Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tapasztaltatok olyat, hogy...

Tapasztaltatok olyat, hogy Paleolit diéta szigorú tartása mellett vércukor ingadozásotok volt? Ami "agyi fáradtsággal" járt? Mintha "leesne" a cukor szint?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja csinálom és nagyon jó!

Viszont ez az egy pont, ami fura...hogy be vagyok agyilag tompulva...előtte is az voltam, csak még testileg is gyenge voltam. Most nagyon fitt vagyok testileg, de agyilag nem. Mostanra elvileg az inzulin rezisztenciának javulnia kellett. Viszont most is érzem azt az érzést, amit eddig a cukor leesésnek tulajdonítottam...de az MÁR nem lehet ok. Tudtok segíteni?



2012. dec. 19. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

Most nem tudok sokat írni.

Részemről én örültem a beszélgetésnek veled.

Remélem én nem kergettelek az örületbe.


De "Adjatok csak gabonapépet a gyereknek, attól majd biztos szépen fejlődik. Meg egyetek nyersen marhahúst".


Ezt hol olvastad?

Nem eszünk nyers marhahúst meg gabona pépet sem...ezt valami magyar paleo oldalon találtad? Nem eszünk gabonát! Vagy a lenre gondolsz?


Viszont barom kíváncsi vagyok arra a paleos diplomára...remélem valahol lehet majd valami össszefoglalót olvasni róla.

2013. jan. 7. 14:51
 52/72 anonim ***** válasza:

Én erőszakos vagyok és támadó, ez nem szép de nini milyen jól katalizálom a témát. Szinte már-már zöld ágra vergődünk.


Egy adott képzést végzett orvos véleménye a táplálkozás és a betegségek összefüggéséről tök mindegy. Tudatlan, nem számít a kritikája. Akkor már az enyém is többet ér, vagy nálam okosabb embereké. Hosszú ideig nem fognak megérteni titeket, dietetikusokat az orvosok. De én sem igazán értem az orvosokat, sőt a dietetikusokat sem.


Én kielemeztem minden mondatot, hogy arra rávilágítsak: több évnyi tanulás után, elvileg tudományra hivatkozva nem sikerült elkülöníteni egyetlen dietetikusnak sem a szénhidrátdús és a szénhidrátszegény táplálkozást. Nem sikerült észrevenni, hogy egy (általában megengedett, vagy ajánlott) szelet rozskenyér, egy kis zab stb. mennyire megegyező hatású egy péksütemény vagy egy csokoládééval.


Nem veszik észre a gabona glutén káros hatásait.. miről van szó? Itt a tudomány, mégis semmibe van véve, legalábbis a legtöbb dietetikus által.

Az orvosok nem számítanak, a dietetikusok tanulnak a táplálkozásról. Önök tartoznak felelősséggel az emberek elé tárt információkért.

A sok tej reklám, teljes őrlésű gabona reklám és az így keletkezett tévhitek valakit felelősséggel terhelnek :/

2013. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogyis! Csak a te leveledre már el is felejtettem válaszolni, amikor megláttam megint azt a sok szart. Próbálok független maradni tőle, nem tenném, ha nem csak a hibáim keresésén dolgozna az illető, mert személyes sértésnek veszi, hogy nekem speciel nem tetszik a paleo BIZONYOS RÉSZE.


Amúgy végig hangsúlyoztam, hogy ezek vélemények tőlem, és nem okoskodás. Biztos van olyan dolog is, amit nem is írtam jól,de minden esetre törekedtem értelmeset kihozni magamból.


Hát, ha annak idején te eljöttél volna hozzám, hogy ajánljak egy diétát, eleve nem tettem volna meg. : )

Itt, egy ilyen fórumon meg lehet tenni, bár ez sem éppen helyes, komolyabb betegségnél pedig kifejezetten tilos... De ha komolyan jelentkeznél egy rendelésre én először is megkérnélek, hogy hozz be minden zárójelentést, leletet, részletes anamnézist vennék fel: saját életutadról, családodról, táplálkozásról. Megpróbálnám megkeresni azokat a pontokat a táplálkozásodban, amin javítani lehetne, és kiemelném azokat, ami kifejezetten előnyös számodra. és továbbra is folytatni érdemes. Biztos konzultálnék dokival is, aki másik szemszögből világítaná meg a kérdést, bár tudom, hogy ők ált. letudják a diétát annyival hogy 160 gramm szénhidrát, azt csókolom. De tud olyat, amit én nem veszek észre pl egy leleten, elvégre ez a dolga.

Aztán írnék egy ajánlást, terveznék egy mintaétrendet, személyre szabottan, pénztárcának, állapotnak megfelelően (IR, vashiány, kedvenc ételek, allergiák ha van.. stb, mindent figyelembe véve). Te pl. elkezdenéd a diétát, és megnéznénk, hogy meghozza-e a várt eredményt. Ez idő persze. Addig kontroll, esetleg táplálkozási napló vezetése, vércukormérésekkel, hogy nyomon követhető legyen, hogy mi mit váltott ki. pl: mi az ami neked kiugrasztja a cukrot, mi az ami nem, mert hát ebben sem vagyunk egyformák.

És ha nincs eredmény, akkor kutakodás tovább, hogy mi lehet a rejtett, fel nem ismert probléma, egészen addig, amíg nincs javulás.

Én ezt tenném.


Amúgy a Mens Mentisben nyugodtan megmondhatod, ha nem szeded a metformint, mert ha letagadod, ezzel is csak összezavarod őket. Azt hiszik szeded, de nincs hatás? Egész más irányba viszi el a dolgokat...

Néha sajna "meg kell erőszakoljuk magunkat" és valamiféle bizalommal kell fordulni az orvos felé, hogy az együtt működés ne legyen gátolva. Ha rosszat tapasztalsz, ráérsz akkor behúzni a csigaházba -szerintem : )

Amúgy a barátnőmet kezelő menszes doki néha megnézi a betegeinek a facebook-ját, ha úgy érzi, hogy valami nem világos. Ott azért sok minden lenyomozható... ha tele van sütis receptekkel az üzenőfal, meg minden második fotón valami édességet majszol, akkor neki hiába mondja, hogy de hiszen ő diétázik :D Ebből is látszik, hogy segíteni akar, a valóság érdekli. A barátnőmnek is felírta a metformint, és szigorú diétát, neki speciel segít. Lassan el is hagyhatja a gyógyszert, és marad csak a diéta. Persze hozzáteszem, barátnőm is dietetikus, szóval nem okoz neki nagy fejtörést, hogy amikor éhes mit vegyen le a boltok polcairól, és pontosan tudja számolni a CH-t is. Jelenleg 180-200 gramm közt viszi be. Se szédülés, se hízás semmi, helyre jött az IR és most már egy éve rendes a ciklusa.

Persze most szépen hangzik ez a sztori, mert már a gyógyulás útján van, de ehhez amin át kellett mennie az nagyon is elkeserítő. Itt, ahol lakunk 2 évig járt egyik dokitól a másikig, tudta mi a baja, de senki nem foglalkozott vele... el se hitték, mert nem produkálta a klasszikus tünetet, az elhízást. Végül 200 km-t utazott, és a mens mentisben végre komolyan lett véve. Azóta minden oké, most ebből írja a szakdolgozatát.

Amúgy nem tudom, hogy hogyan tud külsős hozzáférni szakdogához, de elvileg van rá lehetőség. A könyvtárban lekérhető lesz, de erre még várni kell egy évet. Addigra szerintem elfelejted :) Ja és itt van Pécsett...


Én elmondtam, amit akartam a témában, ennél többet akkor se tudok, ha megszakadok. De szerintem nincs is rá szükség. Írtad, hogy javulsz, jobban vagy, és ez a lényeg. Remélem a hormonok is rendben lesznek, és akkor úgymond lezárul ez a kérdés, már csak megtartanod kell a megszerzett egészséget :)

Amúgy még egy apró megjegyzés, jó tanács:

a vércukor emelő hatás napszakonként változó. reggel a legrosszabb, ilyenkor kell legjobban kerülni a magas GI-t, tízórai és ebéd magasságában van a csúcson, akkor mehet közepes G. indexű élelmiszer is, és este pedig közepes... tehát ha pl. szereted a tejet, akkor ne reggelre idd, hanem tízóraira. Egész más lesz a hatás, ezt egy vércukor mérővel magad is leellenőrizheted. Így a kálcium bevitel is adott, de az inzulinod sem száll el. A rostokat meg dögivel vidd be, (sok folyadékkal), mert az gátolja a gyors vércukor emelkedést azzal, hogy lassítja a bélből történő felszívódást.

Persze ha inkább folytatod a paleo-t, azt is megértem, ezt csak arra az esetre írtam, ha feleslegesen nem akarnál lemondani bizonyos nyersanyagokról,élelmiszerekről : ) Mert hát néha trükközni kell, hogy a kedvenc ételeinket ne kelljen teljesen kiiktatni, szeretjük a hasunkat, emberek vagyunk, nem gépek....

Jobbulást, gyógyulást!

2013. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is paleózok, inzulinrezisztenciám van, és PCO, minden tünetével és szenvedésével.

Szép lassan javulgatok, fogytam, csökkent a hajhullásom, sokkal szebb a bőröm, és már menstruálok is (ami három éven keresztül nem sikerült még gyógyszerrel sem).


Ismerős amit leírtál. Nálam ha ez előjön, akkor több szénhidrátot kezdek el bevinni (gyümölcs főként), addig, míg kívánom. Ha már nem kívánom, akkor elég volt. :)

Mindig a szervezet jelzéseit figyelem, és ha tompa, fáradt vagyok akkor azt jelzi, hogy nem eszek eleget. (amúgy sem vagyok egy nagy étvágyú)


Lehetséges, hogy túl hirtelen álltál át az újfajta életmódra. Én a fokozatosság elvét követtem. :)


Azt nem írtad mennyit eszel, de lehet, hogy - főként így a kezdetben - kicsit többet kellene mégis. :)


Hasznos, ha figyeled mit kívánsz, mert a szervezet általában azért tudja mire van szüksége.


Nekem még a nagy dózisú C vitamin is segített a tompultság ellen.

2013. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

ja, és igen, paleo honlapon olvastam a marhahúsos dolgot, kép is volt hozzá. meg a baba etetéses dolog is ott volt. mondjuk az igaz, hogy megjegyezték, ez a legszélsőségesebb csoportra igaz, nem mindenkire.


[link]

2013. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

A hússal ez természetes dolog.


Ömm, szélsőséges és "felsőbbrendű" vegák szoktak a húsevés ellen igen hatásvadász módon azzal érvelni, hogy ha az ember természetes húsevő, akkor öljön meg egy állatot és egye meg..

Nos, ennek igazából SEMMI gyakorlati akadálya. A nyers hús fogyasztható (lásd tartar beafstesak) és tudtommal el is rágható (nyilván).


Hőkezelve minden jobban emészthetővé válik, ez egy járulékos dolog. Így van, és ha tehetjük használjuk is, ahogy élelmiszerbiztonsági kockázat csökkenéssel is jár. De hát, sok ember eszik nyers húst :)

2013. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:

A vegegetáriánusok/veganok nem tartják felsőbbrendűnek magukat.Pont hogy inkább egyenlőnek tartják az embereket az állatokkal és nagyrészt abban hisznek hogy a földön mindenkinek ugyan annyi joga van élni. Most az hogy te folyamatosan támadsz mindenkit aki nem úgy gondolkodik mint a kis társulatod azt mutatja hogy te vagy az aki felsőbbrendűnek vallja magát.Vegan vagyok, még senki sem panaszkodott arról hogy ráerőltetném, pont az ellenkezője, felnéznek rám, lelkileg erősnek tartanak (ami nagyon is jól esik).


Én személy szerint hamarabb hiszek egy dietetikus szavának, mint egy olyan embernek aki "edukáltnak" vallja magát, közben a tudásának forrása nem más mint egy weboldal.Szinte ugyan azt az étrendet követem mint a dietetikusok ajánlanak (állati termékek nélkül) és lám, egészséges vagyok.


És persze tényleg nem kellene ajánlgatni ilyen nem rég megjelent étrendeket anélkül hogy ismernéd az illető pontos kórtörténetét. Mindenkinek más lesz a tökéletes étrend.Én például tapasztalat útján jutottam el 1 év alatt a veganizmusig.Rengeteget kísérleteztem és a végeredmény:hatalmasra növekedett az anyagcserém, nem kell annyi sűrű fehérjeforrást bevinnem, a veganizmussal vagyok a maximumon.


Csak az én 2 centem, nem több.

2013. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

Nem, a dietetikus egyáltalán nem tud egyetérteni veled és az állati táplálék mellőzésével : /


Hogy kinek hiszel, magánügy, nyilván könnyebb úgy tenni ahogy Te is. Én is a dietetikusnak hinnék, vagy hittem sokáig :)


Én a saját hibámból tartom többre magam másoknál, majd elmúlik.. de sok mindenben több vagyok. Sok mindenben pedig átlagos. Hogy mit honnan tanulok.. én veszem a fáradtságot, hogy tanuljak - a 'szakemberek' többsége különböző szakmákban ennyit sem tesz. Orvosok, dietetikusok (és kevésbé érdekes szakmák képviselői) jönnek ki úgy egyetemek falai közül, hogy soha az önállóság legkisebb jelével nem éltek, sosem kérdezték hogy "miért?" vagy kételkedtek volna bármiben amit betanultattak velük. Ez egészséges?


Én már szanaszét kételkedtem magam, bizonyos idő után kikristályosodik némi igazság. Egy idő után elkülönül valamelyest mi divat, mi jól hangzó igazság, mi tűnik valóban hitelesnek.. Kellenek évek.. évek kellenek hogy több dolog is érthetővé váljon.. nem rossz dolog az a vegán út, de sajnos idővel látszódni fog, hogy nem az igazi. Nem egyértelmű, sajnos sokszor nem egyértelmű: az alkoholista sem érzi hogy mérgezi magát. A dohányos sem érzi sokáig, hogy mennyire megterheli a szervezetét.

Ahogy egy szelet torta, a mindennapi kenyerünk, egy bármilyen ízű tejtermék elfogyasztása után sem érezzük magunkat veszélyben, nem fogják fel az emberek az ártalmat. Ez van, ezért nehéz.

2013. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim válasza:

Elnézést kérek mindenkitől, ez lehet off lesz, de én se bírom ám megállni. Ha már nagyon tudományosat szeretnétek olvasni a glükózról, akkor ajánlom figyelmetekbe: [link]

Igen, ez egy hosszú biokémiai folyamat, melynek az a lényege, hogy a cukorbontásból energia legyen, azaz ATP, amit adenozin-trifoszfátnak nevezünk. Ez egy olyan molekula aminek ha felszakítjuk a makroerg kötését akkor energiát nyerünk. Tudomásom szerint ATP-re minden élőlénynek szüksége van, a baktériumoktól egészen a zsiráfig, mert a sejteknek szükségük van a glükózra ebből a szempontból. ATP-re szükség van a különböző, energiaigényes biokémiai folyamatokra, amik önállóan nem mennek végbe, ezért az ATP hidrolíziséből származó energiát erre kell fordítani (mozgás, gondolkodés, alvás, emésztés, szinte minden élettani jelenség).Nyilván másból is lehet energiát "csiholni", de semmilyen más anyagcsereút nem ad akkora löketet, energiát, mint a glikolízis, vagy mondjuk a terminális oxidáció. Tudom, itt nagyon sok embernek fogalma sincs mik ezek, de ha már diétázni akarok, okosan akarom csinálni, akkor vagy megkérdezek egy dietetikust, aki ezt tanulta, vagy utána nézek, és nem ilyen "humbukoknak" hiszek. Bár biztos tudományosan nagyon megalapozott, de akkor szeretnék végre olvasni erről valamilyen jó kis tudományos, nagy tekintélyű magazinban, vagy a Magyar Tudományos Akadémia kiadványában, stb, nem pedig neve nincs, cikkekből összeollózott blogokban...

Én nem vagyok dietetikus, csak egy biológus.

Elnézést az offért.

Maradok üdvözlettel :)

2013. jan. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim válasza:

A "bogyológus" vagyok.

Annyival még kiegészíteném a válaszom, hogy jó minőségű, összetett szénhidrátokat kell fogyasztani. Hiába a paleolit, nekem már az első két gondolat logikailag ellentmondott. De hogy kérdésre is válaszoljak, mások már jó régen kiszámolták, hogy az agyunknak minimum 140 g (ha jól emlékszem a pontos adatra) szénhidrátra van szükségünk, és mellé még kell 20 g, amit a test felhasznál. Tehát ha összeadjuk, akkor 160 g CH jön ki, aminek ha megnézed nagyon nagy százalékát az agy fogyasztja el. De ha beteg vagy, vagy mozogsz, vagy szülsz, vagy menstruálsz, tanulsz, lappang benned valami, (sok-sok fiziológiás állapot lehet még), lehet még ennél is többet igényel a szervezeted.

2013. jan. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!