Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Próbálta már valaki a kalórias...

Próbálta már valaki a kalóriaszámolós diétát? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen. Lassú, de biztos és egészséges módszer. És ez számít igazán!!! Persze itt is kell sportolni!!! Eleinte kicsit macerásnak tűnhet, hogy méricskélsz, de hamar belejön az ember és kifizetődik. Plusz egy csomó dolgot megtudsz a kajákról.


Én ezt az oldalt szoktam használni:

[link]


De bármilyen diéta mellett döntsél is, tartós fogyáshoz mindenképpen sportolnod kell. Sok próbálkozás után kénytelen voltam én is belátni. :)

2012. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a kalória hülyeség, nincs benne lényegi információ...szénhidrátot számolj grammra, és ha lehet, fehérjét is. az tuti módszer
2012. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Zsuzsanna13 válasza:

Próbáltam! Működik!

Önfegyelemmel, napi tervezett egyenletes (többször kevés) kalóriabevitellel.

Az biztos, hogy ha kevesebb kalóriát viszel be a szervezetedbe mint amennyit elégetsz, akor csökken a súlyod, ha fordatva teszed, akkor hízol! Számolni kell egy kis időeltolódással, mire beindul a szervezetben a változás. Ez személytől/szervezettől függ. :)

2012. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán egészséges módszer.

MERT: valamennyire csökkenti a ch bevitelt, de a zsír bevitelt is. Zsír kell (akár sok), keményítőt viszont egyáltalán nem kellene enni. Zöldségekben van, oké. Az még nem okoz nagy vércukor ingadozást.

MERT: számolgatsz ide-oda, bele is őrülsz de ha a glutén, sok ch, tejben lévő marhainzulin okoz problémákat, és ezek miatt vagy zsíros akkor csökkentheted a bevitt kalóriákat, előbb lesz tápanyaghiányod mint normális fogyásod.


MERT: a kalória fizikai mennyiség, a tested nem tudja értelmezni. Sem az emésztésedet, sem az anyagcserédet nem ismered annyira, hogy tudd MENNYIT egyél. Erre van a gyomrod térfogata, és a normális ételek.


A szénhidrátok, tej zsírosító hatása hogy mutatkozik meg abban, hogy napi 1500 kcal? Pedig a hormonháztartásunk miatt bizony nem mindegy mit eszel, ezzel nemigen lehet vitatkozni. Sokan random fogynak hús, zsír, zöldségevéssel míg mások alig 1000-1200 kcal mellett kis müzlicskével, zsírszegény joghurttal tartják a zsírmennyiségüket. Na mi van velük? Nem kéne azt enni mint a borjú?

2012. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

6 hét 5 kiló

csak ez müködik

2012. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jó nagy marhaság.Fogyassz alacsony kalóriájú,egészséges ,magyar ételeket. GYŰZŐ.GYÜZŐ:Gyümölcs-Zöldség.Mozogni,mozogni.Gyalog.Bájszikl.
2012. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Halgass azokra akik azt mondjak, hogy hulyeseg... en csak 44 kilot fogytam igy, ugy hogy nem erdemes vele probalkozni szerintem. Halgass az okosakra, ne ilyen ostobakra, mint en, aki azt sem tudja mit beszel, hogy 30 eves kor folott majd 50 kilotol megszabadult...


Amugy a legjobb ha a kaloriakat szamolod es marhara odafigyelsz arra, hogy milyen etelekbol viszed be (ugy meg lesz megfelelo szenhidrat, feherje arany) keruld a cukrot a zsiros cuccokat, figyelj oda a mennyisegekre, es arra hogy naponta sokszor egyel, es akkor a sportot sem kell majd tulzasba vinni. Heti 3szor 30 perc kocogas boven eleg, csak figyelj oda, hogy sosem teljen el tobb, mint 4 nap kocogas nelkul.


Garantalt hogy szakadnak majd lefele rolad a kilok (nekem az elso 30 kilo 3.5 honap volt, igaz en tobbet sportoltam, de amikor visszafogtam is temposan jottek le rolam a kilok)


A kaloriaszamlalas mindennek az alapja, ugyanis csak ugy tudsz fogyni, ha kevesebb kaloriat viszel be, mint amennyit elegetsz.

2012. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Igen! 32 éves koromban a második gyermekem születése után 18 kg-ot fogytam le napi 1100 kcal-val. Igaz nem dolgoztam, otthon voltam gyesen, méricskéltem a kaját + heti 2 aerobic. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de nagyon vissza akartam nyerni a versenysúlyomat. Keddenként mértem magam, heti 1,5 kg ment le. Semmi csodaszer, majdnem mindent ettem, csak sokkal kevesebbet. Kitartás!
2012. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen használ.

Én 1200Kcal-t és 50-70 szénhidrátot engedek magamnak, a Kalóriabázison szoktam összeállítani az étrendemet és működik!

Mondjuk én húst, zöldségeket, gyümölcsöt, magvakat eszek csak, tejtermékből tejfölt, sajtot, tejszínt alkalmanként. Semmi gabona vagy cukor nincs az étrendemben.

3 hónap alatt lement 12 kiló, tornázni csak otthon szoktam fél órákat naponta. 5x eszek naponta, kis adagokat.

2012. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nincs még tapasztalatom ebben, vagy is nem úgy kezdtem el fogyni, hogy most kalóriát fogok számolni...

Én a level diétával próbálkoztam, aztán rájöttem, hogy az nem jó, kiegészítettem, ekkor jött be, hogy kb hány kalóriát is eszek, és mennyit mozgok.

Pár hét alatt lement 5 kiló :)

Még fojtatom, nem adtam ám fel, de hamar elfáradtam lelkileg... nem egyszerű valamit végig csinálni, de mindig az lebeg a szemem előtt, hogy büszke leszek magamra, ha sikerül!

2012. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!