Jó volt a mai kajam?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem el a ketogén diétát. Szépen lassan akarom magam leszoktatni a chrol.

A mai kajam :

Reggeli :1 tojás, 1 tk olaj, 1 szelet sonka, 1 szelet light sajt 3 db abonett kenyér

Ebéd : lecsó (200g pari, 200 g paprika, 1 hagyma, 1 tk olajon), 4 szelet trend+ szénhidrát csökkentett kenyér (1db 1,6g ch tartalmaz)

Vacsora:125 g ricotta, 5 szem mandula.

Ez jó így vagy változtatni kell még valamit? 164/65 vagyok.

Ez elvileg 1199 kcal, 94g ch, 69 g zsír, 57 g fehérje Köszönöm a válaszokat :)



2020. máj. 26. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok. Én próbáltam ezt a diétát és pár hét után nagyon rosszul voltam. Folyton szédültem, kis apró foltokat láttam, alacsony volt a vérnyomásom, gondolom a vércukrom is, semmi energiám nem volt. Szerintem nagyon egészségtelen, ha ilyen kevés szénhidrátot fogyasztasz. Az emberi szervezet glükózzal működik, amit legjobb, ha összetett szénhidrátokból nyer. Az elfogyasztott kalóra is nagyon kevés, ezt így csak rövid ideig lehet tartani rosszullétek nélkül. Miért válaszotottad ezt a diétát?
2020. máj. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ketózni szeretnél, hozzá kell szoktatnod magad ahhoz, hogy ennél sokkal több zsírt eszel, mivel ebből nyersz energiát a ch helyett, azaz nem lesz jó a light sajt, meg a zsírszegény sonka. Mandulából is ehetsz többet. Szénhidrátból pedig 30 g alatt kellene maradnod, de gondolom, ezt tudod.

De nem muszáj ketózni ahhoz, hogy lefogyj. Szerintem túl szigorú ez az étrend, és nehéz hosszú távon tartani. A low carb (<100 g ch) sokkal lazább, többféle étel belefér, míg a ketogén alatt még azt is meg kell gondolni, mennyi hagymát vagy paradicsomot eszel, a gabonákat pedig elfelejtheted.

1200 kcal szerintem túl kevés, fehérje is lehetne kicsit több.

Jó tanács: hagyd az olajat, használj inkább zsírt, kókuszzsírt.

2020. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ketohoz ez rengeteg ch!
2020. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
A ketogén diétát epilepsziások kezelésére találták ki gyógyászati céllal, nem egészséges embereknek, csak Norbi divattá tette. Nézz egy kicsit utánna, a hozzáértők egyáltalán nem javasolják.
2020. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!