Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A szójatejet kerüljem, ha...

A szójatejet kerüljem, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés
Valamint tofu? Egyéb szójakészítmények?

2013. máj. 26. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudtam h magyarországon tilos génmódosítottat használni:O basszus. amúgy a tápos állatok húsa se paleó, a füvet legelőké az igazi, pont ezek miatt...

nem tudtok olcsó helyet jó húsra? amúgy egy tápos állat húsa még mindig jobb sztem mint a génmódosított szóját enni..

2013. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%

Az Alkotmány szerint (oké, szerintem is hülyeség..) GMO-t termeszteni, tenyészteni nem lehet. Felhasználni a külföldről behozottat már lehet!


A törvényalkotók szellemi szintjéről még árulkodik a megfogalmazás. Jó lenne idézni.. de nem olvasok Alkotmányt, fantasy de engem nem szórakoztat..


Úgy van írva, hogy mivel a GMO az emberek testi - lelki (vagy szellemi?) egészségére káros (vagy bizonytalan kockázatú?) ezért nem lehet Magyarország (vagy köztársaság vagy a fene tudja hogy hívják ezt az országot) területén ezeket termeszteni, tenyészteni.


Tehát elképzelik hogy veszélyes, ezért nem lehet itt termelni. Oké.

De behozni kajának, be lehet, csak elültetni nem. Ez világos? Veszélyes, ezért termeszteni nem lehet de enni igen. Ezeken én már röhögni sem tudok, ilyenek írnak alkotmányt, törvényeket? Hát a cigány késelő megfontolt és következetes csaknem értelmiségi ilyenekhez képest. Én sokáig nem tudtam elhinni hogy ember ilyen ellentmondásos munkát kiad a kezéből.

És akkor én erről tanultam Biotechnológia tantárgy alatt Biacs Péter doktortól, aki nagy élelmiszerbiztonsági szakember. És senki sem értette a logikát a GMO-val.. mert nincs benne.


Most jelenleg azt vizsgálják (ha jól tudom GMO mentességgel még moratórium van) hogy az ÉLŐVILÁG DIVERZITÁSÁT hogyan befolyásolják a gmo növények.. azaz hogy a kártevők ellen baktériummérget termelő szója vagy kukorica kipusztítja-e a katicabogarakat.. Ez a nagy vizsgálat.


Az, hogy az emberre milyen hatása van, az, hogy a bélcsatornánkban élő baktériumok a kajával bevitt módosított génekből fel tudnak-e venni részleteket aztán esetleg elkezdenek tőlük szokatlan toxinokat termelni a vastagbelünkben (hoppá, ami egyébként is jellemzően átjárható mert ez már csak ilyen népbetegség ugye nem paleóséknál tehát ha az ártatlan tejsavbaci majd rovarméreg inszekticidet termel a pociban akkor az a méreg be fog jutni a véráramba is) áh kiba.szás az egész.. szégyen.

Jah, valami orosz tanulmány van arról hogy a bélrendszerben élő baktériumok felvettek valami táplálékkal bevitt gént. Ez nem fikció. Baktériumok képesek génrészleteket felvenni a külvilágból, ez egy érdekes téma.. Szerintem ilyesmit kellene vizsgálni, vagy úgy eleve hogy a sima kukoricát, szóját egyáltalán ennie kellene-e bárkinek is..

2013. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 ivilicious ***** válasza:
[link] igen,igen...a magyar média meg kussol :)
2013. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy kuss van, biztos van valami érdekesebb máónikasó vagy éppen egy világrengető politikai esemény (valami jelentéktelen magyar apróság).
2013. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 ivilicious ***** válasza:
meg mindennap egy állatkerti hír..
2013. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
Isten állatkertje. Mindig történik valami.
2013. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!