Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Palleo életmóddal és napi fél...

Palleo életmóddal és napi fél óra jógával+egy óra futással mennyi kilót fogok kb fogyni? 14/L (175cm és 70kiló)

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 18:48
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Valóban. De a bélfalunkat még mindig áteresztővé teszik a burgonya lektinek.


És naponta hány magyart lőnek le? Tudom hogy szegénység van, egyre nagyobb társadalmi problémák vannak és ez előbb vagy utóbb robbanhat.. de tudjátok mit nem látok? Nem látom a háborút.


Ha nincs háború, nincs élelmiszerválság (azon túl, hogy nem éppen olcsók az élelmiszerek) akkor miért akarjuk a legolcsóbb növényeket, a szénhidrátforrásokat enni?


Egészen megfizethető áron vannak zöldségek (gondolok a 100 forintos káposztára) és olcsóbb - drágább húsok, belsőségek. Akkor miért károsítjuk a szervezetünket tömény keményítőforrásokkal?

Nincs meg a kényszer a krumplievésre, rizsevésre, innentől egy rossz szokásról van szó, amit mindenki eldönt hogy megtart vagy elhagy. Na most ha az egészséget választjuk, akkor értelemszerűen elhagyjuk vagy nagyon ritkán fogyasztunk ilyeneket. De azért a rizs védekező anyagairól is el lehet mondani szépeket, csak a fehér hántolt rizsben a héj eltávolítása után viszonylag kevesebb ilyen anyag marad. De a kínaiak sem véletlen esznek rengeteg gyógynövényt, a károsító hatásokat ellensúlyozni kellett nekik is, már amennyire lehet.

2013. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

látod, ezt mondom. elfogadom, hogy te paleós vagy, akkor te miért nem fogadod el, hogy van, aki azért eszik rizst meg krumplit? az ő dolga, hogy mit eszik.

ha valaki utána járt, akkor tudja, hogy van bennük keményítő, mégis eszi, mert mondjuk finom, és nem gondolja, hogy ettől annyira sok baja lesz, mert mondjuk más rossz ételeket elhagy. Plusz ugye majd pár tíz év múlva derül ki, hogy milyen hatásai vannak ténylegesen, addig hiába támaszkodunk a neten elérhető áltudományos-tudományos forrásokra. Én is közzétehetek komolynak tűnő kísérleteket és leírhatom a következtetést. Ki mit hisz el.

Vallásos emberrel sem állok le vitatkozni, hogy már pedig a bolygónk el fog pusztulni szimpla csillagászati/fizikai törvények miatt. El kell fogadni a másikat és nem megváltoztatni.


szerintem a paleo egyébként főleg nagyon sok rejtett IR-esnek jön be, attól még van, aki fel tudja normálisan dolgozni a kevés keményítőt. (én sem eszek naponta rizst meg krumplit, mégse halok bele lelkileg, ha mégis eszek)


Plusz lektin néhány zöldségben is van ugyebár.

2013. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Én hol nem fogadok el másokat? :)


Nem kell mindenhol támadást és erőszakot sejteni, szimplán csak legyünk tisztában az ismert problémákkal :)


Ha valaki ribancnak öltözik, megd.ugják. Ha valaki szénhidráton él, cukorbeteg lehet. Senki sem kritizálja a ribancokat és a szénhidrátevőket, félreértés ne essék, én illetve sokan mások csak jót akarunk.


Hogy a sok cukorbeteg, elhízott tehén mellett a paleó helytállóságáról beszélünk, szerintem tök fölösleges. Fogyjanak le a disznyajok, jöjjenek rendbe a cukorbetegek, aztán akkor utána meg lehet tárgyalni az egészséges embert.. bár az egészséges ember idővel beteg lesz, ha nem vigyáz. Ezt kellene megelőzni, nem? :)

2013. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

ez most nem ehhez a kérdéshez kapcsolódik, de nagyon sok helyen láttam a neved és bármilyen kérdés felmerül nem paleos körben, rögtön leírod, hogy csak hús+gyüm+zöldség, a gabona előtt is volt élet, a tej meg növekedési hormon. Teszem azt, ahol megkérdezik, h vmi mennyi kalória volt. Értem, hogy jót akarsz, de valószínűleg ellenszenves leszel ezzel mindenhol, ami nem a témádhoz kapcsolódik és kioktatásnak fog tűnni, igazából úgy, hogy még nem ismerik ennek sem a hosszútávú hatását.


Na most én se megyek a 90 naposhoz a népnek megmondani, hogy úgy hülyeség, ahogy van, mert nem fogják megérteni (kivétel egy-kettő, de aki képes lenne beírni a google-ba, már az is nyert ügy). Nem fogom az Updateseket sem piszkálni, attól még, hogy nem értek egyet velük. Tetszik érteni? :)


De, mint mondtam, alapjában véve a paleo nem rossz dolog, van, akinek tényleg ez segít, de nem GYÓGYÍT, hanem tünetmentesít. A cukorbetegnek azért nem lesznek tünetei, mert hosszú ideje nem vesz magához inzulinszintet megbolygató szénhidrátokat stb. Ettől még, amint megint ezekhez nyúlna, megint rosszul lenne, tehát nem gyógyul meg. De tökéletesen követhető módszer annak, aki beteg és/vagy szimpatikus neki. Csak ugye figyelni kell emellett a test jeleire is és vitaminok, ásványi anyagok plusz bevitelére. (azért jelentkezett hasmenés, hajhullás, bőrprobléma is némelyeknél)


De vannak olyan emberek is, akik pl. a húst nem tudják emészteni, mert épp olyan betegségük van (személyesen ismerek ilyet). Na akkor azok sem hülyék, hogy vegák lesznek, csupán ez felel meg a szervezetüknek.


De ugye az élelmiszerek tisztasága bármely étrendben kérdéses sajnos manapság, ezért tartom valószerűtlennek, hogy pontosan lekövetnétek az "őskori" táplálkozást.

2013. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem, de csak néhány mondattal válaszolnék.


Az élelmiszerek tisztasága ugyan úgy kérdéses a gabonák, a zöldségek és a húsok esetében. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Illetve én nem állítom, hogy az ősembert követve kellene ennünk.


Ha valaki már beteg, és nem ehet húst.. akkor meg kell gyógyítani, ennek nincs köze a paleóhoz.


Az inzulin rezisztencia pedig gyógyul, a cukorbetegség kialakult, teljes állapota pedig még a hatékony keleti módszerekkel sem gyógyítható (hasnyálmirigyet semmi sem varázsol vissza).

Most akkor paleó (vagy hasonló) amivel van lehetőség teljes életet élni, inzuli nélkül - vagy más nyugati csodatáplálkozás, ami garantálja a gyógyszerszedés szükségességét a beteg embereknek?


Megelőzést tekintve: Felismertük azokat a táplálkozási nemmegfelelőségeket, amik általánosan felelőssé tehetők számos betegségért, elhízásért stb. Elvileg igen. Következetesen működik a paleó (vagy más lowcarb táplálkozás) fogyás szempontjából? Igen. Akkor a 90 napos diétázó, a kalóriaszámolgató mit csinál? Persze, pusztuljon bele a maga butaságába, én nem mondom hogy ne, de legalább ha van időm és kedvem, leírom neki hogy lehetne máshogyan is.

Én ajánlanám a legegészségesebb kínai taoista táplálkozást is, ha mondhatnám hogy értek hozzá. De egyelőre nemhogy én nem értek hozzá, de annyira bonyolult, annyira kifinomodott hogy még ha GYÓGYÍT is, sosem lesz ebben az országban, a sok egyszerű ember között megszokott táplálkozás. Mert buták hozzá.


Ezzel szemben, a tejtermékek, cukros ételek elhagyása, kenyér helyett zöldségevés? Teljesen megvalósítható, na ezért írom ezeket. Mindenhova ezt írom? De hát lényegében ezt kérdezik, csak nem ismerték még fel a helyes kérdést.. :)

2013. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!