Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért állt le a fogyás? Miért...

Miért állt le a fogyás? Miért stagnál a súlyom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg 175 cm és 68kg vagyok, szeretnék még 3 kilót leadni, de akárhogyan is csinálom, megáll a 68-nál. Napi kb 1000 kalóriát eszek (pékárut és tésztát hónapok óta nem fogyasztok) és heti 5x edzek kb 1 óra hosszát. Emellett még elég sokat sétálok a kutyámmal is, hétvégente túrázok. Miért nem megy tovább a fogyás?


Amiket eszek: saláta, csirke, zöldségek, gyümölcsök (főleg alma), tej + cornflakes (kimérem mindig az adagot), sajt, tejföl, tojás, lazac, makréla, nagyon ritkán sertéshús vagy pici sonka, sushi.


Mit csinálok rosszul? Vagy ez az állapot természetes és majd megindul újra?


2019. máj. 18. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hosszabb diéta során előfordul, hogy a zsírvesztés szuperül halad, csak az napokig, vagy akár hetekig nem látszik. Aztán hirtelen leolvad rólad 1-2 kg, és sokkal jobban nézel ki. Biztosan emlékszel biológiából arra, hogy az emberi test több mint fele víz. A pontos arány minden embernél más, és időről időre változhat is.


Ha nő vagy, akkor a menstruációs ciklus is beleszól, és egészen elképesztő ingadozásokat is produkálhatsz.Egyes nők akár 4 kilogrammot is jojózhatnak egyik hétről a másikra.


Amikor fogysz, akkor nem maguktól a zsírsejtektől, hanem a zsírsejtekben eltárolt trigliceridektől szabadulsz meg. A zsírsejtek később összezsugorodnak, de soha nem tűnnek el a testedből.A kiürült zsírsejtek nem mindig zsugorodnak össze azonnal, hanem először vízzel töltődnek fel. Viszont mivel a víz kevésbé szilárd, mint a zsír, még rosszabbul is nézel ki! A testfelszín ilyenkor szokatlanul puha, löttyedt.


Aztán anélkül, hogy bármin változtatnál, egyik napról a másikra leolvad rólad 1-2 kg. A tested kihajtja a zsírsejtekből a bennük rekedt vizet. Ilyenkor gyorsitja a folyamatot a szénhidrát megemelése a táplálkozásban, szénhidrát ingáztatása

2019. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem 1000 kalórián kéne koplalni
2019. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez brutális koplalás. Nemcsoda h nem fogysz. Én 54 kilósan ennek a dupláját eszem 0 mozgással, mégse hizok. Neked is 2000 kalória kellene, főleg h sportolsz. Ne legyél butus, ne kínozd magad feleslegesen!
2019. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt brutàlisan koplalsz, màsrészt az egészséges fogyàsnak is az esetek többségében RÈSZE a stagnàlàs. A zsírégetés kimerítő dolog, a test stagnàlàs soràn regeneràlódik.

Te egészségtelenül megvonod magadtól a tàpanyagot.

Ugyanilyen magas vagyok ès konkrétan 1800-2100 kalória közt eszem, egyenlőre ezzel fogyok, de még csak az elején jàrok. 65 kg a cél szóval a vége felé esélyes hogy picit meg kell szorítani de még nem tudom. Az én tàpanyagarànyaim mâsok mint az alap szokvànyos szénhidràt alapú étrend. Így nem tudom meddig jutok vele. ( persze mozgàs mellett, egyenlőre heti 3x 1 óra).

2019. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy ha 1500 körül eszek, elkezdek hízni. Muszáj 1000-et ennem hogy fogyjak. De amúgy nem éhezem, sőt aktívabb is lettem. Létezik, hogy ennyire jól hasznosítja a szervezetem?
2019. máj. 18. 22:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos tartósan fogysz 1500 kcal-lal?


Én inkább azt tudom elképzelni, hogy 1-2-3 napik úgy tűnik, hosszútávon csak nem hízol ennyitől...

2020. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!