Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Napi 80-100 gramm szénhidrátta...

Napi 80-100 gramm szénhidráttal lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Próbáltam 40re csökkenteni de az nem ment, a szénhidrát granola,banán palacsinta,zöldség, gyümölcs teljes kiörlésü pirítós kenyérből, és egyebbekből áll. Nem kenyér,tészta és rizs, krumpli. Kizártam a cukros ételeket. És egyéb junkfoodokat.

19.-én megyek tsh vérvételre, mivel már május óta próbálkozom a diétával, 90 kg vagyok 160 cm. És 60kg szeretnék lenni, 20/N 1 éve szültem. Pajzsmirigy alulműködés-re utalnak a tüneteim. Így enyi ch elég lenne? A mozgás, napi 30-60 perc séta, 20 perc szobabicikli és saját testsúlyos torna.



2020. nov. 5. 22:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hogy 80-100g ch mellet fogysz- e, jó e neked, az az egyéni anyagcserédtől függ. ( Ki kell próbálni, hogy megtudd)

Én 70-90g körül tartom, elég jól megy (-68kg eddig). 100g felett nem tudtam semmit sem fogyni. Szénhidrát anyagcsere betegségem van.

40g már ketózishoz közeli állapot, nem mindenki érzi jól magát úgy, és őszintén, szerintem nehezen tartható hosszútávon, mert kevés minden fér bele. Én is próbáltam, de nem tetszett. Nem erőltettem. Így is jó ahogy eddig csináltam.

Egyébként 100 g ch alatt érdemes több zsírban gondolkodni, valamiből KELL energiát bevinni. A zsír laktat, és az inzulinszintet se dobja az egekbe. Én pl a zöldségköreteimet húshoz ebédre zsírban sütöm meg fűszerekkel, nagyon fincsi!:)

És ha megfogadod egy sokat tapasztalt javaslatát, ne koplalj ilyen 1400-1200 kalóriákkal. Nagyon nagyon kevés.

De persze úgy csinálod ahogy szeretnéd.

2020. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már 1500 kcalt eszem, és tartom 100g ch-ig. Igen, mindig több valami, vagy a fehérje vagy a zsír, jobban szeretném ha a fehérje, de alig tudom pótolni hogy elég legyen. Egyébként egy appot használok a Yazio-t.
2020. nov. 9. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!