Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Jól csinálom e a kalóriaszámol...

Jól csinálom e a kalóriaszámolós szénhidrátmegvonós diétámat?

Figyelt kérdés
Találtam a egy oldalt www.kaloriabazis.hu ami alapján követem mit és mennyit eszem egy nap. Az oldal funkciói a bevitt adatok alapján számolják mennyi az aznap elfogyasztott kalóriám ch fehérje és zsír. Sajnos akármennyire is igyekszem figyelni főleg ezirányú tudás hiányában mindig túllépem a zsírt. Nem vészesen azért. Mondjuk meg kell ennem 70-90 g között fehérjét attól függően hogy aznap voltam-e edzeni vagy sem 200-240 g között a ch és 65 g körül a zsír. A fehérjét általában megeszem, a szénhidrát mindig 100 g alatt marad, de a zsír bizony fel-fel szalad 10-20 grammokat. Kalóriában viszont az oldal alapján megállapított 1400 kalóriát sportmentes napon nem érem el, olyan 1200 körül van, Amikor edzeni megyek, pláne ha aznap délután még úszni is éhesebb vagyok, meg a használt oldal is többet engedélyezne olyan 2300 kalória körül de akkor is csak kb 1600-1800-at eszem meg. Kb két hete kezdtem, de már oda jutott a dolog hogy megutáltam enni.30 éves vagyok eddig azt ettem amit csak akartam és egy grammot sem híztam.180 cm magas vagyok és évek óta 66 kg voltam. Kénytelen voltam elhelyezkedni egy olyan munkahelyen ahol egész nap ültem egy irodában és szaladtak fel a kilók. Kb fél év alatt híztam 71 kg-ra. Hál istennek már nem dolgozom ott. Meg is állt a hízásom! Újra a régi pörgős életemet élhetem.3 hónapja járok edzeni heti 3x másfél órát személyi edzővel hogy biztos jól csináljam, mert én magam nem értek ehhez, valamint évek óta heti 1-2-3szor ahogy időm engedi úszom egy órát. Fogalmam sincs, hogy elérem-e így a célomat, sikerül e leadni azt a pár kilót, vagy felesleges kínzom magam. Rossz-e amit csinálok? Azt gondoltam ha nem évek óta felhalmozódott zsírról van szó, akkor hamar le is fog menni, de egyelőre egy grammot nem fogytam! Sőt néha már 71 fölé is megy a mérleg. Köszönöm.

2014. jan. 24. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos akármennyire is igyekszem figyelni főleg ezirányú tudás hiányában mindig túllépem a zsírt"


Ez mit jelent? Hogyhogy túlléped a zsírt? Nem lehet túllépni a zsírt, a zsír jó dolog. Hogy neked más valaki mást mond, az egy dolog.


100g ch még belefér, attól függ milyen szénhidrát, a 65g zsír azonban igen kevés.. hogy laksz te jól. 10-20 grammal több zsír is kevés.


1400 kalóriába csak úgy férsz bele, hogy alacsonyan tartod a zsírbeviteledet, és ez jó? Jóllaksz?


1600-1800 kcal sem olyan sok.. jóllakásig kéne enned.


"Kb két hete kezdtem, de már oda jutott a dolog hogy megutáltam enni"


És ezt.. nekem köszönheted, vagy a zsidóknak, vagy az orbán viktornak.. vagy.. magdnak?


Normális esetben úgy eszel, hogy:


- örülsz hogy van mit enni, véletlenül sem számolod, hogy mennyit ettél, mert örülsz hogy jól tudsz lakni.

- normális ételeket eszel, amik: hús, zsír, zöldségek, gombák, olajos magvak, tojás, halak.. gyümölcsök esetleg. Ebből következik, hogy leginkább fehérjét és zsírt eszel, és annyi szénhidrátot ami zöldségekben van. Legalábbis ez a meghtározó, az egészséges, jó táplálkozásban.


- még véletlenül sem kapcsolsz negatív érzelmeket az evéshez.. olyan, hogy megutálsz enni, elő sem fordulhat tisztességes embernél.. az előző generációk a háború alatt/után örültek ha egy falat kajához jutottak, azt sem ették meg hanem a gyerekeknek adták, jusson már ez eszünkbe.


Valami nagyon fura dolgot kezdtél csinálni, ami látszik hogy mesterséges, látszik hogy már most, 2 hét után is egészségtelen (egyelőre csak pszichésen).


Állj le mielőbb szerintem, kezdj el normálisan paleózni, és nem lesznek ilyen gondjaid. De ez az értelmetlen kalóriaszámolgatás, ez veszélyes.


És bizonygatták már nekem, hogy csak olyanoknál okoz pszichés betegségeket, evésszavart akik hajlamosak rá.. hát a nagy fenéket. Te is egy egészséges 30 éves nő vagy, és tessék, 2 hét kellett hogy már megutáld az evést is..

2014. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Én nem nagyon foglalkozom azzal a fehérje-zsír-szánhidrát grafikonnal. Én általában a szénhidrátot lépem mindig túl, a fehérje meg alul marad. Zsírból sem szoktam fölé menni a limitnek.


Nem ez számít szerintem, hanem a mérleged: bevitel - elégetett kalória.

2014. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha beleférne a keretedbe és éhes is vagy, akkor miért nem eszel?

Ne a mérleget figyeld, hanem a tükröt.

Azt se felejts el, hogy a edzés során szedsz fel izmot, aminek ugyebár van súlya (az izom nehezebb is, mint a zsír).


Legyél kitartó és eléred a célod. A számolgatás meg idővel fejben is menni fog, nem lesz szükséged a kaloriabazisra.


Egyébként én így állítanám be az arányokat (a napi tápanyag javaslatnál rámész, hogy egyéni és ott át tudod állítani): 30-35% fehérje (soknak tűnhet, de hidd el, hogy kell ennyi)/45-50% ch/20-25% zsír.

Az utóbbi 2-vel lehet variálni ha Te inkább több zsírt fogyasztasz, akkor azt emelet és a ch-t csökkented, a fehérje fix.

Alapanyagcsere alá pedig tényleg ne menj, anélkül is fogyni fogsz és hosszútávon kifizetődőbb.


Sok sikert! :)

2014. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért baj, hogy túlléped a zsírt? Én is túllépem, azért nem rendszeresen, mert előrelátóan 160g-ra állítottam a zsírlimitemet (nekem jobban fekszenek a fix, saját értékek :D)... Nem tudom, Te hogyan működsz, ha én mérséklem a szénhidrátot, akkor több zsírt eszem. A testemnek valahogy kalória kell, nem lehet becsapni. Ha nem ebből, akkor másból s a fehérjebevitelemet nagyon nehéz lenne jelentősen emelni, az annyi, mint a Tied, szinte függetlenül a kalóriabeviteltől és attól, hogy a szénhidrát 35 vagy 213g. De most nem rólam van szó. Aki tudja emelni a fehérjét, annál is van egy határ, ami után nehéz és értelmetlen. Kell a zsír, ha nem akarsz sok szénhidrátot enni. Valamiből energiát kell merítened.


Azt írtad, hogy nem fogysz (sajna nem tudom, miért :( ), hogy megutáltad az evést, bár ez nem tudom, pontosan mit jelent, de azt pl. nem tudom, hogy elég-e Neked ez a mennyiség, éhes vagy-e vagy mi a helyzet. Mert logikus lenne, hogy az légy, főleg edzéssel 1600 kcal... Nekem kevésnek tűnik, de tudom, nem vagyunk egyformák. De ha éhes vagy, akkor kevés.


Én is ültem irodában. Nem híztam, de nem is fogytam, hiába gyalogoltam napi 2-3 órát tempósan, nem kis részben emelkedőn... Plusz sok teljesítménytúra. Nekem kellett annyi mozgás, meg is őrültem volna nélküle. Ha egész nap ülsz, ellensúlyoznod kell szerintem. A gyaloglás elég időrabló (bár jó és nekem nem volt az, akkor tudtam gondolkodni, gyönyörködni a temető fáiban, amit átmentem munkába menet... kedveltem a budai irodát és a zöldövezeti albérletemet), de lehet intenzív rövid edzéseket is nyomni este s a hétvége is ott van, egy kis időt csak le tudsz kanyarítani, ha tested alapvető igényeiről van szó...

2014. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nos pont ebben nem voltam biztos, gond-e ha túl sok zsírt eszem. Egyáltalán mi a túl sok? Vagy inkább mennyi? De igen, éhes vagyok, mégpedig a jól megszokott napi 4-5 túrórudimra, a heti egy nagy adag mozis nachos-omra, a pár szem kedvenc kekszemre és imádom a finom, akár tésztás tartalmas leveseket sorolhatnám. Ehelyett sovány sonkát eszem csökkentett ch tartalmú kenyérrel uborkával, halat ruccola salátával amit amúgy imádok, csak már unom.
2014. jan. 24. 16:29
 6/12 anonim ***** válasza:
A modern kajákra (tejes, cukros, aromás) csak pszichés éhséged van, majd elmúlik.
2014. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi, ez jó, igazad is lehet. De türelmetlen vagyok, ahogy a fogyásomat illetően is.
2014. jan. 24. 16:41
 8/12 A kérdező kommentje:
Mivel ilyen nehezen viselem a kedvenceimről való lemondást, fogyhatok akkor is, ha ugyanúgy számolgatom a ch-t kalóriát, de azt eszem amit akarok max keveseket? mennyi az a max szénhidrát kcal amit megehetek ahhoz hogy beinduljon a fogyás?
2014. jan. 24. 17:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó.


Egy fiatalabb nő még több ch-t ehet, aztán amikor már PCO szindrómás lesz, meg 30-40 éves, akkor majd eljön az hogy úgyis le kell mondani a szemét kajákról a gyógyuláshoz, vagy jönnek a műtétek..


De mivel 20 éves csaj is lehet már pcos-sos, ezért írom, hogy egyénenként változó. A testedtől, állapotodtól múlik, hogy mennyit bűnözhetsz hogy még fogyj is mellette.

2014. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod, de hát ez most nem nyugtatott meg sajnos, mert úgy fest mostanság nincs szerencsém a bűnözéseimmel....


szóval meg tudja mondani valaki, hogy mennyit ehetek zsírt ch-t stb hogy ha azt tutira betartom, fogyni fogok? Létezik ha betartom az értékeket mindegy miből eszem meg? Nyilván nem fehér kenyérre gondolok meg finom pékárura...

2014. jan. 24. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!