzik, és ezért hülyeségeket mondanak. Azonban az önszánt hülyeség sokkal jobban szúrja a szemem.


Szakállas érv a paleó ellen hogy régen is sütöttek kenyeret. És már a válasznak is szakálla van! Senkit sem érdekel, hogy 15000 éve valaki magokat őrölt és lepényt sütött! Itt az emberi szervezet ideális élelmiszer, tápanyag ellátásáról van szó, nem arról hogy mióta termesztünk gabonákat. Jézusom.. jól hangzó ferdítése a témának, de teljesen felesleges.. Ez nem érv, nem dőlt meg semmi :)


"Ha nem akarsz rosszul lenni, egyél szénhidrátot, de kerüld azokat, amelyek finomítva vannak. Ilyeneket találsz a fehér kenyérben, kifőtt közönséges tésztában, ne fogyassz cukrot, hetente maximum egyszer fogyassz burgonyát (főleg püré, főtt) és rizst, de lehetőleg ne egymást követő nap... Gyümölcs, zöldség kevés és viszonylag jó minőségű CH-ot tartalmaz. Ezek közül kerülendő a banán, ananász, szőlő, a többivel nincs gond.

Cukros üdítők és égetett szeszek nem ajánlottak. "


Köszönjük, végre egy dietetikus is megerősíti a paleót.


Tehát alacsony szénhidrát tartalmú zöldségeket, és gyümölcsöket fogyaszt az ember (adott mennyiségű hússal, állati táplálékkal). Erről szól a paleó. Azt a kis burgonyát már elhagyjuk, mert nyilván a dietetikusok is ismerik a burgonya magas lektin és szaponin tartalmát. Illetve arra a heti 1 nap rizsre sem valószínű hogy szükség van, ha szükség lenne akkor gyakrabban kellene fogyasztani. De heti egy nap rizs fogyasztás érdemlegesen nem ront, nem javít semmin se.


"

És még valami... a dietetikusok nem azért tanulnak egyetemen négy évig, hogy a társadalom csak annyit nézzen ki belőlük, hogy csak azt hajtogatjuk, igyál sokat, ne egyél sót..

Mindennek megvan az élettani alapja és biokémiai magyarázata... eleve két évig csak erről tanulunk, hiszen annyira összetett a szervezet... nem google-ról kell tájékozódni, el kell menni szakemberhez, aki tudja is, hogy mit MIÉRT ajánl, és azt BIZONYÍTÉKOKON alapuló orvoslás szerint teszi. Nyugaton ezt már tudják... "


Ez kamu. Igyál sokat, ne egyél sót? Ez szánalmas.. az emberi szervezet néhány óra alatt megszabadul a fölös sótól, azt nevezik TUDOMÁNYNAK hogy csökkentsük a sófogyasztást? A nevetségesség legnagyobb csúcsa.. Bizonyítékokon alapuló orvoslás? Ez engem nagyon sért, és valószínűleg a nyugati, gyógyszerszedő és beteg emberek nagy része is lekeverne egy kisebb pofont annak aki ilyet mond, az igazságérzetük miatt.


Leírom mi alapul bizonyítékokon: Az, hogy minél több embert tesznek beteggél, annál nagyobb bevétele lesz a gyógyszergyártóknak, és az azt kiszolgáló díszes csődületnek. Ez a tapasztalat, amíg valakiktől annyira futja hogy éveken át tanulták: korlátozni kell a sófogyasztást..


Elnézést az esetleges lélekbe taposásért, a szakmát szándékoltam (jogosan) támadni, nem magánszemélyeket.

2013. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:

Hát, nem kell attól tartanod, hogy engem megbántottál, hiszen számítottam az ilyen jellegű válaszokra. Eleve, akik egy ilyen divat diétának bedőlnek manapság, azok körében nagy divatja van az összeesküvés elméletek gyártásának és az ilyen hozzáállásnak.

LEHET, hogy te azt gondolod, hogy én személy szerint élvezem, ha sok a beteg, mert legalább lesz munkám, ez beleillene az általad felvázolt képbe. A valóság az, hogy csupa jó indulattal, és a tőlem telhető maximális tudással próbálok segíteni úgy másoknak, hogy ezért még egy köszönöm-öt sem kapok, és naponta kell szembenéznem azzal, hogy mennyire nincs megbecsülve a szakma. Próbálunk utat taposni magunknak egy olyan társadalomban, ahol az emberek szerint mindenki ért a táplálkozáshoz, csak a dietetikus nem.

Engem ez nem zavar, tisztába voltam vele akkor is, amikor ezt a szakmát, hivatást választottam. Nyugaton nagyon jól működik a rendszer, és hiszek benne, hogy hozzánk is elér egyszer ez a hullám.

És végül: azért nem reagálok arra, hogy részletesen kielemezted a mondataimat, mert nem azért válaszoltam, hogy veled vitatkozzak, hanem azért, hogy segítsek a kérdezőnek, ahogy tudok. Egyszerűen a szakma szeretetéből fakadóan...

Bármilyen fura, ilyen is van. Ma, a magyarországi egészségügyi állapotok ellenére elmegy valaki egészségügyi dolgozónak? Ez már önmagában gyanús, hogy nem a pénzért csináljuk. Hiszen szinte bele láttok a pénztárcánkba...

De a kutatásokat, szakmai ajánlásokat mi csináljuk, mi, akik benne dolgozunk... mi "szörnyű, kizsákmányoló, pénzéhes dögök"


(és egy apróság: tudtommal pont azt írtam, hogy nem a sótilalmat tanuljuk 4 évig, mint ahogy a hozzád hasonlók hiszik, legalább olvass figyelmesen, mielőtt kritizálsz)

2013. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 Julie S ***** válasza:
Csak annyit biggyesztenék ide belepofázásképp, hogy "a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve". Nem sértésnek szánom, csupán elgondolkodásra ösztönzőnek.
2013. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:

Kedves 29-es!

Köszönöm, hogy írtál.

Bevallom nem értek mindent, amit írtál...nehéz nekem, aki nyilván nem olvasta el az összes létező irodalmat a témában úgymond érdemben szakmailag vitáznom veled.

Nem is akarlak én meggyőzni semmiről.

Személy szerint én sem szeretem az összesküvés elméleteket és a kategórikus /fekete-fehér/ kijelentéseket. Az sem gondolom, hogy az összes orvos és dietetikus anyagi haszonra hajt és nem a páciens gyógyítására.

Kifejezetten nem szeretem az ilyen kijelentéseket, bár sok esetben van alapja...lásd. orvoslátogatók. Mint minden szakmában, van jó szándékú orvos és olyan is aki leszarja a beteg egészségét. És akkor ehhez hozzájön a tudás, mert hiába lehet valaki jó szándékú, attól még lehet nem elég jó orvos stb. Sajnos én az elmúlt 2 évben igen sokat látogattam orvosokat...hülyébbnél-hülyébbeket.

Volt sok jó szándékú, de kb. a 15 rovosból 2 volt jó szakmailag.

Na mindegy nem is ezt akarom mondani.

Én úgy vagyok vele, hogy nyitott vagyok mások véleményére...érdekel mit hoznak fel ellene, hiszen így tanulok én is...nyílván arra nem vagyok kíváncsi, ha csak valaki annyit mond: ez egy divatdiéta.


Nekem Szendi Gábor nem egy isten. Elolvastam a könyveit. Gondolkodtam rajta, és nagyon sokmindent logikusnak találtam...most nyílván nem a fiziológiai részletekre gondolok...nem értek én ahhoz a részhez.

De nem gondolom, hogy "mindenki ellenünk van"...a lényeg, hogy persze én is kritikusan állok öhozzá is, hiszen ahogy neked is mondtam, nem tudok érdemben vele vitázni, mert nem vagyok annyira alaposan olvasott a témában. Nyílván ugyanez van bármilyen dokival. Ő járt az orvosira, neki kéne tudni a dolgokat, nekem meg meg kéne bíznom benne.


Viszont egyet biztosan megtanultam az elmúlt 2 év során. Kizárt, hogy bízzak valakiben CSAK mert ORVOS. Egyszerűen nem. Mert olyan szintű hanyagsággal és tudatlansággal találkoztam körükben, hogy az leírhatatlan: nem észrevett daganatok, félrekezelések és még sorolhatnám.


Az biztos, hogy az embernek többet kell tennie annál, hogy meghallgat 1-2 dokit, dietetikust...beszedi a gyógyszert stb. Életmódot kell váltani. Az én életmódommal semmi gond nem volt korábban. Lisztet mondjuk ettem, de nem ettem igazán cukrot, zsírt...stb.

Jó dolgokat ettem, magamra főztem, semmi tartosítószer, semmi színezék...és egyszerűen semmi sem javult.


Más téma, hogy nekem a legnagyobb gondom az endometriózis betegség, ami egy elég borzalmas cucc...inzulin rezisztenica ide, vagy oda...az a legkisebb gondom.


Rengeteg lányon nagyon segített a laktóz,glutén,cukor mentes diéta...egyszerűen meggyógyultak egy elvileg krónikusnak mondott betegségből.


Engem az jól képzett orvosok klimaxot okozó szurikkal "kezeltek" fél évig...csupa jó szándékkal. Ami drága gyógyszer, teljesen kikészíti a szervezetet...viszont NULLA gyógyulást nem hoz. A lelki stressz, amit ez a szar okoz sokkal több kárt okoz, mint gyógyulást.


Nem vitázni szeretnék veled, és tök örülök hogy valaki értelmesen kritizál...és ráadásul szakmabeli...és nem csak úgy bedob valami hülyeséget, hanem levezeti mit miért mond. Szóval én örülök neked :-). Komolyan.


Megpróbálom jobban értelmezni, amiket írtál.

De csak azt nem értem miért javul mégis más csajok IR állapota a paleotól? Ők nem tompulnak.


Na, de próbálom még párszol elolvasni és főleg megérteni, amiket írtál...


Köszönöm neked ;-)!

2013. jan. 5. 23:09
 35/72 anonim ***** válasza:

Az érzelmek irrelevánsak.

Lehet bármely dietetikus 1000x jobb szándékú ember.

Amíg nem sikerül segíteni másokon, épp ellenkezőleg: Nyugaton a siker azt jelenti, hogy tarol a cukorbetegség és az elhízás, a gyógyszerfogyasztás, addig számomra érdekes a terep. És még külön fantasztikus, hogy csodálkozom. Csodálkozom, hogy valaki őszinte jó szándékkal vezérelve nem látja, hogy ami Nyugaton van, az nem járható út? Ugyan úgy belefulladnak a betegségekbe, mint ahogy az átlag itt Középen. Könnyű teremteni egy világot magunk köré.. kezelgetni a cukorbetegeket, a legjobb szándékkal.. de ők gyógyulást érdemelnének, és egyelőre sok ezer cukorbeteget az orvosa választ el a gyógyulástól, nem így van?

Egy kiragadott példa volt, de a kérdést komolyan gondolom.

2013. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
45%
Az,h nekem és még pár emberre nem hallgattok, kedves paleózok, még hagyján, de legalább egy dietetikusra hallgathatnátok. De teljesen felesleges nektek bármit is magyarázni, csak a saját baromságaitokkal dobálóztok. Oké, igazatok van, nem kell szénhidrát.
2013. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló.. 1 hétig ne egyél keményítőforrást.


1 hét múlva el fogod hinni, hogy valamit jobban tudunk mint a dietetikusok, hiszen élni fogsz. Sőt 2 héten át is élnél, 3 éven át is.. És még gyenge, beteg sem lennél.

Te olyanoknak hiszel, akik ennek a ténynek az ellenkezőjét állítják. Most komolyan, ez már nem is vita..

2013. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
Én 1 évig csak nyers gyümölcsöt és zöldséget ettem ( néha csíráztatott magvakkal, vészesetben 100%os gyümölcslével) és nem egy futó és kerékpár versenyt nyertem meg.Ledobtam 5 kilót, versenysúlyom van, tartom is, a teljesítményem a maximumon mind fizikailag és mentálisan.Low carbot egy hónapig bírtam, nem volt teljesítményem, még gondolkodni sem volt erőm.Nekem ennyi elég volt belőle köszönöm.Tegnap például 1100 gramm CHot ettem, abból 770 gramm cukor mégis vékony vagyok és egészséges.Biztos hogy a CH a ludas?
2013. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:

Anyagcsere kérdése. Tűz típusú embereknél hosszú idő mire kialakulnak az anyagcsere problémák, elhízás.


A sok zöldség pedig viszonylag lowcarbnak számít. A zöldség jó kaja, a gyümölcscukor pedig lassan okoz problémákat..


A nyersvegán táplálkozók azt támasztják alá, hogy nem kell tömény keményítőt enni, a növényekben rejlő energia (legfinomabb elfogyasztható Qi) óriási potenciállal bír, és hogy a szervezetünk bizonyos anyagokból át tud alakítani más anyagokat. Ez szerintem szuper.

2013. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
Anyagcsere kérdés, hát nem igazán. 90 kiló voltam régen, és nem voltam az a zabálós típus.Akárki el tud hízni csak a vékony emberek túlbecsülik amennyit esznek a kövérek pedig alábecsülik.Ha éhezel édes mindegy mit eszel meg, nem fogsz híni, ha pedig rossz kajákból eszel sokat... meg lesz az eredménye.
2013. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!