Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Jól csinálom e a kalóriaszámol...

Jól csinálom e a kalóriaszámolós szénhidrátmegvonós diétámat?

Figyelt kérdés
Találtam a egy oldalt www.kaloriabazis.hu ami alapján követem mit és mennyit eszem egy nap. Az oldal funkciói a bevitt adatok alapján számolják mennyi az aznap elfogyasztott kalóriám ch fehérje és zsír. Sajnos akármennyire is igyekszem figyelni főleg ezirányú tudás hiányában mindig túllépem a zsírt. Nem vészesen azért. Mondjuk meg kell ennem 70-90 g között fehérjét attól függően hogy aznap voltam-e edzeni vagy sem 200-240 g között a ch és 65 g körül a zsír. A fehérjét általában megeszem, a szénhidrát mindig 100 g alatt marad, de a zsír bizony fel-fel szalad 10-20 grammokat. Kalóriában viszont az oldal alapján megállapított 1400 kalóriát sportmentes napon nem érem el, olyan 1200 körül van, Amikor edzeni megyek, pláne ha aznap délután még úszni is éhesebb vagyok, meg a használt oldal is többet engedélyezne olyan 2300 kalória körül de akkor is csak kb 1600-1800-at eszem meg. Kb két hete kezdtem, de már oda jutott a dolog hogy megutáltam enni.30 éves vagyok eddig azt ettem amit csak akartam és egy grammot sem híztam.180 cm magas vagyok és évek óta 66 kg voltam. Kénytelen voltam elhelyezkedni egy olyan munkahelyen ahol egész nap ültem egy irodában és szaladtak fel a kilók. Kb fél év alatt híztam 71 kg-ra. Hál istennek már nem dolgozom ott. Meg is állt a hízásom! Újra a régi pörgős életemet élhetem.3 hónapja járok edzeni heti 3x másfél órát személyi edzővel hogy biztos jól csináljam, mert én magam nem értek ehhez, valamint évek óta heti 1-2-3szor ahogy időm engedi úszom egy órát. Fogalmam sincs, hogy elérem-e így a célomat, sikerül e leadni azt a pár kilót, vagy felesleges kínzom magam. Rossz-e amit csinálok? Azt gondoltam ha nem évek óta felhalmozódott zsírról van szó, akkor hamar le is fog menni, de egyelőre egy grammot nem fogytam! Sőt néha már 71 fölé is megy a mérleg. Köszönöm.

2014. jan. 24. 11:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel ch-t (csak zöldségből) zsírt, fehérjét pedig húsból, pont annyit hogy jóllakj akkor ez tuti mennyiség fogyáshoz. Nyilván ez személyreszabott is.
2014. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

hamar feladod, pedig a kalóriabázis mindent megmutat...az oldal segítségével diétázom, és heti mínusz fél kiló...csak óvatosan...gondolj bele..két hónap, négy kiló...és nem éhezem...alaposan nézd át az ételeket, kiválogathatod a zsírszegény dolgokat...

jó az a kalóriabázis.hu

2014. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!