Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha keves cht eszek,fogyok?

Ha keves cht eszek,fogyok?

Figyelt kérdés

Valakinek ezzel tapasztalat? A kaloriaszamolgatasba beleorulok szoval az nem opcio. :)

Sokat setalok,futok es edzek is neha.

Koszi a segitseget



2020. máj. 27. 22:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennétek át privátba? Lassan unalmasak vagytok :D
2020. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Haat koszonom,kb teljesen osszezavarodtam mar. :)

Nem mindenki egyforma,ezert tartom furcsanak,hogy csak ezt a kaloriadeficitet fujjak..de mindegy:)

2020. máj. 30. 17:19
 33/55 anonim ***** válasza:

29. Nem az számít, hogy mennyi kalóriát viszel be, hanem deficitben legyél. Egészséges ételből többet ehetsz, mert gyorsabb az anyagcseréd.


A tested mindenképp éhezik egyébként kalóriadeficitben, hisz fogysz. Miért ne engedné meg a kalória számlálás, hogy rákos legyél vagy cukorbeteg? Nincs ok okozati összefüggésben az hogy deficitben vagy, és hogy egészségesen eszel. Nem értem mi a logika alapja.



Nem azt mondom, hogy cukorral fogyjunk, én se azzal teszem, azért hoztam fel a twinkie dietet példának, hogy ennyire nem kell semmi más a fogyáshoz, csak kalória deficit, egy hormon se tudja ezt felülírni (amíg egészséges az ember).



A személyeskedést, és a lekezelő stílust meg hagyd meg másnak, ez téged minősít, az érveiddel győzz meg,ne a becézgetéssel.

2020. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
Szövegértés nem megy. Olvasd el még egyszer, amit írtam és ne szakérts, amíg nem sikerül megérteni egy egyszerű tudományos levezetést!
2020. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
Totálisan értelmetlen dolgokat zagyválsz össze-vissza.
2020. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Extrém idegesítő, hogy nem fogod fel, hogy a hízás-fogyás nem egy egybites folyamat, amit egy számmal képes vagy leírni. Mi van ha olyanokat eszel, amitől az izomzatod nő? Most akkor az hízás? Mi van, ha olyat eszel, aminek a háromnegyede kijön a kakival? Most akkor kalória többletben vagy deficitben vagy? Hogyan mondod meg, hogy a rúd kolbászra írt kalóriaértékből Panni néninek az emésztőrendszeréből mennyi szívódik fel? Hogy mondod meg, hogy mennyi a pontos kalóriaszükségletem? Mi van ha aznap eggyel több idiótával kell vitatkoznom a gyakorikérdéseken? Akkor kalóriadeficitbe kerülök? Van valami mobil app. amibe ezt be tudom írni? Mindenképpen ezt fogom töltögetni 2 percenként.


"Nem mennétek át privátba? Lassan unalmasak vagytok :D"

Nem, mert ez a lényege az egésznek. Ha normálisan akarsz kinézni, akkor nem csak fogyás meg hízás létezik (amit amúgy a kalóriaszámítás még mindig nem tud belőni rendesen), hanem 85 másik szempont is.

Egyél egészségesen, próbálj közelíteni ahhoz, ahogy az őseid táplálkoztak több ezer, vagy tízezer évekig, hiszen ez határozza meg genetikai szinten a működésed és a szükségleteid.

Tudom, ez megint túl értelmes érvelés. Csak a kalória számítás létezik.

2020. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 Tabbouleh ***** válasza:

Hu.....

Rendes kis vitát folytattatok nélkülem, újra becsatlakozok.


36os,a kérdező fogyni akar és megkérdezte, ha kevesebb ch-t eszik, fogyni fog e.

A válasz nem, ha zsírral vagy fehérjével helyettesíti a ch megvonás által létrejött kalória hiányt.

A válasz akkor igen, ha DEFICITBEN van. Ergo kalória hiányos állapotot generál. Ezt lehet sporttal, kevesebb kajával vagy mindkettővel.

Nem azt kérdezte, mi egészséges és mi nem.

A twinkie kísérlet szerintem jó példa, még a te cukros példád is. Lehet, hogy a szervezete éhezni fog a tápanyagokra, vitaminokra stb, de attól még fogyni fog, ha kalória deficitben van.

A rák meg cukorbetegség mellékes mindkét szélsőséges példát nézve,mivel nem az egészséges életmód volt a kérdés, hanem a fogyás "üres", egészségtelen ételekkel. A fogyás sikerült, mert deficitben volt az illető.

Az egészséges táplálkozáshoz nem tartozik hozzá a kristálytiszta cukor habzsolása, hanem a teljes értékű ételek. Csirkemell, gabonák, gyümölcsök, magok, zöldségek. DE! Ezektől is lehet hízni, ha valaki a kelleténél többet eszik belőle. Szerinted hova tűnik mondjuk +1000 kalória, amit alanyunk extra evett az alap pl. 2000-hez?

Ha nem végzett durva, kemény, intenzív edzést, akkor bizony nem az izom fog nőni tőle, hanem a háj a seggén.

Ja, és nincsenek izomnövelő ételek, mert akkor mindenki úgy nézne ki, mint Arnold fénykorában. Az izom növekedését megfelelő stimulálással(=edzéssel) és kajával segíteni. Mindegy, milyen kajával. Mindegy!

2020. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Te közelíted a lényeget, de tévedsz pár dologban. Mint mondtam, mindig nagy ch párti voltam, kétpofára nyomtam a teljes kiőrlésű gabonákat, híztam is tőle rendesen. Most a ch-t majdnem teljesen kiszedtem, viszont zsírokból durva mennyiséget eszem és csodák csodája, 15kg-ot fogytam. A kalória egyenlet egyáltalán nem jön ki. A hízásomat az okozta, hogy túltoltam a ch-t, amire a szervezetem akkora mennyiségben genetikailag nem volt felkészülve.


A nincs izomnövelő kaja dologgal 100%-osan tévúton vagy. Ezt miért írod le anélkül, hogy utánaolvasnál? Szerinted a testépítők miért tolnak brutális mennyiségű energiaforrást, klasszikusan főleg ch-t? Azért, hogy anabolikus állapotban tartsák az izmaikat, ergo nőjenek. Az a baj, hogy itt megint nem értitek az emberi genetikát, amit jó lenne megérteni.


A legfontosabb dolog, amit meg kéne értenetek, hogy a minőségi kajáktól való tömeg növekedés és a fos kajáktól történő tömeg növekedés nem ugyanaz. Ugyanez igaz a zsír vs CH dologra, amit próbáltok összemosni. Teljesen máshogy működik a kettő és máshogy néz ki, aki az egyiktől meg máshogy, aki a másiktól hízik.

Ne csak találgass, próbáld ki! Az egyszerű szénhidrátoktól ilyen plöttyedt lógós, vizes zsír lesz rajtad, míg a zsíroktól egészen mást fogsz tapasztalni. Az élet nem egy darab szám, sokadszorra mondom.


Abban igazad van, hogy a kérdező csak fogyni akar. Ha az a cél, hogy leépítse az izomzatát, a bőre lógni kezdjen, az egészségi állapota pedig mindegy milyen szintre kerül, akkor nyugodtan lehet alkalmazni a kalóriaszámítást: mondjuk napi 500 kalóriát bevinni cukros üdítőkkel meg sós pufival. Nyilván magasabb szinte próbáltam pozicionálni a dolgokat.

2020. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

"Mi van ha olyanokat eszel, amitől az izomzatod nő? Most akkor az hízás?"


Ez miféle kérdés? Ha izomban hízol akkor hízol, de az egy teljesen más folyamat, ott enyhe kalóriatöbbletben vagy, viszont nem tudsz hosszútávon csak izomban hízni, zsír is fog felmenni, de nem értem ezt minek hoztad fel, mindenki tisztában van a tömegnövelés fogalmával.


"Mi van, ha olyat eszel, aminek a háromnegyede kijön a kakival?" Az csupán annyit jelent, hogy nem a tápanyagdús ételeket fogyasztottad, sok salakanyag marad hátra.


"Most akkor kalória többletben vagy deficitben vagy?" Azt nem a székelés mennyiségéből fogod megállapítani, hanem a testsúlyod hosszútávú gyarapodásából vagy csökkenésébből, esetleg a szabócentivel.


"Hogyan mondod meg, hogy a rúd kolbászra írt kalóriaértékből Panni néninek az emésztőrendszeréből mennyi szívódik fel?"


"Hogy mondod meg, hogy mennyi a pontos kalóriaszükségletem?" Nem kell pontosan, de erre már válaszoltam, kitapasztalod te magad, hogy mennyi a kalóriaszükségleted.


"Nem, mert ez a lényege az egésznek. Ha normálisan akarsz kinézni, akkor nem csak fogyás meg hízás létezik (amit amúgy a kalóriaszámítás még mindig nem tud belőni rendesen), hanem 85 másik szempont is."


Ha ez igaz, akkor hogy lehet, hogy kizárólag ezzel fogytam 20kg-ot? És hogy az összes testépítő ezt a módszert használja, és nem mást? Mielőtt félreérted, nem arról van szó, hogy testépítőnek kell lenni, arról van szó, hogy azért használják ezt, mert ez működik igazoltan.


"Tudom, ez megint túl értelmes érvelés."

" Mi van ha aznap eggyel több idiótával kell vitatkoznom a gyakorikérdéseken? Akkor kalóriadeficitbe kerülök? Van valami mobil app. amibe ezt be tudom írni? "


Erre csak ennyit mondok.


Kicsit elkanyarodtunk és elég indulatosra vetted. A lényeg az, hogy egyetlen módon lehet fogyni, kalóriadeficittel, amit befolyásol az a 85 féle dolog amit mondasz, hogy épp mikor is van ez a kalóriadeficit, soha nem fogjuk tudni megmondani tized pontosan, de ha kitapasztaljuk, hogy egy egészséges teljes értékű étrendre hogyan reagál a szervezetünk, miképp változik az anyagcserénk akkor a kalóriaszámolással megtudjuk, hogy ebben az ideális állapotban amikor egészségesen étkezünk mennyi az a kalóriabevitel amennyinél stagnálunk, ehhez képest kell kevesebbet bevinnünk, és ezt nem fogod tudni biztosra kivitelezni azzal, hogy kevesebb szénhidrátot viszel be, mert ahogy írta a 37-es, ha sokkal több zsírt vagy fehérjét viszel be, és kalóriapluszba kerülsz, nem tudsz fogyni, hiába viszed le 0g-ra a zsírt. Az meg, hogy hallgassunk a testünkre...akik elhíztak eddig hallgattak, ez az eredménye. Ez már nem a barlang és a vadon. Itt jön az, hogy akkor ha érzésre nem megy, akkor tudatosan kell csinálni. Az sem igaz, hogy egy életen át kell számolni, mire végzel a fogyási ciklussal, és elégedett vagy az alakoddal érzésre tudni fogod, hogy miben mennyi a kalória, miből mennyit szabad enned nagyjából egy nap, és ennyi igazából.

2020. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

"A nincs izomnövelő kaja dologgal 100%-osan tévúton vagy. Ezt miért írod le anélkül, hogy utánaolvasnál? Szerinted a testépítők miért tolnak brutális mennyiségű energiaforrást, klasszikusan főleg ch-t? Azért, hogy anabolikus állapotban tartsák az izmaikat, ergo nőjenek. Az a baj, hogy itt megint nem értitek az emberi genetikát, amit jó lenne megérteni."


Nincs tévúton, teljesen jól írta.


Brutális mennyiségű energiaforrást csak a barmok tolnak, enyhe kalóriapluszban vannak az értelmesebbek, a cél a havi 1-1,5kg hízás, mert egy hónapban maximum 1kg izmot tudsz felszedni (naturalban).


"Azért, hogy anabolikus állapotban tartsák az izmaikat, ergo nőjenek."


Ezt kiemelném, étellel nem tudsz anabolikus állapotban tartani izmot, kérem a forrást ahol ilyet írnak. Anabolikus állapotban az izmod a súlyzós edzéstől lesz és a kalóriaplusztól, na meg az 1.5-2g/testsúlykg fehérjétől, ha ezek a feltételek adottak akkor következik be a szarkoplazmatikus és a miofibrilláros hipertrófia.

2020. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!