Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha keves cht eszek,fogyok?

Ha keves cht eszek,fogyok?

Figyelt kérdés

Valakinek ezzel tapasztalat? A kaloriaszamolgatasba beleorulok szoval az nem opcio. :)

Sokat setalok,futok es edzek is neha.

Koszi a segitseget



2020. máj. 27. 22:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%

#20 Első sorban: kit érdekelnek a testépítők? Itt arról volt szó, hogy átlag ember fogyni akar. Ki a fenének van szüksége kalória számolgatásra, ha egyszerűen tiszta kajálással, odafigyeléssel és edzéssel el lehet érni a célodat?

Elhiszem, hogy a fitnesz modell alkat eléréséhez már kalóriát kell számolgatni, de valljuk be, kevesen törnek ilyen nagyra. Viszont a kalória számolgatással remekül el lehet venni egy normális átlag ember életkedvét a diétától, fogyástól egy életre. Mert egy mű hülyeség az egész. Pár éve csináltam, nem is nagyon számoltam a kalóriát mert kaptam étrendet, csak mértem mindent, csirke rizs stb, nyilván komplexebb főtt kaja azért nem fért bele, mert akkor már számolni kellett volna minden összetevőt és ez nagyon bonyolult dolog. Folyamatosan stresszeltem, hogy jól mérek, számolok-e, 8 hétig bírtam aztán felhagytam az egésszel. Most már ez a negyedik hónapom, és eszembe nem jutna kalóriát számolni, eszem rendesen és mégis fogyok. Ráadásul a kalória számolás az egyik felelős a diéta mentalitás kialakulásáért: ez túl sok kalória, ezt nekem nem lehet stb. Én meg simán normálisan eszem, mégis fogyok.

2020. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

Persze lehet fogyni számolás nélkül, de az elv ugyanaz, kalóriadeficitben vagy, kizárólag ezért fogysz, nem másért, és attól, hogy jobb étkezéssel felgyorsítottad az anyagcseréd, nem jelenti azt, hogy kitrüközted a kalóriadeficitet, csak így kerültél bele, ez is egy módszer. A te módszereddel az a baj,hogy rengeteg embernek nem működik,mivel lutri,vagy deficitbe kerül, vagy nem, nem tudjátok. A kalória számolás egy biztos módszer (ha jól csinálod). Az, hogy beleőrültök abba, hogy tudatosan étkeztek, leméritek a tál kaját amit esztek és beírjátok egy alkalmazásba, ami 1 perces művelet az no comment.


A módszeredet alkalmazva az a válasz a kérdésre, hogy le lehet vele fogyni, vagy nem. Remélem érted a kifogásomat vele szemben.

2020. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

De nem csak a kalóriákról van szó, hanem hogy a szervezet mit hogyan emészt, meddig telít el. Persze, lehetsz te mekis kajával meg csokival is kalória deficitben, én megnézném azt a diétát, meg azt a testet amit így össze hozol.

Nem tál kajákat mérsz le amúgy sem, hanem összetevőket, és tök jó ha neked munka, gyerek, tanulás, főzés mellett még van időd méregetni egy komolyabb étel minden összetevőjét egyesével (felhasznált olaj, liszt, zöldségek, húsok stb) főleg amikor érzésre, ízre keversz hozzá dolgokat, vagy ad hoc ötletelve teszel bele még hozzávalókat, nekem megöli a spontaneitást és a kreativitást.

És nem utolsó sorban: felesleges. Aki normálisan, tudatosan táplálkozik, nem is kell tudnia, mi az a kalória. Felesleges. (A legtöbb ember nem is tudja pontosan) Aki nem testépítő, annak felesleges ezzel tökölni, ha nem akar. Így is le lehet fogyni és jól tudod magad érezni és normálisan tudsz étkezni. Minek erőltetni feleslegesen ezeket?


Én 4 kilót dobtam le egy hónap alatt alacsony szénhidrát tartalommal(nem fogyás miatt csináltam, kandida diéta). Minden reggel ettem egy kanál oliva olajat, és miden nap ettem pár marék olajos magvat is pluszban a szokásos kajám mellé és persze kihagytam a gabonákat, köreteket. A főzelékemre akkora pörkölt kupacot halmoztam, amit most így meg sem bírnék enni. Szerintem ha számoltam volna a kalóriákat, nem lettem volna jobb helyzetben mint előtte amíg rizst meg hajdinát ettem a hús mellé meg pirítóst a reggelihez.

2020. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
Egyetértek. A kalória számolás olyan, mint hogy a Nap a Föld körül kering. Teljesen igaz, amíg csak a Földről nézzük. Ha azonban a naprendszert nézzük, kezd értelmetlennek tűnni ez a vonatkoztatási rendszer.
2020. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:

"De nem csak a kalóriákról van szó, hanem hogy a szervezet mit hogyan emészt, meddig telít el. Persze, lehetsz te mekis kajával meg csokival is kalória deficitben, én megnézném azt a diétát, meg azt a testet amit így össze hozol."


Ezek mind nem számítanak fogyás szempontjából.


Szinte minden kész étel fel van víve a táblázatba, elég kiválasztani, nem kell hogy tized kalória pontosan megfeleljen, csak nagyjából. 100-200 kcal eltérés naponta nem számít.


Nem felesleges, mondom, valakinek beválik, valakinek nem, mivel sokan azt gondolják, hogy akkor másból lehet jóval többet enni. Sok embert ismerek akik tízen éve fogyóznak a kevesebb még egészségesebb étkezés módszerével, vagy próbálkoztak, de igazából soha nem tudták mikor mennyit esznek, maximum térfogatban ettek kevesebbet. A kalóriadeficit pedig egy univerzálisan minden embernek működő módszer.

2020. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

A táblázatok egymásnak ellentmondó adatokat tartalmaznak, azon egyszerű oknál fogva, hogy az elkészítéstől függ, mennyi a kalóriatartalma egy adott ételnek. Ha te készételeket akarsz enni, lelked rajta, én magam főzök egészséges ételeket és tudom, mi van benne.


Azon kívül amikor itt is írják, hogy napi 1500 kalórián van, miért állt le a fogyás, mit tanácsolnak neki? Hogy egy darabig "hintáztassa a kalóriákat" más szóval ne legyen kiszámolva, és miért? Mert nem természetes dolog kiszámolt kalóriákat fogyasztani, az emberi test nem így működik. Ha rutint észlel arra beáll és ez önmagában a fejlődés útjába áll.

Ha megszabadulunk a függőségektől és megtanulunk hallgatni a testünkre, akkor az pontosan jelzi mikor mire van szüksége. Ha valakinek nem jön be a kalória számolgatás nem kell erőltetni.

2020. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

Tudod hogyan készítetted el, melyik áll közelebb a valósághoz.



A hintáztatás pont azt jelenti hogy számolod, ha nem számolod honnan tudod, hogy hintáztatod? Honnan tudod hogy nem túl sokat vagy túl keveset vagy pont ugyanannyit viszel be.


Modern életvitel mellett nem szabad a testünkre hallgatni, a biológiánk a 2 millió évre van berendezkedve, nem az utóbbi 100 évre, azért vágyik minél cukrosabb ételre hogy minél több gyors energiaforráshoz jusson a mindennapi gyűjtögetés és vadászat miatt. Most is erre vágyik, miközben a tv előtt ülünk. Pont azért van elhízva a nyugati társadalom, mert a mai napig a testére bízza az étkezési szokásait.

2020. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem ülök a tévé előtt és nem vágyom cukorra. Hihetetlennek hangzik, de meg tudom különböztetni az unalomból ételre vágyást és azt, mire van szüksége a testemnek. Ehhez tudatosság szükségeltetik, és egy általában véve egészséges életmód, mint szokás.

De ne offoljuk szét a témát. Nekem nincs türelmem a kalória számolgatáshoz és mivel így is tökéletesen működik a dolog, nem győzöl meg arról, hogy számomra ez szükséges. Ahogyan a kérdezőt sem. Én nem mondom, hogy nem kell számolgatni, ha máshogy nem megy. Ha képtelen vagy spontán módon létezni,számold. Meg ha testépítő karrierre törekszel, akkor is.

2020. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

Kalóriabububs! Sokszor kérdeztem már, de még mindig nem kaptam erre választ. Mondjuk, hogy kiszámolom kristálycukroból a napi kalóriabevitelem. Tehát kristálycukrot eszem, de az energiaszükségletem alatti mértékben. Kérdésem: szálkásabb leszek-e mintha 2x ennyi kalóriát ennék minőségi sajtból, magvakból, meg teljes kiőrlésű gabonákból? Most komolyan, EZT TE SEM GONDOLOD KOMOLYAN, UGYE? :D

Ember, gyere már ki kicsit az intuitív világodból a fényre.

2020. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

Elmondjam, mi fog történni? Egy nagyszerű folyamat fog végbemenni: éhezni fog a testem, az agyam, az idegrendszerem, az összes sejtem, miközben cukros lében úszkál, közben az inzulinháztartásom tropára megy, az izmaim leépülnek, rákot kapok, esetleg elföldelnek.


Ha ezt az esetet megengedi a kalóriaszámítás, akkor a kalóriaszámítás egy hibás elmélet. Mi kell még a belátáshoz, ember?

2020. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!