Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tapasztaltatok olyat, hogy...

Tapasztaltatok olyat, hogy Paleolit diéta szigorú tartása mellett vércukor ingadozásotok volt? Ami "agyi fáradtsággal" járt? Mintha "leesne" a cukor szint?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja csinálom és nagyon jó!

Viszont ez az egy pont, ami fura...hogy be vagyok agyilag tompulva...előtte is az voltam, csak még testileg is gyenge voltam. Most nagyon fitt vagyok testileg, de agyilag nem. Mostanra elvileg az inzulin rezisztenciának javulnia kellett. Viszont most is érzem azt az érzést, amit eddig a cukor leesésnek tulajdonítottam...de az MÁR nem lehet ok. Tudtok segíteni?



2012. dec. 19. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:

Kedves KÉRDEZŐ!


Hát meggyőzni én sem akarok senkit, hiszen én is ember vagyok, hibázhatok, szóval én is csak a véleményemet mondom el, mint itt kb mindenki. Nem is hiszem azt, hogy van bármiféle előnyöm a suli miatt, hiszen sokszor fordul elő, hogy az a beteg, aki pl. 30 éve él együtt a betegségével, sokkal képzettebb, mint mi magunk, hiszen ő napi szinten él vele. Ennek ellenére, ha úgy érzem, hogy tudok válaszolni, mert biztos vagyok magamban, akkor meg is teszem.

Sajnos egyet értek azzal, amit az egészségügyről felvázoltál, tényleg sok a probléma. De hát melyik szakmában nincs ez? Engem speciel ott vág át egy mosógépszerelő, ahol akar, sose fogok rájönni 

Azt, hogy kritikusan állsz a dolgokhoz, de mégis nyitott vagy rá, ez teljesen jó hozzáállás szerintem. Kell is, hogy legyen bennünk egy egészséges bizalmatlanság mások felé, és a nyitottság is kell, hogy új dolgokat tanulhassunk másoktól. Amire végig olvasod ezt a rengeteg könyvet, elmész ezer meg ezer dokihoz, dietetikushoz, akárkihez, és figyeled magad, hogy mire , miként reagál a szervezeted, magad is tudni fogod, hogy mire van a testednek szüksége, hogy jól érezd magad. Minden szakma a sajátját szajkózza, mert ahhoz ért. Egy orvos gyógyszerekkel, a dietetikus diétával a mentálhigiénés lelki szemszögből megközelítve bombáz a jó tanácsaival, aztán a beteg meg úgy érzi, hogy ennek se eleje se vége… A paleolit korban ez nem volt probléma, az embert 30 évesen elvitte a hideg tél vagy a nátha azt csókolom. De most? 80 -90 évig életben tudunk tartani embereket, mindegy, milyen áron, az etika megkívánja… Nem hullik el a selejt (elnézést a kifejezésért, nem vagyok embertelen, csak egy kicsit nyers) és élünk, virulunk, szaporodunk. Olykor, és egyre többször rossz géneket örökítünk… szennyezzük a környezetet, ördögi kör. Nő az allergiások száma, a fejlődési rendellenességek száma, egyre több a depressziós, stresszes ember. Ez mind, mind az ember és az egészség ellen való dolog.

A társadalom meg mit mond? Ha ki tudunk jutni az űrbe, akkor miért nem tudjuk gyógyítani a cukorbetegséget? Éppenséggel tudnánk, egy új hasnyálmirigy beültetéssel elhagyható a napi 3x inzulinos böködés… de hol van ma annyi lehetőség és pénz, hogy ez mind megoldott legyen?

A legjobb megoldás ma a bajra a megelőzés, de az meg olyan gyerekcipőbe jár még, hogy egy jó darabig nem kell álmodozni „egy jobb világról”. Én magam is látom, hogy milyen szenny jön nyugatról, a kényelembe és jólétbe fulladnak bele az emberek, meg a maguk hülyeségébe. A mi fiataljaink meg ész nélkül húznak ki oda dolgozni… na mindegy, ez már nagyon más téma. Én azt, hogy odakint jól működik a rendszer, azt arra értettem, hogy ott a dietetikus egy megbecsült szakember, aki aktívan részt vesz az egészségügyi ellátó teamben. Ennyi. Semmivel sem akartam ennél többet mondani ezzel.


Na de az eredeti témára visszatérve.

Az, hogy neked más bajod is van, mint IR, azt eddig nem említetted. Mondjuk az én hibám is, hogy kapásból elkezdtem dobálózni egy elképzelt állapotnak megfelelően egy szerintem jó megoldást, és meg se fordult a fejemben, hogy más is lehet még a háttérben. Hát ez öreg hiba amúgy. Szóval ez meg az ilyen honlapok hátránya, amikor mindenféle vizsgálat, leletek, labor stb hiányában az ember jó tanáccsal szeretne élni. Lehetetlen.

Ettől függetlenül szívesen ajánlok egy helyet, ahol nagyon sok nőnek sikerült teherbe esnie a megfelelő diagnózis felállítása és a kezelés hatására. Magán, tehát ki kell nyitni a pénztárcát, de ott tényleg törődnek az emberrel, és megkapod a pénzedért azt, ami megjár.

[link]

Ha nem engedheted meg magadnak, egy érdeklődést akkor is megér. Nagyon korrektek, ha nem tudsz mindig felutazni, akkor is tartják veled a kapcsolatot e-mailen, telefonon, és ez különösebben nem is kerül semmibe. A te esetedben egy alapos kivizsgálás és egyénre szabott kezelés szükséges, aminek vagy része lesz a diéta vagy nem, de valószínűleg igen.


Nem vagyok otthon ebben a témában (endometriózis), de mivel a szénhidrát fogyasztás hat az inzulinra és a glükagonra, ezek a hormonok pedig szinte az összes másik hormonra, így közvetetten kihat a táplálkozás a méh állapotára is. Van pl. egy másik betegség, a PCOS, minden 5. nő érintett, de általában csak akkor derül ki, ha nem jön össze a baba. Itt szintén megjelenik az inzulin rezisztencia. Ők, ha tartják a cukorbetegeknek is ajánlott diétát, és szedik a gyógyszert az inzulin rezisztenciára (de általában kitartó diétázás után el is hagyható 2-3 év múlva) akkor a hormonháztartás helyreáll, és teherbe esik a nő. Másik véglet viszont, ha nem kezelik, 10-15 év után kimerül a hasnyálmirigy, és kialakul a cukorbetegség. Itt a Mens Mentisben ez a PCOS az egyik speciális területük, de szinte bizton állíthatom, hogy a te bajodra is tudnak mit mondani, csak nekem speciel eddig nem volt ilyen esettel dolgom.


A paleo lehet, hogy azért segít másoknak, mert ugye ebben a diétában tilos az egyszerű szénhidrátok, egyszerűbben szólva a cukrok (glükóz, fruktóz stb) fogyasztása. Ezek azok az anyagok, amik a legjobban emelik a vér cukorszintjét, erre indul be legnagyobb mértékben az inzulin elválasztás a hasnyálmirigyben.

Na most ha sok a cukor -> sok lesz az inzulin és ingadozó (egyszerre nagyon magas, majd nagyon leesik a szintje) -> sok inzulin hat a sok másik hormonra -> hormonok hatnak a méhre (rossz hormonháztartás és betegség összefüggése).

Ha ők nem fogyasztanak sok cukrot-> nem lesz ingadozó és kiugró vércukor érték -> így nem hülyül meg az összes többi hormon sem -> békén van hagyva a méh, elképzelhető a gyógyulás.

Nem vagyok orvos, de nagyjából így működik, ha le akarjuk egyszerűsíteni a képletet.


Viszont ennek a hatásnak az eléréséhez nem kell paleozni. Vagy úgy is mondhatnám, hogy használd a paleo azon részeit, ami hasznos, ami szar benne, azt meg hagyd el (pl. hús, zsír zabálás ész nélkül, óvd más szerveidet is) Szerintem egyszerűen és egészségesen kell táplálkozni, ami plusz, (!!!) hogy figyelembe kell venni a glikémiás indexet, hogy ne legyen vércukor ingadozásod, és elmúljanak a rosszullétek. Erről majd mindjárt írok, csak már így is egy regény lett ez a levél. Ennyi SZERINTEM, amit a táplálkozással meg lehet tenni. A többi befolyásoló tényezőről (pl. mozgás, ami szintén hat az inzulinra) más hozzáértőt kell megkérdezni. A Mens Mentisben biztos tudnak mondani valami okosabbat is, esetleg ajánlanak egy gyógyszert, vagy részletesebb diétát, ami segít helyreállni. Egyébként meg az, hogy te másképp működsz, mint mások, nem feltétlen baj, nem vagyunk futószalagon gyártott gépek.

Üdv, "kispista2" dietetikus

2013. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy szorosan nem kötődik az eredeti kérdéshez amit szeretnék leírni most, de egy privát levelezésem egyik részletét szeretném ide betűzni a kialakult vita miatt.

Én vagyok a 29-es és az ez előtti válaszoló újra.


Ez csak egy gondolat indító a nézeteimmel kapcsolatosan, nem várok rá különösebben választ senkitől.


hát először is, ha már ennyire belemegyünk a témába, azért én leszögezném, hogy mi a suliban abszolút nem foglalkozunk ilyen diétákkal. Ez azért van, mert alapba a dietetikus és maga a diéta sem arra van kitalálva, hogy egészséges embereket ilyen-olyan irányba terelgessünk. Van egy alap ajánlás egészségeseknek is, mindenféle jól csengő, fantázia nevet mellőző "egészséges táplálkozás" címen. Ezzel aligha lehet eladni csupa flancos reform terméket, viszont a legtöbb emberre ráhúzható, és kockázatkerülő. Ezt hirdetjük, ha tudjuk, de sajnos világos, hogy elég gyerekcipőben jár a megelőzés Magyarországon, és sajna még nyugaton is.


Ezek a diéták időről-időre felröppennek, és nehéz velük lépést tartani. Szinte nincs olyan hét, hogy ne állna a sorba egy újabb valaki, aki a tapasztalatait, elképzeléseit összegezve ír egy könyvet, kaszál egy csomó pénzt, eladnak egy rakat reform cuccot, amit a diétához kötnek, aztán egyszer csak az emberek megunják, jön egy jobb, érdekesebb, még hihetőbb körítéssel, és akkor az lesz, ami hódít. Egészséges embernek amúgy különösebben nem is ártanak ezek, mert sose csinálják olyan sokáig, hogy bajuk legyen tőle, kivéve egy-két fanatikust, akik azt hiszik, hogy most aztán megváltották a világot, mint a TaplalkozasHarcmuves vagy ki, aki betalált a fórumon.


Szóval, amíg tele vannak a kórházak a beteg emberekkel, akiknek aligha van más választásuk, mint a diéta betartása, sok esetben az életük múlik rajta, addig nekem ezen "kell" vitázni, hogy okozhat-e a sok fehérje vesekárosodást. Erről nem is vitázni kéne, hanem meg kéne kérdezni egy nephrózis szindrómában vagy egy krónikus veseelégtelenségben szenvedőt, aki meghal, ha napi 40 grammnál többet visz be fehérjéből (akkor is ha az növényi). Persze ez is egyéni, nem lesz mindenkiből vesebeteg. Na mindegy ez a személyes problémám, már nem is tudom mire akartam kilyukadni.

Ja igen, arra, hogy amiket mondok természetes, hogy én se állíthatom 100%-ra, hogy így van. A tudomány jelenlegi állása szerint mi megtanultuk az élettant, kórélettant, belgyógyászatot, kisklinikumot, kismillió betegséget, sebészetet, stb-t, és ezen tudáson alapulva magunknak kell eldönteni, hogy akkor pl. ez a paleo hasznos az emberiségnek vagy nem? a kutya nem töltögeti a fejünket azzal, hogy mit kell mondanunk, ha ezt a kérdést nekünk felteszik.

Idő sincs rá, még a négy év alatt sem, hogy ezt a tömérdek diétát sorra vegyük, kielemezgessük. A paleo egyszer lett megemlítve egy kiselőadás során, amit történetesen én tartottam, mint hallgató. Volt róla egy vitakör, de ennek a lényege is az előadás gyakorlása és a vitakészség volt. Ha minden aktuális irányzatot be akarnánk venni a tananyagba, akkor hetente lehetne újraírni a tanrendet. Sokkal fontosabb az ember működésének megértése, betegségek etiológiája, lefolyása, prognózia, a kezelések ismerete, azok hatása, a diétás lehetőségek ismerete, azok hatása, kimenetele, lehetséges szövődmények, azok megelőzésének a módja... a dietetika erről szól, nem paleoról meg sóról, cukorról.

Egyébként tudomásom szerint a Paleo nyugaton született az 1970-es években, az akkori tudásnak megfelelően, az akkori kutatásokon alapulva, illetve a fickó hozzáfűzte a saját kis gondolatait, majd leírta, eladta, kaszált vele. Meg kell nézni, hogy mi van egy paleo-s webshop-ban: csupa reform cucc, mindenféle magokból készült liszt például jó drágán. Kérdem én, hogy azokra miért van szükség, ha annyira liszt ellenesek? Nem tökmindegy, hogy búzát vagy szentjánoskenyeret őrlök meg? Mindkettő magőrlemény.... de ha nem lenne a paleo, akkor milyen dumával adnák el a szentjánoskenyér-őrleményt, hiszen a búza sokkal olcsóbb, és ezer meg ezer éve bevált, pláne ha teljes kiőrlésű...

Külföldön már lecsengőben van, hozzánk később érkezett, mint minden, de szerintem egy-két év, és emlékezni se fogunk arra, hogy volt valaha ilyen, hogy paleo...


Az emberiség életmódja folyamatosan változik, ezért nincs egy séma, ami mindig, mindenkinek jó. Öreganyáink nyugodtan ehették a szalonnát fél kiló fehér kenyérrel napi 3x, meg se kottyant nekik, de egész nap negyven fokba, mínusz húszba kint robotoltak a földeken, vagy az állatokkal, nem a gép előtt ültek a fűtött, kényelmes lakásban. Nekünk már aligha lenne jó, ha ugyan ezt tennénk, ezzel az életmóddal.

De ember és ember közt is baromi nagy különbségek vannak. Míg egy epilepsziás gyereknek egyetlen gyógymód, ha 90% zsírt eszik 2-3 évig, addig egy hasnyálmirigybeteg ebbe belehalna (!).

Vagy pl. A Chron beteg abba hal bele, ha nem kap húst hússal enni, mert kell a fehérje ezerrel, míg egy krónikus vesebeteg mint már említettem ugyan ebbe belehalna.

Egy éhező afrikai kisgyerek (Kwashior kór) abba halna pl. bele, ha egyik napról a másikra elé tennénk egy asztalt telis-tele jobbnál jobb kajákkal, és jól megtömnénk, hiszen eddig éhezett, egyen sokat (refeeding-syndroma)...

És még csomó ilyet tudnék felsorolni.


De biztos hülye és tanulatlan az összes dietetikus, mi aztán tényleg nem tudjuk, hogy kinek mit kell enni, és az orvos is csak a halálunkon dolgozik. Elnézést az iróniáért az értelmesektől.


A divat diéták ilyenekkel nem is foglalkoznak, nem tesznek emberek közt különbséget, és a legritkább esetben mondják azt, hogy ha beteg vagy, ezzel ne kísérletezz.

2013. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 Julie S ***** válasza:
72%

Kedves #42, utánanéztél valaha a paleolit étrendnek alaposabban? A vizsgálatoknak, amiket a témában végeztek? Esetleg ismersz-e olyan embereket, akik orvosi leletekkel tudják alátámasztani, hogy paleo mellett lettek egészségesek? Vagy esetleg pont betegek?


Képben vagy-e az ember evolúciójával kapcsolatban? Vagy csak a mai, pillanatnyi állapotot veszed alapul?


Képben vagy-e a ma és a régen fogyasztott táplálékok közötti különbségekkel? Képben vagy-e a növénynemesítés, a génmódosítás hatásaival? A mai mezőgazdaság egyéb árnyoldalaival?


Ezek mind összefüggenek és ha csak egy szempontból nézzük a problémákat, akkor az elég hamar félrevisz a szaktudás ellenére is. A "tudomány mai állása" pedig semmiben sem egységes. Maximum van egy mainstream vonulata ennek is.

2013. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:

Szívesen elolvasnám.. komolyan érdekel a téma.. válaszok..


De pillanatnyilag mégis érdekesebb dolgom akadt, mint újabb kedves hazugságok olvasása.


2 dolog: a kőkorszakban nem létezett egészségügy. 30 éves áltagéletkor a gyermekhalandósággal volt. Egyébiránt egészségügy nélkül akkora várható életkor volt a gyermekkort túléltek között, mint ma itt. Minden technológia nélkül volt ez, tehát a 30 év kacsa.

Élnek ma is vadászó gyűjtögető népcsoportok, én nem a levegőbe írok, tapasztalatok híján. Ez egy tudomány, szakértői vannak - olvasni kéne őket.


Másik dolog, hogy a paleó nem az ősember táplálkozásán alapszik. Megint keverjük a szezont a fazonnal, a butaságok egy idő után unalmas érvek :/

Paleó - nem az ősember táplálkozáson alapszik. Az egészséges táplálkozáson.

2013. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:

Szia kedves 29-es!

Köszi a hozzászólást!


Igen tudom, hogy a cukor miatt a hormon háztartás is felborul. Velem is ez van. De gondolj bele, tegyük fel még mielőtt az IR nálam kiderült...elmennék tegyük

fel hozzád és elmondom mi a szitu...te ajánlanál egy diátát, ami szerintem igen hasonlítana ahhoz /persze ez egy feltételezés/, ahogyan korábban ettem.


Teljes kiörlésű gabonák, sovány húsok...stb.quinoa, kuszkusz. Nem is gondolnád, hogy nekem cukor gondom van...persze lehet megemlíteném, hogy nagyon fáradt vagyok...de mondanám, hogy vashiányom és vérszegénységem is. Ezzel meg is lenne a magyarázat a fáradtságra.


Az a gond, hogy sokkal alaposabb kivizsgálások kellenének, mint amik vannak. Az orvosok belövik, hogy kb. a legtöbb embernek ez, meg az a baja...akkor tuti nekem is az van. "Ránézésre" bemondják. Fiatal vagyok, vékony, nem vagyok lepusztult...tuti nincs nagy gond velem. Ezzel közelit hozzám a legtöbb doki.


Az ortopéd orvos felírt a csípőmre tapaszt...más kérdés, hogy halkan hülyének nézett, hogy ilyen jelentéktelen dolgokkal dokihoz megyek...bár én azt gondolom, hogy én megelőzni szeretnék és ez nem egy normális állapot 37 évesen. Nem akkor szeretnék tüzetoltani, amikor már túl késő. Megemlítettem az egyéb gondjaimat...nem merült fel olyan kérdés, hogy "Ön glutén érzékeny, vagy cukor beteg?". És a lényeg...elhagyom a glutént és mindent, amit kell a paleoban /és itt megjegyzem, hogy a dolgok 70%-a azért is van elhagyva a paleoban, mert a GI értéke a csillagos ég, tehát ezen a ponton fedné egymást a cukor diétával/. Tehát elhagyom a glutént és láss csodát 1 hét alatt lemúlik a csípő fájás. A doki csak felírt rá tapaszt, semmit sem hatott, és "letudta" a dolgot azzal, hogy kopásom van, hiszen sokat mozogtam fiatalon. Nagyon felszínes gyógyítás ez...egy kaptafára megy sok ezer más emberrel...ha fáj, akkor reumoa, vagy kopás. A térdem is fájt, tele volt vízzel a hajlat. Nem tudtam nagyon guggolni, törökülésben ülni. A diagnózis "kopás". Persze sokat mozogtam fiatalon. A diétával ez a "kopás" is elmúlt...még pedig azért mert nem kopás okozza.

Engem nagyon zavar, hogy alig akad olyan doki, aki holisztikusan tekintene egy emberre. Mindenki a szakterületét látja csak...pedig pl. az étel érzékenységek hihetetlenül távoli tüneteket is tudnak okozni!


Most én nem téged szeretnélek szapulni, vagy ilyesmi :-D.


Tudod én azt gondolom, hogy az ember teste tudja mit kell csinálni, csak:

1. Figyelni kell rá

2. Meg kell adni neki az eszközöket - jó kaja

3. Nem szabad terhelni: cukor, sok szar kaja, keményítő, mérgek


És akkor a doki helyett maga megoldja a problémát. Persze van olyan probléma, amire jó a doki...műteni nem tudja magát az ember, vagy hát kicsit nehézkes lenne :-D.

El is hagyhatuk a paleo jelzőt...mondhatnák azt, hogy ez egy glutén és laktóz mentes étrend...és nézd meg ez mind olyan dolog, ami magas glikémiás indexű:

- krumpli

- kukorica

- gabonák - glutén mellett, nagyon magas GI értékük van

- tejtermékek - szintén rossz hatássa vannak a cukor szintre, inzulinra

- hüvelyesek - Glikémiás index a csillagos ég.

...ezzel mind szerintem te is egyetértesz. Ezek mellett mondjuk csak a földimogyorót kell elhagyni...meg a hidrogénezett szarokat.


És, ha jól végig gondolod, akkor ha elhagyod a magas GI kajákat, amik rosszak...Mivel lehet jól lakni? Hússal, tojással :-). Zöldségből vödrökkel ehetne az ember...nem lakna jól.


Ami azt a rendelőt illeti, amit ajánlottál. Aranyos vagy, köszönöm! Ismerem, nekem is ott "kezelik"/vizsgáljál a hormonjaimat, nekem is nagyon szimpik egyébként és érdekel mit mondanak. Más kérdés, hogy nem szedtem be azt a M. betűs gyógyszert, mert én a diétával akarom karban tartani a dolgot...nem annyira drámai az IR-em, hogy már gyógyszert kelljen szednem. És tök kellemtlen, hogy az ember hazudni kényszerül, ha kérdezi..szedi-e a gyógyszert. Egyik doki sem kérdezi meg, hogy "Szeretné szedni a gyógyszert, vagy keressünk más alternativát". Megsértődnek. Valahol persze érthető. De, ha szeretném összefoglalni: Engem eddig egy doki sem gyógyított ki semmiből. Volt egy, aki jól megműtött - örök hálám érte- volt egy másik, aki nem annyira jól műtött meg, de az összes többi tünetemet "én gyógyítottam meg" a paleo álltal.

És nem vagyok hülye, van nekem kontrolom..engem az fog meggyőzni, ha:

1. szubjektíve jobban érzem magam

2. objektíven is látom pl. a laboron.


Járok is kontrollra meg minden, nem iktattam ki a dokikat. És a helyzet az, hogy pár dologtól eltekintve, nagyon nagyon sok a javulás. És nem csak szubjektíve, hanem objektíve is...nincs vashiányom már, vérszegénységem. Már nem magas a koleszterinem. A hormonokat nem tudom még, de hamarosan beszámolok. Örülnék, ha az is változna...szerintem biztos.


Logikus lány vagyok hidd el, hülyeségbe nem kezdek és van kritikai érzékem, vag minek nevezzem...a diétát azzal kezdtem, hogy rákerestem a googliban: "paleo veszélyei", "paleo kritikája". Mindent elolvastam és azt kell hogy mondjam találtam pár silány kritikát, ami nagyon felszinesen érvelt...láthatóan teljesen hiányzott a mély ismeret. És találtam több száz olyan cikket, blogot ami arról áradoznak hogyan változott meg sok sok ember élte. És tudod mit, nagyon nagyon megygőző volt!

Olyan sztorit nem találtam, hogy valaki beteg lett tőle, olyat igen hogy "nem fogytak" tőle...de kétlem, hogy betartották a szabályokat.


De tök jó olyan emberrell beszélni, mint te aki nem csak bepuffogja, hogy baromság az egész...


:-). Szinte nincs olyn ismerősöm, aki ne ismeren olyan embert, aki ezzel gyógyítja magát. Múltkor egy közért pénztáros bácsija kérdezett rá, hogy "csak nem egy ősemberrel van dolgunk?". És elmesélte, hogy ment le a vérnyomása és fogyott le a paleoval, de abbahagyta szervezési gondok miatt /főzés/, de ott nosztalgiázott, hogy vissza kéne térnie, mert mennyi jót tett vele.


Nem mondom, hogy midnenkinek jó ez...de azt igen hogy sok embernek.


Bocsi, már nagyon sokat írtam... be is fejeze mmost :-)!

Szép estét!

2013. jan. 6. 22:17
 46/72 anonim ***** válasza:

Áh, olvastam 2 új sort. Választ kíván.


Dietetikus, a cukorbetegség gyógyítható. Na nem a tökéletesen használhatatlan hasnyálmirigy esetén, de a legtöbb betegség esetén a gyógyszeres kezelést egy dolog indokolja: a ch gazdag diétájuk..


Nem az életek megmentése szab gátat az evolúciónak. Az ember 20 éves korára bőven már szaporodik. Rossz gének öröklődnek? Az allergiák mióta lettek szelekciós tényezők?

2013. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
PCOS - IR kezelésére gyógyszer, cukorbeteg diéta, és néhány év alatt gyógyulás? Talán, a mesében. Több éven át gyógyszert szedni, amikor paleóval fél év alatt helyre szokás jönni? Ide is minek a gyógyszer? Még egy méreg, amit elvileg mindenki ellenez, hiszen fölöslegesen ne mérgezzük magunkat, nem?
2013. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:

Én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy vajon a magyar dietetikusok azt tudják, hogy a teljes őrlésű gabonák is nagy inzulinszint emelkedést okoznak?

Hogy a tejtermékek is nagy inzulinszint emelkedést okoznak.. annyi kérdés, és mindre olyan elszomorító a válasz.

2013. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:

A 42. válasz érdekes, de nem korrekt kritika.


A paleót együtt említeni idióta és képzetlen emberek divatdiétáival. Ez nem helyes, tegyünk különbséget tudomány és ponyva között!


A szentjánoskenyérlisztet csak paleo webshopokban adják el?

De ha mi az emberek táplálkozásával foglalkozunk, akkor hogy jönnek ide üzleti, kereskedelmi dolgok? Vagy szentjánoskenyér termesztők pénzelték a paleót, sok ezer kutatást, tudós csoportok tucatjait, százait.. vagy rossz irányba ment el a társalgás.


A paleó nem üzlet, az hogy valakik azt csinálnak belőle.. a pék is megél valahogy, ezt én unalmas sőt irreleváns témának tekinteném. Egyébként: képzett emberek vagyunk többen is, egy gabona őrlemény a maga glutén és egyéb lektin, fitát tartalmával sosem hasonlítana más őrleményekhez, mondjuk gluténmentes, alacsony lektin tartalmú (vagy mentes) egyéb lisztekhez.

A paleó nem lisztellenes.. hanem gabona és szénhidrát kerülő. Persze sokak szerint ennek nincs alapja. De legyünk tisztában vele, hogy liszt (gabona) és liszt (mondjuk mandula) között van különbség, már hogy ne volna :)

2013. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért feltételezitek azt, hogy a dietetika nem a természetességre törekszik?

Azért mert egészségügyi rendszerben és oktatásban van helye, és nem fórumokon, meg interneten, meg mit tudom én hol terjed, attól még nem az ördögtől való. Nektek egyáltalán fogalmatok sincs arról, hogy egy dietetikus mennyi szembetűzésnek van kitéve az orvosok, ápolók részéről, mert a többség baromságnak tartja azt, hogy a táplálkozásnak egyáltalán köze van az ember egészségéhez.

Cseppet sem vagyunk elfogadva, inkább arrébb lökve... "mit keres ez itt?" pillantásokkal körbevéve. Ugyan azért kepesztünk, amiért ti... tévesen gondoljátok azt, hogy a dietetikus egy nyugati orvoslásba beszopódott szakember... pont, hogy valahol a kettő közt áll, és emellett próbál racionális lenni. Kutatásokat is figyelembe venni, de holisztikus és egyénre szabott lenni, és mindezt a lehető legtermészetesebb úton...

Az orvoslás nem fogad el minket, mert nem majmoljuk a gyógyszereket, műtéteket kicsit túlozva mondhatom, hogy "zöldséggel gyümölcssel" akarunk gyógyítani, de nem fogad el a másik véglet sem, aki szerintem pl. ti vagytok, ahol már csak ilyen megoldások jöhetnek szóba, és még a jó élelmiszerek körét is leszűkítitek egy egészen kicsi csoportra.

Én megmondom őszintén, hogy belefáradtam abba, hogy itt a hozzászólások java csak arról szól, hogy egymás területét fikázzuk, és a másikat akarjuk meggyőzni. Lehetne erről vitatkozni úgyis, hogy annak építő jellege legyen. Mindenki elmondja amit tud, és mérlegeljük.

(Egyébként minden, amit a paleo-ról mondtam, azt a paleo-s oldalakról szedtem össze... Idén szakdolgozat készül paleo-ról az egyetemen, megvizsgálva , alaposan kielemezve, analitikai vizsgálatokkal, kérdőívekkel, laborokkal stb... azt is el fogom olvasni... )

Én amit mondok, azt is azért mondom, mert tapasztalom, és nem azért mert a fejembe töltögették, de ezt már írtam százszor, mégse lehet felfogni.

Szinte küzdötök az ellen, hogy meghalljátok, és megfontoljátok, amit olyan valaki mond, aki éppen nem közületek való. Akkor minek kell ilyen oldalra jönni kommentezni? Kettőnk közül TáplálkozásHarcművész te vagy, aki erőszakosan írogat, és keresed a hibát a mondataimban, kielemezve szinte egyenként. Ezért jársz ide? Biztos velem van a probléma, de ha nem tűnt volna fel, én végig próbáltam az eredeti témánál maradni, és a kérdezővel megosztani a véleményemet. Te mit tettél? Engem szapultál, erőltetted a nézeteidet mindenkire, aki csak erre járt.

Nekem erre nincs szükségem a szülés előtt egy héttel. Ja, és ha már szóba jött a gyerek téma. Adjatok csak gabonapépet a gyereknek, attól majd biztos szépen fejlődik. Meg egyetek nyersen marhahúst, hiszen az mikrobiológiailag ugyebár nyersen is megfelel, de csak alpesi zöld legelőn legeljen szerencsétlen, mert még a végén bejut egy kis GMO származék a pocitokba.


Egyetlen dolgonak örülök, hogy itt jártam. Az, aki nem csak szapulni akar, hanem tényleg a véleményemre kíváncsi, az megtalált privát üzenetben, Teljesen más területről vagyunk valóak, én mint dietetikus, ő mint nyers vegán sportoló. És nini, mindkettőnk számára hasznos beszélgetést folytatunk, tanulunk egymástól. Pedig az elveink nem igazán egy tőről valóak... hoppá, így is lehet. üdv kispista2

2013. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!