Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Működhet a diéta, ha fitness-m...

Kertész Körte kérdése:

Működhet a diéta, ha fitness-menüt eszem?

Figyelt kérdés

Életmódváltásba kezdenék, ezért pár nappal ezelőtt felkerestem egy dietetikust online, aki átküldött mindenféle dokumentumot, amit át kell tekintsek ahhoz, hogy el tudjam ezt kezdeni. Édesanyám feldobta azt ötletként, hogy az ebédemet hordatnánk és fitness menüt ennék, amelyekben ételenként max 600 kalória van (497-571 skálán), fehérje (32-41), zsír (11-15), szénhidrát (45-59), a zárójelben feltüntetett skálák jelentik azt a skálát, amelyen hétfőtől péntekig, 5 menüben melyik a legkisebb-legnagyobb érték az adott makrókból.

(Amit tudni kell, hogy 96 kg vagyok, 16 évesen, 170 cm magas lány). Az iskolaorvos magas vérnyomást írt, illetve szénhidrát-diétát. Ezek alapján, ha hordatnánk ezeket, fogyhatnék? Ezek mellett gyümölcsöket, zöldséget ennék, zabpelyhet és ahhoz hasonló dolgokat.

Köszönöm segítségeteket!



2022. jan. 9. 19:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

Mi az, hogy az iskolaorvos szénhidrát diétát írt??


Mennyi kalóriát ennél egy nap?

Te tudod, hogy a 600 kcal ebéd neked élhető-e. Nekem sok lenne, máshogy szeretem elosztani a napi kalóriámat. Illetve szerintem olcsóbban kihozod a kajálást ha otthon főzöl, egészségesebb is, tudod miből mennyi van benne, saját ízlésre szabhatod, stb.

A kalóriabázis appot/oldalt ajánlom, sok sikert!

2022. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%
Sportolnál is? Mert ha kajára szeretnél figyelni de edzeni nem akarsz akkor ne is kezd el ezt az egeszet
2022. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Igazából elkezdheti sport nélkül is, én úgy is sokat fogytam, utána kezdtem el sportolni, persze hatékonyabb ha már a kezdettől edz. Az étrend azért fontosabb.
2022. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Sportolni sportolnék, a testnevelés tanárom készíteni a sporttervemet.
2022. jan. 9. 19:46
 5/28 A kérdező kommentje:

#1

A dietetikus szerint 1600-1800 kcal-t kellene fogyasszak.

Édesanyám nem hinném, hogy tudna rám főzni, én pedig túlságosan maximalista vagyok az iskolában, kevés időm jutna sütésre, főzésre.

2022. jan. 9. 19:48
 6/28 A kérdező kommentje:
A tanárommal beszéltem azt mondta, hogy inkább sétáljak, miután 10 kg lemegy, utána kezdhetek el futni, nem betonos talajon.
2022. jan. 9. 19:49
 7/28 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor már csak a kalóriákat számold mellé ;)
2022. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Tehát mit mondtok, ez a fajta fitness menü segíthet-e a fogyásban, ha emellé betartom a kcal-t?
2022. jan. 9. 19:51
 9/28 anonim ***** válasza:
53%
Persze, kajánál szerintem nagyjából mindegy, hogy mit eszel, ha kalóriakereten belül vagy. Persze érdemes egészséges ételeket enni, gyors szénhidrátot kerülni, esetleg makrókat is figyelni
2022. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

#6 futni valóban ne fuss. Viszont vannak nagyon jó hiit edzések azokat mindenképp kezd el. Rengeteget fog segíteni.

#8 sosem a kaja segít hanem a kalória. Nincs olyan csodakaja ami fogyaszt. Itt a kaloria a légyeg ha kalóriadeficitben vagy akkor segíteni fog, hogyha nem akkor nem fog

2022. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!