Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Így sikerülhet fogynom? Mit...

Így sikerülhet fogynom? Mit csináljak még?

Figyelt kérdés
Kb 10kgt szeretnék fogyni,úgy hogy elhagyom az édességeket,üdítőt,chipset,nasikat,péksütiket,rendszeresen étkeznék több gyümölcsöt,zöldséget,fehérjét,túrót,tojást. Napi 1 órát tornáznék vagy cardió,erősítő. Kenyeret is elhagynám esetleg teljes kiőrlésűre vagy puffasztott rizsre.melyiket ajánlanátok?
2023. jan. 1. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Mond az a szó valamit, hogy kalóriadeficit?

Olvasgass a témában, mert ez a tipikus beszűkült látásod van, ami nem fog semmire vezetni.

2023. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Na pont úgy néz ki egy Femina.hu cikk, mint a kérdésleírásod. Bárhonnan is tájékozódsz táplálkozás és fogyás témakörben, engedd el. Olvasd el helyette ezt a cikket:

[link]

2023. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Kevésbé fontos, hogy mit eszel, aa lényeg, hogy mennyit. Töltsd le a kalóriabázist és használd.
2023. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően az egészséges étkezés egy jó dolog. Nem minden kalória egyenlő, bárki bármit mond. Másképp telít el, más makró, és mikro tápanyagok vannak benne, máshogy hat a hormonrendszeredre... Stb. Szóval a nasik, chips ilyenek elhagyása mindenképpen jó, ugyanúgy, ahogy a több zöldség, gyümölcs fogyasztása. A kenyeret szerintem felesleges démonizálni, jó minőségű felvágottal, sok zöldséggel kifejezetten laktató tud lenni. Ha pedig nem szereted a tk péktermékeket, felesleges váltani.

Szóval ezeknek mindenképpen lesz pozitív hatása, viszont fogyni nem biztos, hogy fogsz tőle. Az egyedül a deficiten is múlik, bár az esetek nagy részében azért ez teljesül, ha normálisan kezdesz enni.

2023. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Picit vitatkoznék négyes :) Ha nem minden kalória egyforma akkor a "jó"kalóriától nem hizol ha többletben vagy? Plusz mindegy ha reggel benyomsz egy banánt vagy egy csokit ugyanúgy megdobja a vércukrot és éhséget okoz.a mondandód nagy részével egyet értek, csak ez a nem minden kalória egyforma, látással nem . Kérdező, Te meg olvass utána a kalória deficitnek hiába eszel jó dolgokat, abból is lehet sokat enni és hizol tovább. Nem atomfizika menni fog :)
2023. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg veled vitatkoznék kicsit, 5-ös...

Először is: IGEN, a kalóriadeficit elengedhetetlen. Ha megeszek 3000 kalóriát egy nap csirkemellből meg párold zöldségből, hízni fogok, ez tuti.

DE. Az embernek nemcsak "objektív", fizikai működése van. A legtöbb diéta azért bukik el, mert (micsoda meglepetés), az alany éhes... nem érzi jóllakottnak magát, és nem bírja ki az éhséget (ami teljesen érthető).

AZT kell megtalálnia mindenkinek, amivel az ADOTT KALÓRIAKERETEN BELÜL a lehető leginkább jóllakottnak érzi magát. És ez elég egyéni tud lenni.

Mondok egy példát. Együtt reggelizünk a férjemmel, mindketten 50-esek vagyunk, heti 3x sportolunk, egészségesen, a kalóriakeretre ügyelve étkezünk. Ő zabkását eszik, 50 gr zab, gabonatej, kis gyümölcs. Én 2 tojást eszem, zöldségekkel. Kb. ugyanannyi kalória, de én nem lakok jól a zabkásával sehogy sem. Egy óra múlva éhes vagyok. A 2 tojással délben éhezem meg... ahogy a férjem is a zabkása után.

Mind a kettő jó, egészséges, fenntartható megoldás. De hogy egy adott embernek mi működik... na, azt neki kell megtalálni.

Én így értelmezem azt, hogy "nem minden kalória egyforma"...

2023. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az írány nagyon jó, hogy egészségesen étkeznél és többet mozognál, viszont nem ettől fogsz.

A fogyás a kalóriadeficitből következik, ami annyit takar, hogy több kalóriát égetsz el, mint amnennyit beviszel. Ennek nézz utána.

2023. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5#, 7#

Kalória az kalória, viszont nem mindegy, hogy a 2000 kalóriát normális, tápanyagdús ételből viszed be, vagy 3db tábla csokival. Mindkettővel lehet fogyni, de nem mindegy, hogy mennyire bírod mentálisan. A tábla csokis megoldással hiába 2000 kalóriát viszel be, garantálom, hogy a falat fogod kapargatni..

2023. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok, igazából korábban megválaszolták helyettem, amivel vitatkozni kezdtél 5-ös. Nem minden kalória telít el ugyanúgy, nem minden kalória adja meg a megfelelő mikro és makró tápanyagokat, ahogy írtam, ezért baromira nem mindegy, hogy miből viszed be. Nyilván nem kell 100%-osan "tisztán" étkezni, de sokat segít minden téren, ha a kalóriák túlnyomó többsége megfelelő ételekből kerül az ember szervezetébe. Nyilván lehet baromi rossz diétával is fogyni, csak nem kifizetődő, mert mentálisan és fizikailag is nehezebb, nem beszélve az esetleges hiánybetegségekről, amiket egy rossz diéta okozhat.
2023. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok ..Picit elmentetek . A kalóriáról volt szó, nem a felszivódási hatásairól. Én azt mondtam, mindegy hogy ha hizol 3000 kalóriától megeheted almából is akkor is ugyanúgy hízol, mintha csokiból ennéd. Tisztában vagyok a makro tápanyagok hatásai hogyan játszanak az inzulin háztartással.A kalória ugyanaz ha túlléped a napi ideális mennyiséget édesmindegy milyenből viszed be.
2023. jan. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!