Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért állt be ennyire?

Miért állt be ennyire?

Figyelt kérdés
Komoly életmódváltásba kezdtem év elején. Február óta leadtam közel 25 kilót. Ugyanúgy étkezem, mint mindig, viszont hetek óta stagnál a súlyom. Hol 96,hol 97 kg a súlyom. Próbáltam minden félét, többet enni, kevesebbet enni, hogy hintáztassam az anyagcserét, de semmi. Kb. másfél hónapja iszonyatosan hullik a hajam, alig van már szinte. Vérszegény nem vagyok, voltam vérvételen. Nem is nőgyógyászati oka van, voltam ott is. Most készülök endokrinológushoz. Lehet köze egymáshoz a két dolognak?

2019. szept. 24. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el multivitamint szedni + ásványi anyagokat is pótolni kell ha máshogy nem megy így tabletta formájában. Ettől is lehet illetve amitől még lehet az az ha kevés a fehérjebeviteled. Én se tudok álladóan húst enni minden nap ezért én elkezdtem fehérjeport inni amióta minden nap iszom és a fehérjémet minimum 80gramm megvan naponta azóta a hajam sokkal jobban nő és dúsabb rengeteg babahajam is nő.


Nem tudom milyen étrendet követsz mert nem írtad le de a te testsúlyodnál is legyen meg a napi 80gramm fehérje szerintem.


Ezek lehetnek okok de nyilván te tudod milyen az étrended stb....


Bár ha eddig nem találtak semmi betegséget lehetséges, hogy csak ilyen aporóságokon múlik az egész mint amit leírtam neked.

2019. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként engem érdekelne, hogyan fogytál le miket ettél stb mert jelenleg 120kiló vagyok és 50kilót le szeretnék fogyni úgyhogy ha megosztanád velem te hogyan érted el a jelenlegi súlyod megköszönném.
2019. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
150g szénhidrát, 1200 kalóriás diétát követek. Se cukor, se krumpli, se fehér liszt, se fehér rizs. Bastamati rizst, bulgurt, teljes kiőrlésű durum tésztát szoktam enni köretként. Vagy salátákat, káposzta, répa, lilakáposzta, retek, paradicsom, uborka, paprika stb. Imádom a cukkinit is. Zabpehelylisztet, teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet használok főként. Kókuszolajjal sütök, főzök. Ötször étkezem egy nap, sok folyadékkal.
2019. szept. 24. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első jókat ír, de valóban lehetnek hormonális okai is. Jó ötlet elmenni endokrinológushoz. Pajzsmirigy-alulműködés okozhat fokozott hajhullást, és nehezebb fogyni is. TSH 2,0 alatt lenne jó, nézesd meg. Majd írd meg, milyen eredményeket kaptál.
2019. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahol vagy egy átoksúly ahogy én neveztem. :)

5 éve 49 kg-t fogytam 17 hónap alatt. Nekem a bűvös első cél a 100kg volt amit 14 hónap alatt értem el, ami 43kg fogyást jelentett, majd 98nál következő 2,5 hónapban semmi. Mindent megpróbáltam én is, majd egyszercsak megindult és 1 hónap alatt megint lezuttyant 5kg, mert elkezdtem intenzívebben mozogni, napi 10km bicikli és heti párszor 5km gyors séta. Az első bő 1 évben csak a munka volt a mozgás.

Sajnos nálam ott kijött az IR, hormonzavarok a hirtelen nagy fogyástól és elkezdtem visszahízni, erre csak rátett a hormon kezelés. Depressziós letttem, mert babát szerettünk volna de nem lehet ez csak egy lökő erő volt neki.

Sokat visszaszedtem az évek során de most megint neki álltam, döntöttem remélem újra menni fog.. :)

2019. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!