Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát és hány gramm...

Hány kalóriát és hány gramm szénhidrátot ehetek naponta?

Figyelt kérdés
170 cm és 69 kiló. Nyárra szeretnék lefogyni. Heti legalább háromszor járok valamilyen sportra (minimum 1 órásak). Alakformálóra, dance aerobicra, tornára. Ezek mennyit használnak? A szénhidrát az amit nehezen fogok vissza. Hány grammot ehetek naponta, hogy fogyjak? Összességében hány kalóriát? A kalóriabázis oldalt szoktam használni, de nekem kicsit soknak tűnik az a 250 gramm naponta amit enged.

2014. ápr. 14. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez embertől is függ. Én képtelen voltam fogyni (kb. 24 kiló felesleggel!), amíg 80g alá nem vittem a szénhidrátot (kevés kalóriával mehetett volna, de én arra nem vagyok képes, sok szénhidráttal pedig különösen nem). Utána viszont nem volt gond egy jó ideig. Aztán leállt a fogyás, én pedig egy kis szünet után tovább faragom a szénhidrátot, remélem, sikerrel...

Viszont sok ember rengeteg szénhidráttal fogy. A kalóriaszámolók hajlamosak a zsírt visszafogni s a szénhidrátot nem. Úgy is lehet, de én éheznék és pokolian rosszul érezném magam. Nem vagyunk egyformák, fogyáshoz is más módszer passzol.

Azért sokaknak bejön a szénhidrátcsökkentés. Ki kell tapasztalni, mennyi kell, illetve mennyivel sikerül fogyni.


A kalória is nagyon emberfüggő, ahogy a fizikai aktivitás is. Fix számokat nehéz mondani, hisz annyi tényező van, de az emberek szeretnek határokat meghúzni, s az 1200 kalória az, amit gyakran olvashatsz, hogy az alá ne menjen senki, mozgásszegény életmóddal sem. Sokaknak ez is lehetetlenül apró. 2000 fölött viszont valószínűleg nehéz lenne a Te számaiddal, kivéve, ha nagyon sokat mozogsz.

2014. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis jó adatokat ad meg, ha kevesebbet eszel, akkor csak raktározni fog a szervezeted.


Egyébként ott a sportoknak is meg van a kcal-felhasználása, de ha nem találod, akkor a fórumban kérdezd meg, segítenek a régebbiek.

2014. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: A kalóriabázis egyszerű számológépként adja ki a számokat, az emberek nem szoktak raktározni azért, mert nem a ma trendi 50% szénhidrátot fogyasztja s írja be az ember. Nekem teljesen speckó beállításom van, a kalóriabázison azt is lehet. Sokaknak jó a szénhidrátcsökkentés, s ez elég logikus is.

S akkor is pici szénhidrátot ad meg a kalóriabázis, ha valaki beírt valami lehetetlen fogyási ütemet és 800 kalória jött ki neki egy napra... Mert a kalóriabázis azt sem ellenőrzi, legalábbis régen nem tette, most nem tudom, sokat módosítják az oldalt.

2014. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. ápr. 14. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kalkulátor. Ide beírhatod, mennyit szeretnél fogyni hetente, és hogy ehhez naponta max. hány kalóriát, szénhidrátot, zsírt stb. szabad bevinned:


[link]

2014. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!