Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » IR-esek, akik (kb.) 160g CH-t...

IR-esek, akik (kb.) 160g CH-t fogyasztotok egy nap, mennyi szokott lenni a napi kalória beviteletek?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok meg, hogy fogyáshoz vagy súlytartáshoz annyi!

2021. febr. 8. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Fogyás

700kcal

2021. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan én cukorbeteg vagyok, de 160 g ch-t eszek.

Kb 1500 kcal-t eszek.

Reggelire 30 g ch, 300 kcal

Ebéd 60-70 g ch, 500-600 kcal

Vacsora 50-60 g ch, 400-500 kcal

Napközben "nasi" 15 ch, 100 kcal.

2021. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 a napi 700 kcal hosszabb távon minden szempontból káros. Ráadásul lelassul az alapanyagcseréd és jön a jojó effektus, ha kicsit is többet próbálsz majd enni. Ez viszont konkrétan életveszélyes. Próbáld meg óvatosan, fokozatosan emelni a kalória mennyiséget 1000 fölé. Ha csak 700 kcal mellett tudsz fogyni, akkor ki kéne vizsgáltatni magad, nagyon nem normális dolog.


#2 hogy bírod hosszútávon a napi 1500 kcalt? Nekem az is elég kevésnek tűnik. Bár elvileg a zsírból meg a fehérjéből sem szabad akármennyit enni, ezért is kérdezem.

2021. febr. 8. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
2#-es: leírnád légyszi, miket eszel, hogy ennyire jönnek ki a dolgok?
2021. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

2-es vagyok.

Reggeli:

Müzli, zabkása, vagy ha sütök valamilyen diétás sütit akkor az.

Ebéd:

Hús nélküli csilis bab, főzelék, zöldségfasírt, főtt krumpli sajttal, túrós-sajtos vagy zöldséges tésztaételek, rizibizi.

Vacsora:

Zsemle vagy kenyér tojással/túróval/sajttal és zöldségekkel. Vagy gyümölcssaláta + fehérjeital.

Nasinak gyümölcs, müzliszelet, korpovit, fehérjeszelet.


De mint kiderült, én vegetárianus is vagyok.


Néhány hónapja eszek 1500 kcalt, egész jól birom.

Zsírt nem számolom, fejérje bevitelem kb 50-60 g szokott lenni egy nap.

2021. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5-os: Köszönöm szépen a választ! Milyen diétás sütit szoktál csinálni?
2021. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából szinte a legtöbb receptet át lehet alakítani. Én azt szoktam csinálni, hogy keresek egy szimpi receptet, a cukrot kicserélem eritritre, a lisztet pedig tk/zab/ch csökkentett lisztre.

Persze ilyen krémes hatlapos sütiket nem sütök, a legtöbb az kevert süti/piskóta/keksz/muffin.

2021. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!