Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Létezik olyan h valaki ne,...

Létezik olyan h valaki ne, fogy a szénhidrát csökkentett életmódtól?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 07:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
41%

Én nem ismerek ilyet, de előfordulhat, sose lehet tudni. Egyéni dolog, ki kell tapasztalni. Nekem bejött. Én mindig csak akkor fogytam, ha kevés volt a szénhidràtbevitelem. Annyi a különbség, hogy régebben nem tudtam, hogy az alacsony szénhidràthoz több zsír kell és fehérje , így gyakorlatilag koplalàs lett belőle mert nem csak a szénhidràt volt kevés hanem minden màs is, amit nem bírtam sokàig.

Most màr majdnem 1 éve hogy elkezdtem úgy csinàlni ahogy kell, mert utànajàrtam, alacsony szénhidràton vagyok ( 80 g körül), mellé több zsír és fehérje. Szépen fogyok és jól érzem magam. Az egészségem is javulóban van.

Kalóriàkat nem szàmolgatok, nem vonok meg. Néha ellenőrzöm hogy megvannak e a tàpanyagarànyok és akkor làtom a kalóriàt is, (2300 körül szokott lenni) de nem foglalkozom vele.


Ha tudni szeretnéd, hogy egy étrend jó e szàmodra, próbàld ki.

2020. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
próbálkozom,de a sok csalódás után (mint 2nappal ezelött h nem tőrtént semmi) ilyenkor lesza...m és eszek csipszet.azt amit imádok,sajnos nincs kitartásom és akarat erőm :( :( ezen hogy változtassak segitséget kérek!!
2020. febr. 13. 16:04
 13/35 anonim ***** válasza:
34%
Ez csak döntés és önkontroll kérdése. Amúgy nem kell teljesen lemondani róla, be lehet építeni csalónapot az étrendedbe. Én pl havi 1-et szoktam tartani, szàmomra így hosszútàvon tarthatóbb életmódszerűen a dolog, mint teljesen megvonva azok a dolgok amiket szeretek.
2020. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Eszti1111 válasza:
66%
Igen. Én például :) ezzel próbálkoztam évekig, de szenvedtem. Most más életmódra álltam át amiben sok a szénhidrát. Nyár óta -8 kg. Igen lassú, de nem vagyok állandóan éhes, szerintem ez fontos. Mindekinek más jön be. Nincs szent grál. Ha érdekel nekem mi jött be akkor: Dr. Michael Greger: Hogy ne halj meg című könyvét ajánlom. Illetve a hozzá tartozó weboldalt (angol) [link]
2020. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%
2. A 20 g ch az Atkinsnek csak a bevezető 2 hete... Legalâbb olvastad volna a könyvet. ( Akkor tudnàd).
2020. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%

Ja ismerem melyik.magyar fitnessz "guru"mondja hogy csak "ho" értek a kalória. Olyan bele van, hogy szégyellném a helyébe magam, de ez csak személyes véleményem.

Kedves kérdező, 2-300 gr ch között eszek.egy nap és mégis megy le a felesleg. Bár én már nem kilókat szeretnek fogyni,és neked se ezt ajánlom, hanem csak a tükröt. A testzsír-izomtömeg százaléknak van értelme, másnak nem nagyon. Menj el sportolni, nem futásra gondolok feltétlen, hanem ami jól esik

2020. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,több dietetikus és forumon is olvadtam és a norbi is ezt állítja

Változtatok az életemen :)

2020. febr. 14. 15:44
 18/35 anonim ***** válasza:
Kérdező, privàtban küldök infót a kalóriaszàmlàlàsról. Hogy ezek utàn mennyire veszed komolyan ezt a fogyókúràs módszert, az màr rajtad múlik.
2020. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Nézd, az energiamegmaradás egy fizikai törvény. Az pedig a kalóriákról szól. Ha tényleg kevesebbet viszel be, mint amennyit elhasználsz, akkor a különbség a testeden levő raktárakból fog kipótlódni, tehát vagy a zsírraktáraidat lesz kénytelen felhasználni a szervezeted, vagy rosszabb esetben az izmaidhoz fog hozzányúlni és azokat hasznosítja energiaként.


Kavarás ezzel azért van, mert lehetetlen pontosan megállapítani, hogy egy ember mennyi energiát használ fel. Ezen kívül az élelmiszerek energiatartalma is ingadozik, de ez a kisebbik baj (akár ugyanarról a fáról leszakított két almában is eltérhet a 100 g-ra jutó kalóriaérték kissé). A szervezet millóféleképpen tudja befolyásolni, hogy mennyi energiát használj fel, és ezzel simán túljárhat azon a diétázón, aki vakon elhiszi, hogy tényleg annyi kalóriát használ fel, amennyit a kalóriabázis vagy más hasonló oldal becsült neki.


Szerencsére a szervezeted sem teljesen hülye. Van benne pár szabályozó rendszer, ami arra hivatott, hogy ha tele vagy zsírtartalékkal, akkor ne legyél olyan éhes és ne egyél annyit. Csak sajnos ezeket a szabályozó rendszereket haza lehet vágni azzal, ha például túl sok cukrot eszel. De ha valakinek sikerül helyreállítani őket, akkor nem kell kalóriát számolnia, mivel a szervezete megfelelően fogja szabályozni az éhségérzetét. Sajnos ez nem mindenkinél működik teljesen, akinél nem, annak marad a kalóriaszámlálás. (Ha érdekelnek a részletek, akkor a leptin hormon működésére és szerepére keress rá.)

2020. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Az energiamegmaradàs törvénye zàrt rendszerekre vonatkozik. Az emberi test nem zàrt rendszer. Ez a fő probléma. Illetve az, hogy a kalóriaelmélet magàt a szervezet hormonàlis működését nem veszi figyelembe. Leptin, inzulin, ghrein, kortizol, egyebek.
2020. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!