Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha keves cht eszek,fogyok?

Ha keves cht eszek,fogyok?

Figyelt kérdés

Valakinek ezzel tapasztalat? A kaloriaszamolgatasba beleorulok szoval az nem opcio. :)

Sokat setalok,futok es edzek is neha.

Koszi a segitseget



2020. máj. 27. 22:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem feltétlenül. Hiába eszel kevés ch-t, ha nem számolsz kalóriát és mondjuk magas a zsírbeviteled. A zsír egyébként is több kalória, mint a szénhidrát.
2020. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
23%
Az 1-es totális misskoncepció. Kilőttem a ch-t kb. 2 hónapja, helyette még több energiát fogyasztok zsírok formájában és lassan kb. teljesen lemegy a súlyfeleslegem, ami legalább 15kg volt rajtam. Teljesen jó megközelítés, amit írsz, de nem lehet csak úgy elhagyni a ch-t, helyettesíteni kell zsír forrással, hogy ne csoffadjanak le az izmaid. Jó zsírforrást pedig nehéz találni. Az étolajok finomítottak, nagyon nem ajánlatosak, a magvak könnyen penészednek/avasodnak a hosszú tárolás miatt a telített zsír meg nekem még mindig kérdéses. Az új tanulmányok szerint elvileg semmit nem okoz, de azért én még bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban. Szóval nehéz a low carb téma, főleg, ha nem akarsz 35kg lenni mellé.
2020. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 Tabbouleh ***** válasza:
0%

Nézd meg YouTubon Freelee the banana girlt. Nem mondom, hogy követendő példa, de nem kell kizárni az étrendetből a szénhidrátot.

Én kizártam(teljesen feleslegesen), és elég szar évem volt. Kedvem semmihez nem volt, az energiám 0 hoz közeli, morcos voltam. Nem helyettesítettem zsírral, ez tény, viszont tudd, hogy az emberi agy alapból a glükózt(szénhidrátot) használja elsődleges energia forrásként. Miért nem a zsírt csökkented?

1g zsír 9kcal,1g szh 4kcal.


Nem vagyok LFHC nagykövet, csak szimplán ki lehet sakkozni, hogy szénhidrátban gazdag(abb) étrenddel nagyobb volumenű ételeket készíthet az ember. A nagy volumenű ételetktől meg az ember általában hamarabb jóllakik.

Van valami olyan diétás dolog is, hogy megnézik gép segítségével, hogy szénhidrát, fehérje vagy egyensúlyi típus vagy, és annak megfelelően tudsz táplálkozni(Bodywakes az ezzel foglalkozó oldal neve) . Drága, de ha megengedheted magadnak, szerintem érdekes lenne megnézni. Olvass utána, hátha tetszene az ötlet.

2020. máj. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
0%
Ketogén diéta, aminek egyik sarkalatos pontja, hogy kevés, szinte 0 CH-ot viszel be. Nekem bevált. Viszont érdemes alaposan utána nézni... én a “clean verziót” csinálom és még soha nem voltam jobban.:)
2020. máj. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
Majd próbáld meg az időszakos böjtöt is.
2020. máj. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
55%
Akkor fogysz ha kalóriadeficitben vagy, nem a kevés szénhidráttól önmagában.
2020. máj. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Amennyi kaloriat ennem kene,az nekem keves ehhez:) ezert akarok masik modszert keresni. Ha 1200 kaloria korul eszek,ami nekem kene a fogyashoz,allandoan rosszul vagyok,osszeesek. Nalam ez nem mukodik,akkor sem,ha azt irjatok ettol megy csak a fogyas. Ezert kertem mas tanacsot,esetleg tapasztalatot:))
2020. máj. 28. 08:49
 8/55 anonim ***** válasza:

Kb 15 eve elek minimalis ch-n. Enelkul is lehet elni. Vekony vagyok, megis sokat eszem.

Annyi szuper finom es izgalmas dologgal lehet helyettesiteni.

2020. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
Csak ez biológia, nem vélemény. Nem tudsz máshogy fogyni, csak kalóriadeficitben, fizikai lehetetlenség más módszerrel. Az már rajtad múlik, hogy melyik számodra a legkényelmesebb módja a deficit elérésének.
2020. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:

Nézd, én mindenféle kalória számolgatás nélkül fogytam 14 kilót úgy, hogy kitisztítottam és átrendeztem az étrendemet.

Reggelire pirítóst szoktam enni sonkával, tojással mert szeretem. Néha zabkását változatosságnak, de én elvagyok a sonka-tojással minden nap akár. Ebédre főtt kaját, vagy a munkahelyemen, vagy hazafelé bementem egy kifőzdébe. Néha menüt (leves+ második) néha meg választottam valamit. Bármit megengedtem magamnak, csak arra figyeltem, hogy tészta félét egy héten egyszer egyek. A vacsora volt az, aminél drasztikusan lecsökkentettem a szénhidrátot, cottage cheese vagy pulyka felvágott zöldségekkel, tonhal saláta, csirke saláta stb. A három étkezés között ha nagyon megéheztem volna, alma, korpás keksz vagy magok, de őszintén szólva, nem szoktam megéhezni. Az első 10 kiló így ment le. Azóta odafigyeltem a szénhidrát bevitelre egy esetleges candida probléma miatt, de megtoltam a zsírbevitelt, az a 4 kiló gyorsan zuhant le rólam májusban. De most lassan visszaállok normális evésre, ahogy eddig.

És sok edzés. Nem kell kalóriát számolni, ha figyelsz a testedre és mennek lefelé a kilók, bőven elég elkezdeni számolni akkor ha már hetek óta stagnálás van.

2020. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!