Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Működhet a diéta, ha fitness-m...

Kertész Körte kérdése:

Működhet a diéta, ha fitness-menüt eszem?

Figyelt kérdés

Életmódváltásba kezdenék, ezért pár nappal ezelőtt felkerestem egy dietetikust online, aki átküldött mindenféle dokumentumot, amit át kell tekintsek ahhoz, hogy el tudjam ezt kezdeni. Édesanyám feldobta azt ötletként, hogy az ebédemet hordatnánk és fitness menüt ennék, amelyekben ételenként max 600 kalória van (497-571 skálán), fehérje (32-41), zsír (11-15), szénhidrát (45-59), a zárójelben feltüntetett skálák jelentik azt a skálát, amelyen hétfőtől péntekig, 5 menüben melyik a legkisebb-legnagyobb érték az adott makrókból.

(Amit tudni kell, hogy 96 kg vagyok, 16 évesen, 170 cm magas lány). Az iskolaorvos magas vérnyomást írt, illetve szénhidrát-diétát. Ezek alapján, ha hordatnánk ezeket, fogyhatnék? Ezek mellett gyümölcsöket, zöldséget ennék, zabpelyhet és ahhoz hasonló dolgokat.

Köszönöm segítségeteket!



2022. jan. 9. 19:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
2es a fogyás a konyhában dől el. A sport csak kis ráadás. Szóval ha nem akar sportolni is fogyni fog. Ha tudatlan vagy ne írj inkább
2022. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
49%

#21 nem vagyok tudatlan, arra gondoltam hogyha valaki fogyni szeretne akkor alap dolog elkezdeni sportolni. (Most nem a kérdezőrol fogok beszélni) Hiába kezdesz el diétázni nem leszel sokkal egézségesebb(persze sokat számit) de a sport adja az egyik legnagyobb egézséget.Aki soportol az tudja/érzi is. Tehát lehet hogy fogyás szempontjábol csak ráadás, de ha valaki valóban életmódot akar változtatni akkor ne legyen lusta és kezdjen el sportolni is mivel ez is nagyon fontos része az egézségnek.

. És ha sportolsz/többet mozogsz sokkal több tápanyagot is használ a szervezeted (pl regenerálódás alatt) mivel érzi a tested hogy szüksége van az adott izomra.

2022. jan. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A sportolásnál sokkal fontosabb az étkezés! Felejtsd el a kalóriaszámlálást, a kulcs a teljes értékű növényi étrend-whole food plant based diet
2022. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

[link]

Ja, és ez nem egy diéta, hanem normálisan így kellene ennünk, legalábbis közelíteni hozzá, azért nem vagyok fanatikus vega

2022. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk a főzést kicsit komplikált lenne megoldanod suli mellett
2022. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem is írta senki, de nekem egyből szemet szúrt, hogy milyen rendes Anyukád van, hogy ezt így rögtön felajánlotta. Olyan sok kérdező írja, hogy otthon csak a zsíros, lisztes, cukros kaják vannak és semmiféle támogatás nem jön a szüleik részéről e téren. Úgyhogy tényleg nagyon kedves dolog ez Anyukádtól, és szerintem élj a lehetőséggel. Mondjuk 600 kcal ebédre nekem nagyon kevés lenne, nem tudom, te hogy fogod bírni, de majd kitapasztalod úgyis, meg maximum kipótolod. Szerintem a dietetikus által beállított keretek is nagyon alacsony, te ennél jóval többet ehetnél fogyáshoz, főleg, ha még mozogni is fogsz mellete, de ezt is majd kitapasztalod, csak figyelj a tested jelzésére, és az alapján módosíts, ahol kell.
2022. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Szia,


Próbáld ki nyugodtan az egész napos menüs kaját. Nem tudom, hogy honnan tervezitek rendelni, de általában, amikor megérkeznek az első adagok, meg fogsz döbbenni, hogy mennyit ehetsz rizsből, krumpliból, vagy tésztából. Az adagok mérete így legalább berögződik és később könnyebb lesz tartani.

(Ha főznétek és mérnétek a hozzávalókat akkor is rögzülne egy idő után)

2022. febr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem sokat segítene Neked, főleg ha még újak vagytok (családilag) az életmódváltásban. Meg sokaknak nem fér bele kétnaponta főzögetni meg méregetni.

És igen, ahogy előttem is írták, használd ki hogy anyukád ennyire támogató. Mikor nálad sokkal angyobb súllyal próbáltam egészségesen étkezni, le lettem szidva hogy a köles meg a bulgur sok helyet foglal a kamrában meg mi ez a sok túró a hűtőben, nem fér el tőle (szerencsére azóta változott)


szóval használd ki, próbálj ki akár több menüt és azon kívül meg tényleg figyelj, hogy az összes többi étkezés is megfelelő minőség és mennyiség legyen

éna helyedben inkább 450-500 kalória körül keresgélnék és ha van választék, akkor magasabb fehérjetartalommal. de igen, teljesen jó ha rendelsz, főleg ha az megfelel annak, amit az orvos modnott, ráadásul megkönnyíti nagyona dolgodat, sokkal könnyebb lesz motiváltnak maradni és a többi étkezésre figyelni


nagyon sok sikert!

2022. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!