Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen módszer lenne hasznos...

Milyen módszer lenne hasznos ahhoz hogy az életmódváltás megkezdése után ne menjen el a motivációm, és ne jöjjö elő jojó effektus?

Figyelt kérdés
Már jó párszor nekivágtam diétáknak, életmódváltásoknak stb... Számtalanszor legtöbbször 10-30 kg le is ment, és utána egyszerűen elment a motviáció hiába volt látványos, és szép lassan visszaálltam a régi étkezésemre. Ti mivel tudjátok magatokat motiválni, vagy az ilyen mentális gyengeség edzésére mi az elérhető módszer? Szeretnék tényleg lefogyni, de valahogy elhagy az "energia" egy idő után hiába jön az eredmény.

2023. jún. 24. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Kaloriaszámolás - akkor MINDENT EHETSZ, MEGFELELÖ MENNYISÈGBEN, ami belefér a keredetdbe.
2023. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyeség, amit mondok, de nekem már annyira az életem része lett a sport/súlyzós edzés/helyes táplálkozás, hogy nem a motiváció vezérel.

Nekem olyan természetes a heti 4-5 edzés, mint másnak mondjuk a reggeli kávé..


És itt rejlik a lényeg: Ha szereted, amit csinálsz és nem görcsösen állsz hozzá, akkor nem kell motiváció. Legyen célod, élvezd ezt az egészet. Persze, nekem sincs sokszor kedvem edzeni, de tudom, hogy a célomhoz az kell, hogy konzisztens maradjak.

Jól esne megenni 2 doboz pizzát egyszerre (szerintem nekem napi 10.000 kalória sem okozna gondot.. Még nem próbáltam, de hatalmas étvágyam van. :D ), de tudom, hogy ez csak egy kis időre egy élvezeti faktor és nem visz közelebb a célomhoz.


Egyensúlyt kell találni a dolgok között. Az életmódváltás nem csak salátából, csirkéből, brokkoliból és rizsből áll, hanem pont az lenne a lényeg, hogy van 1 adott kalóriakereted, és ezen belül BÁRMIT ehetsz. Számolj kalóriát, márha eddig nem ezzel fogytál, mert rohadt hasznos és nem kell megtiltanod magadtól semmit az ég világon, mert besokallsz, és azt veszed észre egy este folyamán, hogy kizabáltad a hűtőt. :D

2023. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Azt használtam eddig is, bár fogalmam sincs mennyi lenne a napi keretem amivel még nem éhezek, de fogyok is az a baj.
2023. jún. 24. 14:43
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 Jó ezt hallani amúgy tőled nekem is van a közvetlen környezetemben, akinek a napi rutinja a sport, és szereti. Én amit igazán szeretek az az úszás, de ahol én élek elég körülményes megoldani, és szégyellem a testem sajnos emiatt félek menni. Igen nekem is leginkább ilyen falás rohamaim voltak, vagy mikor már besokkaltam, és mondom ennem kell valamit, mert egyszerűen szétcseszi a hangulatom, de ilyen full ösztönösen, de utána mindig lelkiismeretfurdalással. Nekem valahogy a szénhidrátot is szabályozni kéne az IR-em miatt, de épp hogy a szénhidrátdús ételeket szeretem csak, és ezért vagyok meglőve étrend ügyileg :D ebéddel még csak-csak, de ha reggeli/vacsorához nem tudok kenyeret,zsemlét,tortillát társítani, akkor lőttek az elképzelésnek :D
2023. jún. 24. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Hogy tudnál kalóráit számolni, ha nem tudod, mennyi a napi kereted???? Erre van több alkalmazás (pl: kaloriabazis.hu), ahol ki tudod számolni, mennyire van szükséged. Ha normálisan számolod ki, akkor nem éhezel (hacsak nem csokiból meg sütiböl akarod az összes kalóriát bevinni), és még is fogysz, csak nem hetente 5 kilót, hanem szép lassan, de folyamatosan.
2023. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen ízeket, ételeket rendszeresen eszel, azt meg fogod szeretni. Az agy az ismerős ízeket azonosítja finomnak.


IR-ben is ehetsz szénhidrátot, sőt ajánlott is, de csak az orvos által javasolt mennyiséget és a lassan felszívódókat preferálva. Szóval ha egy egész tortilla nem is fér bele, de egy kisebb darab igen. Eszel mellé húst, zöldséget és jó is vagy.

2023. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Leszeded a yaziot. Beírod a súlyodat. Beírod, mennyi szeretnél lenni. Az app kiszámolja a napi keretet. Beviszed a napi sportot is. Ha betartod, működik.
2023. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem a szokások kialakítása vált be. Mindig ugyanaz a reggelim, a vacsorám, az ebédet variálom. Edzeni is fixen eljárok hetente háromszor, két hónap után már kifejezetten élveztem, azóta már várom is az edzésnapokat.
2023. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy ehetsz ir alatt szénhidrátot. 30 g lassút reggelire. Csak olyat kell venned vagy sütni amiben több teljeskiőrlésű liszt van. Nem csak mutatóban. Pl a lidlben van 58% teljeskiőrlésű toast kenyér. Na én azt szoktam reggelizni. Abból 25 gr egy szelet. A 30 gr szénhidrátot 2,5 szelet kenyér fedezi. Arra olyan szalámit és zöldséget pakolsz amit szeretsz. Ebből a kenyérből többször sütök bundáskenyeret, melegszendvicset. Úgy hogy ir ben is van mit enni. 1 éve csinálom és rengeteget javultak az értékeim.
2023. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy én is ezerszer lefogytam, visszahíztam. Pont az ir, az egészségem a motiváció, hogy ne fejlődjön tovább cukorbetegséggé. Ennél nagyobb motiváció nem kell.
2023. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!