Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez a tegnapi kajám, és rengete...

Ez a tegnapi kajám, és rengeteg a fehérje?

Figyelt kérdés

Ha kevesebbet eszem, éhes maradok. Ez kb. 1700 kalória, kiszámoltam.

Reggeli: két tükörtojás egy kiskanál zsiradékon, egy közepes paradicsom, 10 g nyers mogyoró

Ebéd: 25 deka (nyersen) csirkemell egy kiskanál zsiradékon sütve, 20 deka céklasaláta, 3 deci tehéntej

Uzsonna: 3 mandarin

Vacsora: 20 deka sült csirkemell (zsírt nem számolom, mert az ebéddel együtt sült), 5 deka póréhagyma, 10 deka paprika.

Meg egy Nescafé, fél liter zöld tea 1 ek mézzel, a többi víz.

A fehérjebevitel a táblázat szerint dupla, a zsír is pont egy kanállal több, mint kéne, a szénhidrát kevés (de az most pont nem baj a diéta miatt).

Baj, ha ennyi fehérjét eszem? Még csak most kezdtem el számolni ezeket.


2019. dec. 9. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora vagy. Megírhatnád az adataidat.
2019. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Nem KEVESEBBET kellene enni, hanem MÁST!

Csökkentsd a fehérjét meg a zsiradékot és egyél jöval több zöldségfélét!

Azt eleve nem értem, honnan lehet egy evökanállal TÖBB zsiradék, mint kellene, ha összesen nem használsz fel ennyit a kajakészítéshez!

Ennyi csirkemell meg tojás rengeteg, viszont zöldségeket jóformán nem eszel.

Ez rettentö egészségtelen összetételben,ezen változtass, ha nem akarsz belebetegedni.

2019. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Hosszú távon túlterheled a veséd a túl sok fehérjével. A zsírnál nem gond, ha túlléped a hivatalos ajánlást, de azért ehhez képest lehetne több a szénhidrát, pláne a rost. Mondjuk a hús egy részét ha hüvelyesekkel váltanád ki, az jó minőségű szénhidrát és rost.
2019. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, mért van lepontozva a 2-es és a 3-as, pedig abszolút igazuk van. Majd' fél kiló hús nagyon sok, árt a vesének ennyi fehérje, 20 deka elég lenne, és helyette gyümölcs, zöldség, hüvelyes, ezzel jól is laksz. A zsírral nem kell annyira spórolni, a zsírban oldódó vitaminokhoz kell.
2019. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, kb 90g fehérje, ami akkor nem lenne elég, ha aktív életmódot folytatnál (=bármilyen sport), vagy az izomépítés a célod (vagy diéta esetén minél kisebb izomveszteség). Persze egy 40-45 kilós egyénnek elég, ez testsúlyfüggő. Egy hobbigyúrósnak 1,5-2g/testsúlykilót szoktak megadni irányadóként, aki nem sportol, annak elég 1g is. A koxosok jóval feljebb mennek mindenből, de őket most hagyjuk. :)
2019. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!