Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi a véleményetek a Paleo...

Mi a véleményetek a Paleo diétáról?

Figyelt kérdés
[link]
2016. ápr. 19. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

Az hogy baromság.

Paleo nélkül fogytam alig egy év alatt több mint 30 kilót, amit mér lassan 4 éve tartok.


A paleo egy ugyanolyan üzlet, mint a Norbi-update, csak elterjedtebb.

Egyszerű marketing, valós tartalom nélkül.

2016. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen OK lehet, hisz egy csomó káros ételt kizár s nem okoz hiányt, ha jól csinálják, persze pár értelmes alapanyagot feleslegesen tilt...


Én nem követem a paleót (anno nagyjából kipróbáltam, bár a zöldborsót eszembe sem volt kizárni), de nagyon-nagyon közel állok hozzá az ízlésemet, véleményemet (arról, hogy mi egészséges nekem) s testem jelzéseit követve. Nem teljesen világos számomra, mit utálnak rajta, de nekem aztán mindegy, mindenki döntse el maga, hogyan eszik s engem nem befolyásolnak a fröcsögők sem, akik szerint egészégtelen s amúgyis rég megbukott. Inkább élvezem, hogy egyre több helyen s olcsóbban lehet kapni paleóba illő alapanyagokat, amiket én is használok.


Van, akinek beválik, van, akinek nem s persze lehet csinálni rosszul, mint minden más étrendet. Nem is egyformák a paleók, van, amelyikben OK a krumpli és a rizs, van, amelyikben nem.


A normál táplálkozáshoz képest nagy előrelépés tud lenni még egy nem ideális, de azért nem túlságosan kiegyensúlyozatlanul végzett és kissé túl sütis paleo étrend is...


Az, hogy mire épül üzlet, az nem tudom, mit számít, a veganizmusra is épül, a húsevésre is és mindenre. Csak mert valaki paleózik, simán megveheti a zöldségesnél szinte minden alapanyagát, ahogy évtizedekkel ezelőtt is... Nem muszáj flancos dolgokat használni. A rántotta zöldséggel miért lenne butaság? Normális étel, nem egy modern trendi túlárazott dolog. Nem mintha ellene kéne lenni a flancosabb, de hasznos alapanyagoknak, olyanokat használnak a nem paleósok is... De nem kötelező.

2016. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Én csak olyanról tudok nyilatkozni, aki próbálta, személyes tapasztalatom nincsen.

Keresztanyám paleo étrend szerint étkezik 2 éve. Egyre jobban néz ki. Sosem volt túlsúlyos, de most kifejezetten karcsú, szerintem fiatalon nem volt ilyen alakja. Teljesen meg van fiatalodva 48 éves, de 10-et simán letagadhatna. Mindenki dicséri, hogy milyen jól néz most ki. Engem meggyőzött. Én is komolyan fontolgatom, hogy életmódot váltok, és elkezdek paleozni.

2016. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

nekem nincs vele bajom, de bizonyos része hülyeség. ha paleózol, akkor ne akarj tésztát enni, meg sütit, ne keresd, hogy mivel tudod ezeket kiváltani. hanem akkor egyél húst és zöldséget.

de nem kell a ch-t nullára szorítanod egyébként, löjj be 140-160g ch-t egy napra és számolgass.

alapjában véve jók a paleós alapanyagok (mandulaliszt, kókuszliszt, stb stb) csak inkább itt az elnevezéssel van számomra baj. nem tudom az ősemberek hogy ettek mandulalisztes csokis akármiket:D

2016. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos ez szarvas marhaság, mivel pl. azért nem esznek gabonát, mert az ősember sem evett a kőkorban, viszont az, hogy az ősember nem ette, még nem jelenti azt, hogy egészségtelen. Az ősember valószínűleg nem figyelt arra, hogy egészségesen táplálkozzon, azt ette, amit talált/sikerült vadásznia.
2016. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedi edzéssel és odafigyelt, csökkentett étrenddel fogytam 5 hónap alatt 20 kilót. Nem olvastam utána, nem jártam személyi edzőhöz, nem kértem tanácsot, csak józan és egyedi elképzelésekkel csináltam. Zsírcsökkenést tapasztaltam, és minimális izomvesztésem volt, szálkásodtam.
2016. ápr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Lehagytam hogy szerintem a paleo, a norbi update, meg a többi fogyókúrás csodamódszer csak marketing fogás. Norbit nem szidom mert nagyon okosan teszi amit tesz, a sok marhát rá tudja szedni és ebből igen jó haszna van. Ugyanez elmondható a tömegnövelőkre, táplálékkiegészítőkre amit sokan megvesznek jópénzért, hatalmas biznisz van benne. Én tudtam izmosodni ezek nélkül is. Csak hús, zöldség, normális ételek kellenek hozzá és természetesen edzések amelyeket itthon is meg tudok tenni.
2016. ápr. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Amarok Tonrar válasza:
48%
2016. ápr. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%

Minden étrend, ami szélsőséges és bizonyos ételtípusokat teljesen kizár, nem egészséges és nem is könnyű tartani.

Ráadásul, az hogy valaki vékonyabb (írták, hogy sokan fogytak paleoval) nem azt jelenti, hogy egészségesebb is lett.

Fogyni normálisan is lehet, nem kell hozzá semmi ilyen hókuszpókusz. Ez a sok diéta csak üzlet!

2016. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Nekem szomszédomék paleóztak vagy 2 évig, semmi változás nem látszott rajtuk, csak annyi,hogy több pénzt adtak ki az alapanyagokra, meg mindenféle ehetetlen étel volt az asztalon. Egyszer behívtak vacsizni,volt vagy 5 féle kaja,amiből egyik sem ízlett.
2016. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!