Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Napi 110 gramm szénhidrátot...

Napi 110 gramm szénhidrátot hogyan lehet megenni?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, hogy mivel szenhidratcsokkentett kenyeret eszem, azt is delelott, meg koretkent bulgurt ha ugy van, eszem gyumolcsot is megsem tudok megenni 110 gramm CH-t.

Este megall a bevitel olyan 80 korul.

Tenyleg rossz az, ha a fogyni vagyo ember 80 korul visz be szenhidratot a szervezetebe?


2016. ápr. 13. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs hogy rossz-e vagy sem. :D De én 50 körül szoktam bevinni, 30g zsír és 170g fehérjét normál kajából erre jön rá a shake . Egyébként ha reggel csinálsz zabkását vagy 60-70g-ot simán meglesz nap végére a 100g ch.
2016. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fogyásnak mindig is az a célja, hogy neked kell megismerni a tested. Aki mondja össze vissza hogy 100g ch vagy 5kg ch arra ne hallgass. Valaki 50g chval kezd el fogyni más meg 150-el. Mindig fontos hogy figyeld a tested jelzéseit. Ha szédülsz vagy valami baj van akkor vigyél be kicsit több ch-t mert akkor drasztikusan lecsökkentetted a kaját. Ha meg jól vagy és fogysz, akkor ne foglalkozz semmivel. Ahány test annyiféle anyagcsere és egyéb marhaság. Tapasztald ki saját magadnak. Mert lehet hogy valakinél bevállt az egyik módszer, de nem biztos hogy nálad is befog.
2016. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nézd, minden embernek mások a szükségletei. Attól függetlenül, hogy mit írnak egy étrendhez, te fogyhatsz 150 g CH-val is, de akár 50-nel is. Ha 80-at tudsz enni, egyél annyit. Ha fogysz így, akkor jó. Ha nem, akkor változtass. Tök egyszerű, pl. nem szénhidrát-csökkentett kenyeret eszel reggel, hanem rendeset. Köretnek fehér rizst, krumplit. Főzve vagy olaj nélkül sütve egyáltalán nem olyan ördögi, mint aminek beállítják. Egyél változatosan, gyümölcsök mellé olajos magvakat, étcsokoládét, túrót... ezekkel már össze kell jönnie 110 grammnak is.

Ettől függetlenül szerintem a 80 is elég, de mint mondtam, ezt egyedül te fogod érezni, hogy mennyire van szükséged.

2016. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ma volt töltő napom 170cm/ 67g fiú vagyok és 800g ch-t ettem meg, de 100at hogy nem bírsz? :D Kb 100gr bulgor az már kapásból 75.
2016. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

110 grammot zöldségből is lazán be tudok vinni...

S van, aki eszik szénhidrátbombákat s megy neki 1000 is.


Az a szerencséd, hogy szénhidrátból nem kell sokat vagy keveset enni. Szinte teljesen mindegy, hogy mennyit eszel belőle. Csak vidd be a szükséges tápanyagokat s lakj jól...

Természetesen sokunk rájön, hogy egy bizonyos mennyiség jó neki, fogyáskor vagy máskor... Célszerű ehhez tartani magunkat. Kivéve, ha alkalomadtán más mennyiség esik jól...

S persze ha kevés a ch, egyél elég zsírt, kalória kell.

2016. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50 gramm rizs 35 gramm CH, 50 gramm zabpehely szintén 35 gramm CH, plusz két banán 40 gramm Máris 110-nél tartunk és még ugye nem laktunk jól egész napra.
2016. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, hasznosak voltak.

Azert vagyok bajban, mert nem eszem semmi ilyen magas ch tartalmu eteleket.

Sem banant sem zabpelyhet sem feher kenyeret lisztet sem rizs sem krumpli.

Igaz nagyon nehez de vannak celjaim 😊

Kicsit jobban oda fogok figyelni a ch bevitelre mert ma pl 50et ettem es szedulte. Viszont az esti csmellhez ettem nemi koretet igy maris jobban ereztem magam.

Nemreg kezdtem az eletmodvaltast meg ki kell talasztalnom.

Koszi a biztato mondatokat 😊

2016. ápr. 13. 20:25
 8/14 anonim ***** válasza:

#6: A páromnak ez 1/3 reggeli, én pedig szénhidrátmérgezést kapok tőle és 2 napig uborkánál szénhidrátosabbhoz nem nyúlok...

Nyilván emberfüggő, ki mennyit eszik meg kényelmesen. Én azért tudom tolni a szénhidrátot (aztán jön az orosz rulett, szóval célszerű visszafognom magam), de ha normálisan eszem rizst, sárgaborsót, mazsolát, banánt és ilyeneket, akkor a 110 grammot meg sem közelítem én sem, hiába eszem sokat. A fehérje- és zsírbevitelem automatikusan eléggé fix, a szénhidrátra egyszerűen nem marad sok hely, akármennyire is rákoncentrálok.

De lehet, hogy a kérdező egyszerűen keveset eszik, azért nem jut sok szénhidrátból. Vagy a kenyeret kivéve úgy eszi a szénhidrátbombákat, mint alapból én... 10 gramm banán, 5-10 gramm rizs, zabkásába 10 gramm zab... Ez nekem bőven sok ezekből, így is rebellisnek érzem magam. Igaz, nálam ez egyre megszokottabb életmódváltás.

2016. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De kalóriából mennyit ettél ma? Mert a túl kevés evéstől még esélyesebb a szédülés, bár természetesen lehet kevés a szénhidrát is, nem tudhatom, nálad mi van.
2016. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy valaki nem szereti ezeket, és nem is eszik sokat ezekből. Nekem mindegy is, mindenki azt esik ami jólesik.


De valljuk be, 10 gramm banán az kb egy karika, 10 gramm zabpehely meg vagy vagy két evőkanál. Normális étkű ember ennyit el sem kezd enni ezekből mert mire elkezdi, be is fejezte. Ez csak éppen egy kis kóstoló. Ezeket kimérni sem érdemes ilyen mennyiégben, azért nem feltételeztem, hogy van aki csak ennyit eszik ezekből.

2016. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!