Miert nem fogyok?

Figyelt kérdés

Napi 7-8km-t gyaloglok (hetkoznap) mellette tesiorak plusz 1-2x roplabda edzes

Napi 1000kcal korul eszek,60-70 gramm feherjevel es kb 20-30 gramm szenhidrattal,zsirbol is probalok keveset enni.Feherjeturmixot is iszok,eszek zoldseget,csirkemellet,joghurtot,halat,mogyorot (kcal miatt) de semmi.2 hete csinalom ezt,probalok sokkal tobbet inni,de nem megy,kb napi 1 litert iszok.Tobbet mozogni nem igen tudok,hulla vagyok amint hazaerek a sulibol (alapjaraton is)

Valaki tudna segiteni?

159/65/L



2019. dec. 5. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha éhezteted magad, ez tartalékolásra készteti a szervezetet. A két hét még nem olyan időszak, ami bármit is jelentene, mert a salakanyagok, víz miatt is 1-2 kg ingadozás lehet. Türelem, a fehérje nagyjából rendben, de a 20-30 g szénhidrát kétségbeejtően kevés, próbálj meg ésszel fogyni, bármilyen nehéz, inkább lassan, figyelve az egészségedre, és arra, hogy ne jojózzál később.
2019. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha ez így lenne, ahogy leírtad, akkor kb. 60 g zsírt ennél naponta. de mivel azt mondod, hogy igyekszem abból is keveset, ezért nem hiszem, hogy annyi. mint ahogy a többi sem, kétlem, hogy jól számoltad (szerencsére, mert borzasztóan kevés lenne, ha csak ennyit ennél)

általában ha egy makrotápanyagot lenyomsz, a másik kettőt meg kell emelni, kettőt lenyomni elég nagy túlzás. véleményem szerint viszont semmiből nem kéne túlságosan keveset, meg kell találnod az egyensúlyt, de ne próbálj ilyen extrém dolgokat csinálni.


a kalóriát a legnagyobb nyugalommal emeld meg (valós) 1500-ra ás kezdj neki súlyzós edzéseket is csinálni.

2019. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Napi 1000kcal korul eszek" Ezért. Csapj hozzá még úgy 500-at és akkor elkezdhetsz dolgozni az alakodon.
2019. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

20-30 g szénhidrát az már ketogén szint, ehhez képest ez egyáltalán nem hasonlít a zsírban gazdag ketogén étrendre. Nem véletlen, hogy hulla vagy, mire hazaérsz a suliból.

Egyébként a ketogént nem ajánlom neked, nem jó az egy fiatal, fejlődésben lévő lánynak. Főleg nem így, hogy félsz a zsírtól és még koplalsz is. Jobban át kellene gondolnod az étrendedet, akár tudsz vele fogyni, akár nem, mert hamar hiánybetegség lesz a vége.

2019. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de ez nem koplalas,probalok enni de nem megy es hamar jol lakok.egyebkent is mindig hulla vagyok suli utan,dieta elott is hulla voltam.nincs hianyom,mivel eszek zoldseget,csirket,halat stb... meg ugye feherjeturmixban is van vitamin. 1000 kalorianal nem igen tudok tobbet enni,csak ha eszek ugye kenyeret vagy csokit,ilyeneket,de amugy ha csirket,halat,zoldseget es tejtermeket eszek meg melle mogyorot,csak akkor van meg az 1000 kaloria :(
2019. dec. 7. 10:28
 6/10 Vree ***** válasza:

Ha még csak 2 hete csinálod, attól nem várhatsz nagy eredményeket. Ne ess kétségbe, és adj magadnak időt! A testednek is idomulni, meg magadnak is megtalálni a helyes egyensúlyt.

A fogyási képesség függ sok mindentől, genetikai hajlam, életkor (ha 65 vagy, nem lepődnék meg rajta, hogy nem egyszerű).


"fehérjeturmix"-Szerintem teljesen felesleges. Ne mesterséges fehérjéből próbálkozz, egyél fehér húst (módjával!) és hüvelyeseket. (Lencse, bab, borsó, ilyenek)


Fehérjeturmixot azok a sportolók szoktak inni, akik gyorsan akarnak izmot növelni, és azok is közvetlenül edzés után, részletes napi étrend-és edzésterv és rengeteg mozgás mellett.

Azért kell nekik, mert mikroszakadásokat csinálnak az zmaikban, amiket újra kell a testnek utána építeni. Így lehet rövid idő alatt izmot növelni. Emelkedő szintű edzés>gyors fehérjebevitel>pihenés, mindezt heti lebontásban testtájakra leosztva.


De teljes hülyeség, hogy fogyózóknak is kellene, mintha valami mindenre jó csodaszer lenne.


Eleve döntsd el, hogy izmot akarsz növelni vagy fogyni. Mivel a test, ha teheti, izomból is bont, ha éhezik, a kettő egyidőben nem igazán szerencsés. (A súly/izom MEGTARTÁS az már más dolog.)


"napi 1 liter"-Kevés! Persze a vízgazdag gyümölcs-zöldséget is hozzá kell adni, te tudod, mennyit fogyasztasz, de azzal a totállal kalkulálj.

100kg-os embenek kb. 4,5 liter kell. Ezt oszd vissza arányosan. (159 kg -> kb. 7 liter!) (Ha elírtad és 65 kg vagy, akkor 3 liter is bőven elég. :) )

Ismétlem nem a tiszta víz, hanem az összes folyadék számít. Próbálj magas víztartalmú ételeket (saláta, meggy, stb.) beiktatni, hogy több legyen.


"mogyoró (kcal miatt)" Nem tudom ez mit jelent. (Milyen kcal?) A mogyorót nyugodtan kiiktthatod, túl könnyű túlfogyasztani


"csirkemell, hal, joghurt, fehérjeturmix"

Állj, állj! Ebből 1 is bőven elég. Mennyi fehérjét próbálsz bevinni?

(Lásd fenn a fehérjeturmixról mondottakat.)

Amúgy megkérdezném, hoogyan készített hal és csirke? Ha pl. panírban, akkor rögtön bukta. Elsődleges szénhidrát-és kalóriaforrás.

(igen, tudom, hogy sovány/párolt halhoz jutni nehéz. Próbálkozhatsz konzervvel, otthon főzéssel (mirelitből csinálni nem tart olyan sokáig), online rendeléssel...)


A csirkemellet én hanyagolnám. Hacsak nem valami cézér salátáról beszélünk, például, ami oké, az egész szelet csirke tuti hogy több/lassabban, nehezebben emésztődik, mint amire szükséged van és be tudsz építeni. Ennek megint akkor lenne értelme, ha testépítő volnál, vagy ha nem akarnál fogyni.


"hulla vagyok"

Ez abszolút tipikusan azért van, mert kezdő vagy és nem találtad még meg a számodra helyes egyensúlyt. A testformálás a fenntarthatóságról szól, hogy hogyan tudsz olyan életmódot kialakítani, ahol a súly, izom, szabadidő, szellemi frissesség egyszerre tud teljesülni.



Mit tanácsolnék? Válts zöld étrendre, minimális hallal (azt viszont rendszeresen), esetleg joghurttal (de a lencse/bab sztem jobb). Főtt zöldség a legjobb az alap. Sport előtt/után pedig egyél könnyű gyümölcsöt. A szénhidrátot pótolni kell, ha nem akarsz fáradt lenni. A gyümölcs aránya aszerint legyen nagyobb, hogy ne fedezni tudja a testi és szellemi leterhelés miatti igénedet.


Mogyoró maradhat, de igyekezz több napra beosztani. Napi 5-10 szem is elég.


Rostot fogyaszthatsz korlátlanul. Fókuszálj olyan zöldségekre, amiknek magas a rost-és víztartalma.


Mire kéne még figyelni...

- főzelékek: Lehetőleg kerülendő, mert a rántás is bevitt zsír. Csak becsült meg ránézésre, hogy mennyi benne a valódi zöld és mennyi a plusz "anyag"...éttermi fözelékeknél negyedrész se szokott kijönni.

- semmi panír.

- Kenyérféle kevés és lehetőleg barna. Néha kell a gyors szénhidrát és nincs semmi baj a kenyérrel egészségvédelem szempontból, az ember gabinaevő faj (de nézz utána, mennyivel több tápanyag van a NEM teljes kiőrlésű lisztben), de túl sok szénhidrát (pláne ha édes/sós tészta is még), hogy túl sokat lehessen hízás nélkül egyszerre enni.

- Konzervek: Nézz rá, mennyi tartósítószer és só van benne, és a lehető legkevesebbet vidd be.

- Só/cukor általában: Csökkentsd minimumra. Erős izzadás mellett (sport, nyár) NAGYON kevés plusz engedélyezett. (A só megbontja a vízháztartásodat, a cukor pedig a vérnyomás leejtésével éhség-és fáradtságérzetet kelt.)


Nekem úgy tűnik, pillanatnyilag túl sok fehérjét eszel teljesen feleslegesen, viszont nem ügyelsz a kalóriákra, rostra (hogy fogyj), se a vízre, gyümölcscukorra, könnyen emészthető ételekre (hogy ne legyél hulla).


Mindent, amit itt írtam a zöldekről https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1.. nyugodtan felhasználhatsz te is.

2019. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írd le le, hogy mit ettél ma, és mennyit, hátha közelebb jutunk a megoldáshoz!
2019. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vree ***** válasza:

Ja és nyugodtan próbálj otthon is mozogni. Némi nyújtás, jóga, hajlítás, helyben futás is rengeteget számít, még csak annyi is, ha kinyújtózol, testtartást váltasz vagy malmozol. Próbálj időben lefeküdni, mert a kialvatlanság is lelalssítja a testműködést.


Itt sem az a cél, hogy még jobban kifáradj. A jól időzített torna felfrissít. Nem kell mindent kimerülésig csinálni.

Egyébként edzés előtt/után is kell(ene) melegíteni, nyújtani, relaxálni.

2019. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

koszonom!ma nem sok idom volt enni,ettem egy adag salatat (joghurt,sali,paprika,paradicsom,keves hagyma,sonka,sajt),utana ittam egy feherjeturmixot.hazaertem es ettem 3db tojasbol rantottat,utana csirkemellet tejszines raguval (tejszin,csirkemell,keves borso,keves repa meg meg valami,edesanyukam csinalta) es most ettem egy kisebb doboz joghurtot.tudom-tudom,hogy keves,egyszeruen idom se volt enni.inni kb 1,5 litert ittam

a sportot megfogadom,megprobalok majd jogazni itthon.

es igen,65 kg vagyok :D

halat is szoktam enni,altalaban konzervet,de leontom rola az olivaolajat

a csirkemellet sulve eszem,panir nelkul termeszetesen :D

holnapi menumbe lesz hal,joghurt,zoldseg es igazabol majd azt meg kitalalom,hogy mit fogok enni :D

de akkor a feherjeturmixot lehet hanyagolom,max megiszom amennyi van meg (kb 5-6 adag maradt meg)

koszonom a valaszokat!

2019. dec. 7. 21:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Rosszul csinàlod. 20-30 g ch mellett 1000 kalória, az koplalàs. Azért. Alacsony szénhidràthoz, főleg ennyihez jócskàn emelni kell a zsírbevitelt. Ez kvàzi àtveszi a szénhidràt szerepét a tàplàlkozàsban ha valaki ilyen étrendet kezd követni. A zsír ad ilyenkor energiàt szénhidràt helyett.

Így simàn csak éhezteted magad.

2019. dec. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!