Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Milyen és mennyi zöldséget...

Milyen és mennyi zöldséget esztek naponta?

Figyelt kérdés
Nálunk a boltban csak káposzta, répa, krumpli, hagyma van és mirelit cuccok. Nem túl unalmas ez így? Hol tudjátok beszerezni a többi zöldséget és hogy lehet ezt változatosan kivitelezni, főleg télen? Sajnos a piac is munkanapokon van.
2014. márc. 26. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A burgonya úgy tudom nem ajánlatos paleoban. :D
2014. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

A mirelit cuccokkal semmi baj (ha jók, mert azért ott is vannak nem megfelelő minőségűek), frissebbek, mint a zöldségesnél kaphatók, persze erősen zöldségfüggő, hogy mit érdemes mirelitként venni, nyilván a friss a legjobb, de pl. borsónál ahhoz szerintem saját kert kell.

Hol laksz, hogy nincs más? Nálunk a mirelit esik ki, mert itt túlárazott, de kelkáposzta, karfiol, zöldpaprika, paradicsom és sok más azért van. A zöldségesnél pedig nagyobb a választék, az áru szép, az ár korrekt. Pedig ez egy kis falu (amitől én arrébb lakom, a legközelebbi kisbolt 5 km-re van tőlem, de 8 km-re remek zöldségesek is vannak, a szomszéd igen kis városban, ami élelmiszerboltból szintén csak egy Coopot tud felmutatni, amennyire tudom. Pedig a mi falunk is kettőt)... Piac nincs, a legközelebbi talán 20-25 km-re lehet.

Plusz én csíráztatok magokat is, leginkább a bíborherecsírát szeretem, a párom pedig a retekcsírát, a többit nem annyira, de ezeket sem unom meg. Ha pedig járunk a városban (mindig kell valami speckó vagy megérkezik a havi paleo csomagunk a pick pack pontra), akkor különösen kibővülnek a lehetőségek, feltankolunk hatalmas sörretkekből és szép hónaposretekből :D Azok is elállnak egy darabig, a semminél azért jobb akkor is, ha nem teljesen friss. Ízre, állagra mindenképp.


Sok zöldséget eszem, de hogy mennyit...? Hmmm... Változó. Mindennap eszem nyers zöldséget s szerintem ritkán megyek fél kiló zöldség alá (a nyersből azért nincs olyan sok), olykor 2 kiló is sikerül, bár az nem tipikus :D Az 1 kiló legalábbis megközelítése szerintem gyakori, nagyon nehéz nem zöldségételt főzni az én étrendem mellett.

Igyekszem minél jobban tartani magam a vega paleóhoz, s a legtöbb zöldséget nagyon szeretem.

2014. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én minden étkezéshez eszek zöldséget.

Reggelinél ilyesmit: nyers répa, retek, csíra, karalábé, savanyú káposzta (én csinálom)


Ebéd: káposztafélék, cékla, édesburgonya, zeller, répa, paszternák, paprika, tökfélék...mindig zöldség a köret.


Vacsora: mint a regglinél :-)


Szóval sokat: karfiool brokkoli, cékla sincs? Zeller...ezel elég alap zöldségek szerintem. A legtöbb zöldséges tart ilyet is...


Valami jobb forrást kell keresned...ha tényleg csak annyi van, amit sorolsz, mert az uncsi...

2014. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Ah, azt még nem ecseteltem, milyen zöldséget eszem. Amihez csak hozzájutok :D

Fejes és kelkáposzta, rengeteg répa és hagyma (vörös- és lilahagyma), karfiol, paszternák (nem boltból, egy falubeli háztól veszem), cékla, uborka, cukkini, zöldpaprika, paradicsom (ez az egy télen nem jellemző, mert roppant ízetlen), sör- és hónapos retek, csírák... Ezek elég gyakran szerepeltek az utóbbi időszakban, a retkek és a kelkáposzta kivételével szinte állandóan voltak itthon. Éppcsak télen nem eszem kilószámra pl. a cukkinit és a zöldpaprikát, mint nyáron. Rántotta mellé karikázva viszont remek.

Mirelitet keveset tartok, mert nem fér a gyümölcspüréktől, rengeteg gyümölcsfánk van. De sóska, spenót, brokkoli szokott itthon lenni (zöldborsó és olykor zöldbab is, de az nem paleós, viszont engem az nem érdekel, nem győztek meg, hogy baj lenne velük).

Ez nekem bőven elég :)

Befőttként egyébként cukkinim és lecsóm van.

A kertben pedig jelenleg sóska található. Jó kis kert, az utolsó gyümölcs januárban ért meg belőle (naspolya). Gyümölcs is sokféle van itthon, mert kell, bár nekem pici belőle a napi igényem.

2014. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Tudtam, hogy kifeledek valamit, bár ezek kevésbé fontosak. Zeller is van néha (nem igazán szeretem, nagy kivétel) és karalábé is, de az télen drága s nem is annyira elementárisan vonzó (ha szép is, apró), jobbára hanyagoltuk.
2014. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Változó.

Amit nagyon gyakran eszünk: répa, spenót, sóska, zeller, karfiol, hagymafélék, fagyasztott zöldségkeverékek (abból minden félét).

Amit ritkán (havonta 1-2x) eszünk: kukorica (konzerves változat persze kilőve, mert cukrozott), borsó, bab, zöldbab, karalábé, káposzta.

Amit soha: krumpli.

Van, amit piacon veszünk, van, amit szupermarketben, de igyekszünk odafigyelni a minőségre, és alap, hogy csak magyar zöldségeket veszünk, több szempontból is.

2014. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, a brokkolit kifelejtettem, pedig az az egyik kedvencünk.
2014. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, hát én is a negyedét írtam le annak, miaket eszek :-D. Avokado pl...bár az gyümölcsnek számít :-D. paradicsom, padlizsán, cukkini...csakorlatilag mindent, amit paleoban nem tíltott és abból rengeteg van :-D. Több száz :-D
2014. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, elég sok zöldséget és gyümölcsöt eszem.

Ebédre párolt zöldségköretet szoktam enni, elég nagy mennyiségben, valami csirkével (sült, grillezett, ilyen-olyan fűszeres). Vagy köret nélkül brokkolival rakott csirkét.

Ha napközben éhes vagyok, sárgarépát szoktam enni, magában, nyersen.

Délután almát és mandarint vagy narancsot eszem.

2014. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Rengeteg zöldséget eszem, minden étkezéshez. Próbálok azzal jól lakni a hús és zsír mellett. Sajnos korlátozva van, mert az IBS miatt (ami a paleó ellenére sem múlt el, csak enyhül) a puffasztó dolgok nem jöhetnek számításba. Ezen kívül mindent, ami csak kapható, Szegeden a piac mellett lakom :).
2014. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!