Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Bűntudatom van evés után?...

Bűntudatom van evés után? Aggódik értem a család, nem értem miért?

Figyelt kérdés

Szülés után maradt rajtam felesleg, nyárig tűrtem a dolgot, aztán belekezdtem életmódváltásba, nem fogyókúra, nem diéta, sokat olvastam ebbe a topikban is, meg peak termékeket használtam, ott is sok cikket olvastam a témában, de lényegében nem eszek fehér lisztet és fehér cukrot.

165 cm körül vagyok, 57 kg-ról a célom 53 volt ,de valahogy 48 kg lettem, de esküszöm tetszik, nem szedek már étrendkiegészítőt, csak tartom az életmódváltást.

Viszont elég nagy a család, és értsétek úgy hogy tényleg minden tagja "csesztet", aggódnak értem, hogy túl vékony vagyok, bele fogok betegedni, nem eszek normálisan stb, volt hogy idegen szólt hogy beteg vagyok -e.

De magamat meg nem látom ilyen vékonynak, szerintem tök átlagos kinézetem van, mondtam mindenkinek hogy jól vagyok, nem tervezek többet fogyni csak félek hogy visszahízok.

És ebből a félelemből jött az hogy bűntudatom van evés után ha nem a diétámnak megfelelő ételt eszek, pl cukrot nem eszek de van hogy egy kis zacskó chipset megkívánok és megeszem ketten a férjemmel, de utána egész este húzom be a hasam és úgy lélegzek, meg pörög az agyam hogy mennyit ártottam ezzel.

Ha nézek valami sorozatot folyton a színésznőket nézem hogy vajon ő vékonyabb -e nálam vagy nem, vagy ha igen vajon ő is kaphatja -e az ívet hogy túl vékony.

Férjemet is kiakasztom, mert azzal nincs baja hogy több a bulguros étel pl, vagy hogy nem eszek csak cukrosat pl, de hogy kalóriákat számolok abból elege van, hogy ezen változtassak, de nem merek,nem akarok, így is szörnyű a bűntudat ha kicsivel többet eszek mint kéne.

Támpontként körülbelül reggel egy kávét iszok, tízóraira egy Norbi túrórudit, ebédre egy fél adagot, aztán vacsorára teljes kiörlésű pékárut felvágottal és zöldségekkel, vagy salátát.

Néha észbe kapok hogy lehet nem normális ahogy gondolkozok, de közbe meg belegondolok hogy többet egyek akkor rögtön jön a bűntudatos gondolatok.

Anyám pszichiáterhez akar küldeni, de olvastam anorexiáról, én merek mások előtt is enni, nem dugdosom az ételt, csak próbálok keveset enni és egészségesen.

Az a baj kalóriából nem tudom mennyit viszek be egy nap, csak saccperkábé számolom.

Szerintetek velem van a baj vagy a család túloz?


2020. jan. 28. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Még nem komolyan, de veled van. Ha nem kérsz segítséget akkor romolhat a helyzeted.
2020. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Amit eszel az konkretan semmi es xar. Kepzelheten mennyire "jól" nézel ki 165 centivel 48 kilosan. Párod biztos orul hogy olyan lapos vagy, mint a deszka. De igen, beteg vagy, vagy beteg leszel. Mentalisan biztosan, mert egy csontkollekciót latsz szexinek.
2020. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Én is hasonlóan jártam, 47 kilóig mentem le, pedig eredetileg nem is fogyás céljából kezdtem diétázni, hanem az egészségem miatt. Értem is aggódtak, de ekkor már én is rájöttem, hogy igazuk lehet. Az egészségem rendben volt, de tényleg nem néztem ki jól, izomból is fogytam és laposabb lett a fenekem. Úgyhogy ezen a ponton elkezdtem jobban figyelni a makrókat, emeltem a fehérjét és a többi makrót is. Pedig előtte is rendes adagokat ettem, és sosem éheztem. Én attól féltem, hogy tovább fogyok. Azóta eszek rendszeresen kesudiót, egyéb magvakat, édesburgonyát és visszavettem a krumplit is. És legfőképpen elkezdtem rendszeresen edzeni, hogy formásabb legyek. Így sikerült visszaszednem pár kilót, azóta is tartom.

Nekem nem szokott bűntudatom lenni, akkor sem, ha eltérek a megszokott étrendemtől. Néha én is eszek chipset, sőt sütiket, cukros dolgokat is. Ennyi belefér. Az, hogy ki milyen vékony, egyáltalán nem érdekel. Kalóriákat csak nagy ritkán számolok, a makrók és egyéb tápanyagok jobban érdekelnek.

Ami szerintem nem normális nálad, az az evés miatti bűntudat és a hízás miatti túlzott aggódás. Lazíts kicsit, egyél többet és mozogj, szedj fel egy kis izmot.

2020. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

"nem tervezek többet fogyni csak félek hogy visszahízok."

Marpedig ha ezt a brutal egészségtelen életmódot tartod amit írtál kajának, akkor még fogyni fogsz. Foleg hogyha mast is eszel akkor bűntudatot lesz. Én is nagyon jól ereztem magam 46 kilosan, csak aztan rájöttem hogy konkrétan nincs pic.ám, és ráébredtem hogy sovány vagyok, es az egyáltalán nem szexi. Azota sokkal jobban erzem magam hogy a fenekemre nehezebben tudom felhúzni a nacikat. Egy nő nem a vékonyságtól lesz szép nő, hanem a formától.

2020. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
79%
Én is hasonlóan jártam. 10 éve nem vettek fel az egyetemre arra a szakra amit elsőként jelöltem meg aztán eljutottam odáig, hogy ezt az űrt a külsőmre vetítettem ki. Valamiben tökéletes akartam lenni, a szuper okos barátnőim mellett (jó értelemben). Elkezdtem kalóriát számolni, unalmamban szappanoperákat néztem és úgy akartam kinézni, mint a színésznők. Úgy gondoltam tök egészségesen fogok táplálkozni. Amit ettem: Norbi rudi, joghurt, leves lé, zöldség, gyümölcs. 60 kilóról 48ra fogytam, majd 45re és 170 cm magas vagyok. A férjem akkor még udvarolt és egyszer az anyukája beszélni szeretett volna velem. Mondta, hogy ne haragudjak azért amit mondani fog. Szépen kér, hogy egyek többet. Na itt rájöttem, hogy nem a szüleim bántanak folyton, hanem van benne igazság. De még akkor se láttam soványnak magam. Egyre többet sportoltam és egyre kevesebbet ettem. Sokszor rosszul voltam. Úgyhogy enni kezdtem, egyre többet és 63 kiló lettem. Hánytatni kezdtem magam. Szerencsére időben észhez kaptam és normális lettem. 2 év múlva mikor a képeket nézegettem teljesen ledöbbentem. A lábam 2 seprű nyél. Szörnyen néztem ki. Ha bűntudatod van akkor igen is baj van! Nem táplálkozol egészsegesen az biztos.
2020. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Egyenes úton haladsz a testképzavar és valamilyen evési zavar felé, azzal amit csinálsz. Ha folytatod ezt a rettenetesen káros étrendet és továbbra is ennyire alultáplált maradsz, akkor lehet, hogy nem éled meg a gyereked érettségi bankettjét, ugye nem ezt akarod? ha egyedül nem tudsz felülemelkedni ezeken a káros gondolatokon, akkor keress fel egy pszichológust, akár csak pár beszélgetés erejéig. Talán ha kívülről hallod, akkor elgondolkodsz azon, amit a családodtól nem fogadsz meg.
2020. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez egy kezdődő anorexia. Az egyik tünete az, hogy nem látod magadat soványnak, testkép zavarod van. Én is keresztül mentem ezen, de kívánom, te ne juss el odáig, ameddig én, mert komoly egészségügyi problémáid lesznek. Kevésnek hangzik a 48 kg. Én hasonló magassághoz vagyok 53, de sajnos még így is túl vékony vagyok. A leírt ételmennyiség is nagyon kevés. A bûntudat nagyon rossz előjel, és az is, hogy mások alakját elemzed. Az anorexiás időszakomban én is ezt csináltam. Mindenképp kezdj el normálisan enni, ha nem megy, érdemes lenne pszichológushoz fordulni. Lehet, hogy most így látod magad szépnek, de hidd el, nem szép egy izom nélküli, csontos test.
2020. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy a sok közül egy jellegzetesség nem illik rád, még simán anorexiás lettél. Még az elején vagy, de könnyen rosszabb lehet. Nem lenne szabad ennyire ezen rugóznod, bűntudatot érezni, mindig másokhoz hasonlítani a vékonyságodat.


Keress fel egy erre szakosodott pszichológust.

2020. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért nem írtam eddig, mert tényleg elgondolkoztam amiket mondtatok, de még mindig nem tudom min kéne változtatnom.

Azon kívül hogy pszichésen oké nincs minden rendben, de étkezésem az miért olyan borzasztó?

Én abban a hitben vagyok hogy egészségesen étkezek, hiszen kerülöm a fehér lisztet meg a fehér cukrot, de nem radikálisan, van hogy megiszok egy pohár kólát, vagy lecsúszik egy sajtburger a mekibe, csak annyi hogy igen keveset eszek, de a súlyomhoz és a magasságomhoz képest eleget,nem? Vagy miben rossz az étkezésem?

Ma is tök finom rizstésztás csirkés-gombás kínait csináltam, egész szépen ettem, nem mondom hogy jól érzem magam tele hassal, de finom volt.

Nem érzem magam vékonynak, férjem szerint is a nyakam körül durva, ahogy múltkor masszírozott és ott kiállt a csont, meg a medence csontom látszik, de a bordám pl csak akkor látszódik ha felemelem a kezem.

Segítsetek még ebben kérlek, köszönöm ! :)

2020. jan. 29. 12:10
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Az étrendeddel kapcsolatban akkor lehetne konkrét tanácsot adni, ha mondjuk 3 egymást követő napon kiszámolnád, mennyi kalóriát vittél be, milyen makrókkal (fehérje, zsír, szénhidrát). A fél adag ebéd, meg amit a vacsorádról írtál, nem sokat mond.
2020. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!