Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Inzulinos cukorbeteg esetében...

Inzulinos cukorbeteg esetében szóba jöhet a paleo étrend?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni mire vigyázzak? Még csak éppen elkezdtem olvasgatni a témáról. Jó lenne valahogy kipróbálni, de természetesen nem szeretnék behipózni. Jelenleg 180 gr CH diétán vagyok. Esetleg van itt olyan cukorbeteg, aki kipróbálta?
2013. ápr. 1. 20:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

Fokozatosság címen meg tudsz enni.

Aztán a gyógyulás miatt idővel ezt is elhagyod (mint cukor vagy keményítő) hiszen újra a tökéletes vércukor szabályozás elérése a cél.


Alacsony vércucura egy kis alma is jó szokott lenni. Sokan nem hinnék, hogy mekkora vércukorszint emelkedést tud okozni némi gyümölcs.

2013. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
Jahm persze, alma, azért került kórházba a kislány, mivel almával akarta anyukája kezelni a hypot... Az alma gyakorlatilag semmi, meg se emeli a vércukrot.
2013. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kérlek ne vitatkozzatok azon, hogy hogy kell a hipót kezelni, mert azt nagyon jól tudom. (Egyébként hogy még egy kicsit nehezebb legyen bármilyen étrendet összeállítani elmondom, hogy jó pár ételre allergiás is vagyok, többek között az almára, de ez már csak hab a tortán.)
2013. ápr. 3. 19:06
 14/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem akartalak megmérgezni az almával :)



Jaja, a kislány, hogy egyem a zuzáját. Cukorbeteg kislánynak az a legnagyobb gondja, hogy az alma nem lökte fel eléggé a vércukrát? Ha az orvosokon múlik, akkor egész életében gyógyszert fog szedni, na persze ezzel együtt örökre távol lesz az egészségtől. Na ez a kislány baja, a többi már csak körítés. Persze lehet a kislány gondolatai inkább szivárvány pónik körül forog és nem alma meg szőlőcukor meg betegségek körül :D

2013. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Zebra Zoltán válasza:
29%

Kedves kérdező!


"Táplálkozás Harcműves"-től még nem olvastam baromságot, tudja, mit beszél, én a helyedben megkeresném Dr. Tóth Csabát (paleo szemléletű orvos), olvastam a könyvét, bár nem vagyok orvos - Ő igen, a legjobb kezekben lennél, ha Őt kérdezed meg vagy keresed fel. A fokozatosság elve szerintem is működni fog.

2013. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10%
Szendi Gábor blogján azt olvastam, Tóth Csaba egy csaló, valójában csak felületesen ismeri a paleót és rossz tanácsokat ad. Szerintem érdemes utána nézni, mégis csak Szendi a hazai paleo mozgalom atyja.
2013. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Na ja.. jó kérdés.

Azért jó tapasztalatok is vannak vele kapcsolatban :)

2013. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Zebra Zoltán válasza:

Tisztelt #16-os!

Megtennéd, hogy adsz valami forrást arról, amit írtál, mert a könyv és az előzmények (paleo találkozókon Szendi gáborral volt jelen) alapján nehezen tudom elhinni. Üdv!

2013. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van, én is tudok több rossz tapasztalatról. Csak keresd meg szendit. Tavaly még lehet, hogy nem voltak ellenségek. De Csaba tényleg nem jó orvos.. és rohadt drága
2013. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Kiskorom óta, kb. 17 éve inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok. Mindig is próbáltam odafigyelni, hogy mit egyek, de amíg egyik percben 2,5 volt a cukrom, és korrigáltam az egészségesnek hitt tejjel, vagy müzliszelettel, utána pár órával már 15-ös vagy magasabb cukrokat mértem.Gondoltam ez így helyes... Évek teltek el, amíg kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel is gond van, december végén közel 7-es TSH értéket mértek. Ekkor ajánlotta a vidéki orvosom, hogy próbáljam meg a paleo étrendet. Hozzátette, hogy mivel cukorbeteg vagyok nem kell rögtön a túlzott szigorúság, hanem fokozatosan térjek át.

Kb. 4 hónapja csinálom ezt az étrendet,és kb. 90%-ban betartva. (Pl. ha egy panírozott hússal megkínálnak, nem utasítom vissza, de nem eszek hozzá köretet.)Az elején szörnyen nehéz volt, szűk volt az az alapanyag-ismeretem, ami beleillet volna az étrendbe. Azóta már sok újdonsággal találkoztam, és nem éhezem. :)

Úgy érzem eddig tévedésben voltam a CH-kal kapcsolatban is. Az életmódváltás előtti étkezésekben sokszor pl. az említett panírt se számoltam, pedig az is figyelembe veendő. A Paleo diéta egyébként nem CH-mentes diéta, sokan tévesen gondolják így.

Ugyanúgy számolni kell a CH-kat egy cukorbetegnek a paleo étkezés esetében is, és persze még több odafigyelést igényel, de megéri. Esetemben a diéta utáni 3 hónappal a TSH-m 3-ra lecsökkent, a HA1c pedig jelenleg 7,2. :) Tudom, hogy az utóbbi még az nem a legjobb eredmény, de akkor még csak 3 hónap telt el!!! A másik, hogy én hipo esetére nem csokit, hanem 2 dl. 100%-os gyümölcslevet tartogatok a táskámban, amiben kb. 25-30 g CH van. Ennyi pont elég, hogy felmenjen a cukor. De néha megengedek magamnak 2 dl. zabitalt is.

Én bátran ajánlom Neked ezt az életmódváltást, de mindenképp csak fokozatosan térj át!!! Sokszor lesz lent az elején a cukrod, és biztosan csökkenteni is kell az inzulinmennyiségen, de nagyon jó érzés amikor szinte "egészségesebb vagy az egészségesebbnél is". :)

2013. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!