Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Bűntudatom van evés után?...

Bűntudatom van evés után? Aggódik értem a család, nem értem miért?

Figyelt kérdés

Szülés után maradt rajtam felesleg, nyárig tűrtem a dolgot, aztán belekezdtem életmódváltásba, nem fogyókúra, nem diéta, sokat olvastam ebbe a topikban is, meg peak termékeket használtam, ott is sok cikket olvastam a témában, de lényegében nem eszek fehér lisztet és fehér cukrot.

165 cm körül vagyok, 57 kg-ról a célom 53 volt ,de valahogy 48 kg lettem, de esküszöm tetszik, nem szedek már étrendkiegészítőt, csak tartom az életmódváltást.

Viszont elég nagy a család, és értsétek úgy hogy tényleg minden tagja "csesztet", aggódnak értem, hogy túl vékony vagyok, bele fogok betegedni, nem eszek normálisan stb, volt hogy idegen szólt hogy beteg vagyok -e.

De magamat meg nem látom ilyen vékonynak, szerintem tök átlagos kinézetem van, mondtam mindenkinek hogy jól vagyok, nem tervezek többet fogyni csak félek hogy visszahízok.

És ebből a félelemből jött az hogy bűntudatom van evés után ha nem a diétámnak megfelelő ételt eszek, pl cukrot nem eszek de van hogy egy kis zacskó chipset megkívánok és megeszem ketten a férjemmel, de utána egész este húzom be a hasam és úgy lélegzek, meg pörög az agyam hogy mennyit ártottam ezzel.

Ha nézek valami sorozatot folyton a színésznőket nézem hogy vajon ő vékonyabb -e nálam vagy nem, vagy ha igen vajon ő is kaphatja -e az ívet hogy túl vékony.

Férjemet is kiakasztom, mert azzal nincs baja hogy több a bulguros étel pl, vagy hogy nem eszek csak cukrosat pl, de hogy kalóriákat számolok abból elege van, hogy ezen változtassak, de nem merek,nem akarok, így is szörnyű a bűntudat ha kicsivel többet eszek mint kéne.

Támpontként körülbelül reggel egy kávét iszok, tízóraira egy Norbi túrórudit, ebédre egy fél adagot, aztán vacsorára teljes kiörlésű pékárut felvágottal és zöldségekkel, vagy salátát.

Néha észbe kapok hogy lehet nem normális ahogy gondolkozok, de közbe meg belegondolok hogy többet egyek akkor rögtön jön a bűntudatos gondolatok.

Anyám pszichiáterhez akar küldeni, de olvastam anorexiáról, én merek mások előtt is enni, nem dugdosom az ételt, csak próbálok keveset enni és egészségesen.

Az a baj kalóriából nem tudom mennyit viszek be egy nap, csak saccperkábé számolom.

Szerintetek velem van a baj vagy a család túloz?


2020. jan. 28. 13:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

"Nem érzem magam vékonynak, férjem szerint is a nyakam körül durva, ahogy múltkor masszírozott és ott kiállt a csont, meg a medence csontom látszik, de a bordám pl csak akkor látszódik ha..."

Tehat konkretan kimondta hogy csomó helyen kinn van a csontod de te ezt próbálod jó szinben feltüntetni es palástolni azzal, hogy "dehat a gerincen még nem letszik ki". Ez nagyon gaz.

Elmondom én mit eszek 52 kiloval es még így is vékonyan, de diéta nélkül.

Reggeli: 2 bundás kenyér v. rántotta v. 2-3 virsli feher kenyérrel.

Tízórai: leginkabb kihagyom, ha nem, akkor gyümölcsös kekszet csemegézek (verbena), almát eszem, vagy egy gyors szendvicset csinálok (feher kenyér, szalami v. karaj, vaj, paradicsom) esetleg veszek valamit a pékségből.

Ebéd: általában az előző esti vacsi másodikja, ami rakott krumplitól kezdve chilis babig minden lehet, erre délután 2 körül szokott sor kerülni. Haza érek főzök, leves + masodik is van, ami lehet husleves, lebbencs leves, gyümölcs leves, gulyasleves es stb. Melle pedig a főétel, amiket mar említettem ebednel. Valami hus mindig van benne, vagy melle. Pl. Zöld paszuly főzelék fasirttal (en ebbol két tallal szoktam szedni es meg kenyeret is eszek hozza), spagetti, rakott etelek, serpenyős hús vagy epp hal.

Na EZEK normális kajak es legfokepp normális mennyiségek. Híznál tőle? Nana, mert ennel valamit. Persze ezek nem diétásak, de neked minek is kellene az, ha vekony vagy?

Az a te bajod hogy csak siman fogyni akarsz, koplalással. Talan ha elmennel edzeni, akkor normalis kaja mellett is tudnál egy szep tömeget es alakot tartani. Jaaa, hogy ahhoz csinalni is kell valamit, nem csak nem enni. Az nehez ugye? Igy egyszerűbb.

Konkrétan ebedig nem eszel semmit, akkor is csak egy fel adag etelt valamiből. Aztán varsz vacsiig ahol eszel egy csomó zöldséget, kis felvágottal meg pekaruval, abból is gondolom mennyit. En párom ha így vacsizik, igaz ferfi, megeszik egy kígyóubit, 2 fej fehér retket, 2 paradicsomot és melle még legalább 7-8 virslit.

Na mennyit is eszel akkor te? Akar hozzam kepest is? Es a barátom szerint még így is hízhatnék.

2020. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Jó hát utolsó, pislogok, de biztos jó a genetikád ha ennyi szénhidrát mellett vékony vagy :D

Valóban a 3 negyedét nem eszem meg amennyit te/ti megesztek.

De nem értem, minden oldal azt reklámozza és itt is azt olvastam hogy kerülni kell a fehér liszt,cukros dolgokat, és ez nem fogyókúra ez életmódváltás, utána is tartani kell, és ezeket tök komolyan vettem mikor nyáron elkezdtem ezt az egészet, de ha most újra elkezdek cukros dolgokat enni mitől lesz jobb?

Hisz minden azzal van tele hogy mennyire egészségtelen, akkor meg még is rosszat csinálok hogy elhagytam? Legalábbis 90%-ban mert a napi 2 kávémba 1-1 kanál nádcukrot rakok.

Annyi helyről kapom most az ívet egyszerre hogy zsong a fejem esküszöm.. Nem tudom mit csinálok rosszul komolyan. Sose ettem sokat :-/

2020. jan. 29. 12:58
 13/18 A kérdező kommentje:

Jah és edzeni elkezdek újra, mert tornáztam nyáron, csak lett egy izomlázam ősszel erősen, szarul csinálhattam valami gyakorlatot, másnap trambulinoztam és olyan izomgörcsöm lett hogy majdnem kórházba kerültem,pokoli volt.

Azóta nem mertem újra tornázni, ami tudom butaság.

2020. jan. 29. 12:59
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Ehetsz egészségesebben mint én. Ehetsz diétásabban, mert en nem diétázok csak normálisan eszek. Csak menyiséget és minőséget kellene bevinned! Amit te csinalsz az egyszerű koplalás.

Iktass a reggelidbe/tízóraidba legalabb tojást ÉS zöldséget (paradicsom, paprika például)! A vacsorádba a kb nulla tapanyag helyett vigyél be mást! Felvágott? Cart sem ér kb, mert gondolom megeszel vagy 3 szeletet es csá, es csak nyesedékbol áll ha nem normalis minőséget eszel. A teljes kiőrlésű pékáru kb szintén tok felesleges. Tartsd meg a salátát, zöldséget és mehet mellette a csirke akárhogyan és a hal! Csinalhatsz alternatív koretet mellé, bar ezeket nem ismerem, de ilyen pl a bulgur és hasonlók. Az ebéded pedig legyen szintén vegyes. Ha kifőzdéből veszed ilyenkor nyugodtan bemehet egy kis leves is, vagy fél adag kínai, krumplival és zöldséges csirkével.

Raadasul a kávé vízhajtó hatású. Megiszol mellette legalább 2 liter vizet egy nap?

Hízni fogsz így? Igen. Nem leszel olyan vékony mint egy insta modell? Nem (amugy ők mind fotoshoppolnak vagy műtettek magukat, a jó bellas is sokat segít, yt-on rengeteg videó van erről). Talán lesz egy kis pocakod ha oldalra fordulsz, de nem lesznek cserebe kiallo csontjaid, panaszkodó rokonok, lesz viszont formás lábad és feneked.

Es tudod mivel tudod korrigálni ezt? Edzéssel! Igy lehet laposabb hasad, mégis kerek feneked es szép combod, ami nem piszkafa.

2020. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

Azért borzasztó az étrended, mert rettenetesen kevés. A szervezeted az izmaid és a belső szerveid bontja le, mert nem jut elég tápanyaghoz. Az adagok, amiket írtál, egy 12 éves lánynak is kevesek lennének, nemhogy egy felnőtt nőnek. Nem az a baj, hogy kerülöd afehér lisztet és a cukrot, hanem a bébiadagokkal, amik épp, hogy elegek a túléléshez, de maradandó kárt okoznak a szervezetedben. A pszichés hozzáállásod és ez a hatalmas görcs az étkezéssel kapcsolatban pedig nagyon vészjósló.

Ha pszichológust nem is, legalább egy dietetikust keress fel, de sürgősen!

2020. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert aki a fejedben rendet rak, mert nem normàlis dolog evés miatt bűntudatot érezni, és tedd rendbe az étrended, kerüld a fehérlisztet, cukrot, és egyél úgy mint egy felnőtt ember, ne 8 éves kislànynak megfelelő adagokat. 1 àtlagos tànyér. Hús zöldségek, olajos magvak, tojàs, tejtermékek egyéni tolerancia szerint, gabonafélék, durumtészta, ha bírja a gyomrod akkor gyümölcsök is.
2020. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Pl. délelőtt semmi normálisat nem eszel. Kávé meg Norbis rudi! Reggeli pl. diétás kenyér minőségi felvagottal sok zöldséggel
2020. jan. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom valaki olvassa e még ezt a topikot.

Elkezdtem enni azért, volt szülinapom, elég sokat bűnöztem mivel volt ugye torta, kedvenc éttermem ahol nem azt néztem hogy mit ehetek hanem hogy hú de finomak (rajongok a gourmet éttermekért), plusz anyós is tök finomat főzött nekem..

Viszont most feljött 1 kg, 49 vagyok , és meg vagyok ijedve kicsit, főleg hogy a férjem minap szólt hogy "már jobban nézek ki". Így elkezdtem kérdezgetni hogy kövér vagyok -e, de nem úgy értette csak hogy az arcom nincs beesve, anyám is azt mondta jobban nézek ki, most meg úgy érzem meghíztam..

Elkezdtem HIT edzést csinálni, valamiért ragaszkodok ehhez a 48-hoz.. Közbe azért még megkapom hogy a facebook szülinapi képem miatt valaki megkérdezte anyukámat hogy beteg vagyok -e? De úgy érzem ezt már csak kitalálja..

Most is röhögök , nem érzem magam vékonynak, sőt most el is bizonytalanodtam.. hétvégén voltam nadrágot venni akkor is tök jó érzés volt hogy XS kell, bár szerintem el van méretezve, illetve jól esik az is hogy vékonynak neveznek, én ezt élvezem.. akkor nem is baj, nem? 1 kg lemegy így hogy napi fél óra intenzív HIT edzés?

Tudom ez nem egy blog hogy itt kiöntsem nektek a szívem, nem is ismertek, de még is mintha igen.. és olyan jó tanácsokat adtok ,1 hétig tényleg jobban voltam :) nektek köszönhetően is!

2020. febr. 12. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!