Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha keves cht eszek,fogyok?

Ha keves cht eszek,fogyok?

Figyelt kérdés

Valakinek ezzel tapasztalat? A kaloriaszamolgatasba beleorulok szoval az nem opcio. :)

Sokat setalok,futok es edzek is neha.

Koszi a segitseget



2020. máj. 27. 22:10
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy csak azzal lehetne fogyni,nem a velemenyemmel van baj,hanem azzal,hogy a szervezetem nem birja. Probaltam sokszor,hidd el:)) glutenerzekeny vagyok es laktozerzekeny is,ezert mar eleve nehezebben mondok le dolgokrol. De a szenhidrat szamomra nem fontos annyira,ezert megkerdeztem,lehet e az elhagyasaval/minimalis fogyasztasaval sulyt vesziteni. A kaloriadeficitet fujjak most mindenhol,ez lett felkapva,ezert van ra mindenki annyira bekattanva. Nekem nem ment. Ennyi. Aki csak ezt tudja irni,az legyszi inkabb semmit..:). Koszi
2020. máj. 28. 10:17
 12/55 anonim ***** válasza:

Mondom még egyszer. Nem vélemény kérdése, nem számít, hogy elhiszed vagy nem, ez tudomány, mérésekből, összefüggésekből, törvényszerűségekből áll. A A zsír energiatartalék, azért van, hogy energiának tudja felhasználni a szervezeted amikor szüksége van rá. Zsír (vagy akár izom) kizárólag akkor tud lemenni rólad, ha felhasználja a szervezeted energiaként, nem tud elillanni, átalakulni, elporladni, fel kell használnia. De ha ételből tudja fedezni az energiaigényét, akkor nem fogja felhasználni zsírból, hisz elég neki az étel, ha többet viszel be akkor a felesleget el is raktározza zsír formájában, mindegy hogy a felesleg zsírból van, szénhidrátból, vagy fehérjéből. Emiatt kell kevesebb kalóriát bevinned mint amennyit felhasznál egy nap a szervezeted. Ezt millióképp meg lehet oldani. Aki nem számolja a kalóriát csak tegyük fel elhagyja a szénhidrátot, és még nem is hisz a kalóriaszámolásban az ugyanúgy a kalóriadeficittől fog fogyni, még akkor is ha ugyanannyi kalóriát visz be mint eddig. Azért mert gyorsabb lett az anyagcseréje. Így vagy úgy, de kalóriadeficitbe kerül. Viszont neki szerencséje van, hogy abba került, ezzel a módszerrel vagy fogysz vagy nem, nem tudhatod, hisz nincs kontrollod. Nem tudod hogy egyik nap 1500 kalóriát viszel be, vagy 3000-ret, mert nem számolod. És hiába viszel be 30g szénhidrátot egy nap, ha beviszel fehérjéből és zsírből 5000-ret, hízni fogsz. Garantáltan.

Sőt, a salátától is hízol ha 5000 kalóriányit eszel belőle (csak ugye fizikai képtelenség). Mindegy mit eszel, a kalória a lényeg. (vagyis fogyás szempontjából mindegy, egészség szempontjából nem).


Ha nem akarsz semmi áron kalóriát számolni akkor annyit tehetsz hogy rengeteget sportolsz, és érzetre keveset eszel, mondjuk ne lakj jól, ezzel szinte biztos hogy deficitbe kerülsz, de lehet túl nagyba, és túl gyorsan fogsz fogyni, emiatt egy idő után belassul az anyagcseréd és már túl keveset kell enned a fogyáshoz. A legbiztonságosabb, legegészségesebb módja akkor is a számolás marad, mint a világ minden területén, szerencsére nem találomra tervezték meg a házadat se, te se találomra akard terhelni a szervezeted, mert azzal remélem tisztában vagy, hogy fogyással terheled, csak nem mindegy hogy minimális módon vagy kimaxolod.

2020. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 Tabbouleh ***** válasza:

Figyelj!

Írhatunk neked akármit, úgyis azt mondod, hogy a szervezeted nem bírja. De, bírja,max rosszul viseled. Mégis hogy akarsz lefogyni, ha nem tudod kibírni ezt az átmeneti időszakot?

A bevitt és elégetett kalóriák számítanak. ENNYI. Az előző válaszoló jól leírta a lényeget, elég szájbarágósan, szóval remélem megérted.

Vagy egyél ugyanannyit, mint most és sportolj rengeteget, vagy egyél kevesebbet.

Értsd meg, hogy ha annyit eszel, mint most, csak zsírból fedezed azt, attól még nem fogsz TÉNYLEGESEN fogyni. Lehet lemegy 2-3kg a vízveszteség miatt(ugye a szénhidrát vizet köt meg), de többre ne számíts.

2020. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
Nekem a ch csökkentés bevált (nem ketogén szintre, csak low carb). Mivel a fehérje és a zsír általában laktatóbb, mint a szénhidrát, és a szervezet zsírból is tud energiát nyerni (másképp nem is lenne lehetséges a fogyás, a zsírraktárak felhasználása), én így automatikusan kevesebb kalóriát viszek be, mint előtte, mégis tele vagyok energiával, és nem éhezek. Ha éhes vagyok, eszek jóllakásig, a vércukorszintem stabil lett. 15 kg-t fogytam kalóriaszámlálás nélkül, és évek óta tartom a súlyomat.
2020. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
44%
A kalória számolgatás 500 soron megdőlt fogyatékosság. A Hess tétel nem alkalmazható biológiai szervezetekre, hiszen azokban nem csak égés megy végbe, hanem egy csomó másik folyamat is, amik a raktározás dimenzióit adják. Ilyen pl. a táplálék minősége, a felszívódás, az glikémiás index(jó reggelt, ilyen is létezik), a rost tartalom, meg ezer más dolog. Ezt mondjuk a kalória hívők sosem fogják belátni. Egy komplex folyamat belátása sokkal nehezebb az agynak, mint hogy egy univerzális, mindenható, egy mondatos elméletben higgyen.
2020. máj. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
Ilyen pl. = ezek pl függnek
2020. máj. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 Tabbouleh ***** válasza:

Kedves utolsó!



Attól még, hogy az ember extra lassú felszívódású táplálékokat juttat be a szervezetébe, melyik ráadásul magas rosttartalmúak és jó összetételűek, még hízni fog az ember. Ha ezekből megeszik mondjuk egy 160cm es inaktív nő 3000 kcalt, akkor úgy ki fog kerekedni, mint egy lufi.

Kalória be, kalória ki. Ennyi.

Ez az én véleményem.

Nyitott vagyok egy vitára is a témában. :D

A válaszod alapján értelmesnek tűnsz, jó lenne, ha bővebben ismertetnéd a nézőpontod.

2020. máj. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
76%
Úgyse tudlak meggyőzni arról, hogy nagyon le vagy maradva a témában. Nyilván a kalóriával is ki lehet mutatni nagyságrendeket, pl. ha ötszörösét fogyasztod a szükségletednek, akkor attól valószínűleg hízni fogsz. De egyáltalán nem igaz, még véletlen sem, hogy mondjuk ugyanannyi kcal fehér rizs meg ugyanannyi kcal minőségi zsír/olaj ugyanannyira hizlal. Minimum 10 éve próbálgatom ezeket a dolgokat magamon. Kezdetben nagy szerelmese voltam a csirke-rizs témának, de 85-ről felmentem vele 110kg-ra, nyilván sokat ettem belőle. Most kcal-ban többet eszem zsírokból, mint ahogy mondtam is és 95kg vagyok. Ugyanannyit, ha nem kevesebbet mozgom sajnos. Nagyon egyszerű a magyarázata: a ch-k sokkal gyorsabb energiaforrások, amikkel ha megtolod a szervezeted, nem tud vele mit kezdeni és benyomja a zsírraktárakba. A zsír emésztése sokkal lassabb és bonyolultabb, ezért nem tudod annyira expliciten terhelni vele a szervezeted, sokkal jobban tudja alkalmazni a saját szabályozó folyamatait. Ezzel nem mondom, hogy a telített zsír evés megold mindent problémát, nyilván nagy kérdés még mindig az egészségessége.
2020. máj. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Az emberi szervezet nem úgy működik, mint egy absztrakt kémiai reakció, szerintem ez nagy tudományosság nélkül, józan ésszel is belátható. Ha egy táplálék emésztése bonyolult folyamat, akkor már az is energiát használ, aztán nem is fog az egész felszívódni, nem lesz annyira "hatékony" a folyamat, mint amikor erőszakosan betolod a cukrot magadba, ami már a száj nyálkahártyádból elkezd emésztés nélkül felszívódni.


Az is belátható szerintem, hogy ha az embernek az energiahasználata szinuszos, magyarul vannak aktív és passzív szakaszok, pl. az izom használata miatt, akkor sokkal kevésbé fogsz hízni az olyan dolgoktól, amiknek a használatát el tudja tolni a szervezeted az aktív szakasz utáni visszatöltési igényig, amikor is parancsot küld a tápcsatornádban lévő rostos és zsíros, nehezebben feldolgozható energiaforrások feldolgozására.


És nyilván sokkal jobban fog hizlalni minden olyan egyszerű szénhidrát, ami a feldolgozottsági fokánál fogva nem is tud tárolódni a tápcsatornában, tehát nem tudja eltolni a szervezet a betöltését közvetlen az aktív szakasz utáni időszakra, amikor energiaigény lép fel.

2020. máj. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

15. Hallottál már a twinkie diet-ről. Nézz utána, a csávó kizárólag szemét kaját evett, és ugyanúgy fogyott, a kalóriadeficit miatt.



[link]


Ennyire számít kalóriadeficitben az inzulin.



Én 20kg-ot fogytam kizárólag kalóriadeficittel, kolbásszal, szalonkával és fagyival :) napi szinten oh és nem az elején vagyok, kockás a hasam szinte teljesen, vagyis 13% körül lehet a testzsírom. Persze elméletben meg lehet indokolni, hogy vannak más hormonok is amik beleszólnak (csak nem írják felül), de a gyakorlat mutatja mi működik, és mi nem.



Milyen érdekes, hogy az a tábor aki ellenzi a kalóriadeficitet sehogy se néz ki, 15-20%-os testzsírig tud lemenni, de a testépítők (natural is), sportolók ezzel a módszerrel jóval eredményesebbek.

2020. máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!