Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Probalok szenhidratszegenyen...

Probalok szenhidratszegenyen etkezni de reggelre megettem 5 tojast, az picit tulzas nem? Nem ettem hozza kenyeret csak egykis sajtot reszeltem ra

Figyelt kérdés

2017. júl. 19. 06:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Alultáolált vagy, így azon kellene gondolkoznod, hogy eleget eszel-e. 5 tojás semmi, amikor cirka 10 kilóval kevesebb vagy, mint az egészséges tartomány minimuma.
2017. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem esszenciális a szénhidrát csakhogy ez közel sem jelenti azt,hogy nem kell.

Nagyon is kell és jól írta az előttem szóló,50% minimum ch kellene,hogy legyen a tápanyagok eloszlásában.

2017. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat aniket eddig is irtatok de mint ahogy emlitettem taplalkozasi zavarral kuzdok hol nagyon sokat eszek hol semmit es probalom a kozeputat megtalalni
2017. júl. 19. 15:33
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzásba vinni mindent egészségtelen. Enni kell szénhidrátot is, de nem cukorból meg csokiból. Hanem tk. kenyerböl pl.
2017. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 idrzsupos ***** válasza:

Sikerült a szénhidrátmentesen reggelizni. De a kalória sok. Kb. 750 kalóriát reggeliztél. Zsír, fehérje. A szervezet a hájat és az izmokat- zsiradék, fehérje- is át tudja alakítani szénhidráttá, de nagyon rossz anyagcsere, a szervezet savanyodása , a vesék megterhelése mellékesen vele együtt jár.

AKI nem akar hízni, az napi 6x egyen - 3 fő, 3 mini- pár falatos- evés, a cukor, liszt, tészta, zsírdús kaják, gyorskaják kerülése, és ideális kalória átlagos betartása - minél kevesebb agyonfőzött-sütött étel , kellő folyadék, mozgás, és egyébként többet nem agyalni azon, hogy deka, kaja, kalória, glikémiás index stb- ragozása hasznos. Szénhidrát mentesen is el lehet hízni, inzulinrezisztenssé lehet válni, sőt cukorbetegséget lehet kapni- nem kell hozzá feltétlen cukrot, szénhidrátot enni. Nem csak a milyen étel a fontos, hanem a mennyiség is, a rendszeresség, és a gondolkodás során az agy érdeklődésének hasznosabb irányítása szintúgy elengedhetetlen. Különben arról szól az élet, hogy evés, nem evés, kevés vagy sok kaja, deka, és ÉN, ÉN meg az ÉN agyalása uralkodik feletted. Egyszer nézz utána rendesen mindennek, aztán tartsd be, örülj, hogy fiatal vagy, kirándulj, tanulj, segíts másnak, akinek kevésbé könnyű, barátok, beszélgetések, szórakozás- sokkal jobb lenne. Neked is, a környezetednek is. Hajrá.

2017. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De a nem esszenciális azt jelenti, hogy nem kell bevinni étellel... Írtam, semmi baj azzal, ha valaki sokat eszik belőle, de van, akinek nagyon, nagyon rossz a sok ch. Vagy a sok étkezés. Ilyenek vagyunk. Nagyon megértem, ha valaki nem teszi tönkre az életét (nem túlzok, tényleg rossz állandó szénhidrátmérgezésben élni) csak mert más szerint sok ch kell, miközben a testnek nem feltétlenül az a jó. Emberek vagyunk s van választási lehetőségünk, ennek nem győzök örülni.
2017. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell,hogy javítsalak. Mert a nem esszenciális nem azt jelenti,hogy nem kell bevinni étellel hanem azt,hogy a szervezeted elő tud állítani saját maga is egy kis mennyiséget ami épp elegendő,hogy ne pusztulj el.

Ebből nagyon tévesen következtetnek sokan arra,hogy óóó akkor ha elő tudja állítani a szervezetem (tehát nem esszenciális tápanyag) akkor teljesen felesleges ételekből is bevinni (ami hozzáteszem szinte lehetetlen,maximum minimalizálni lehet)de arra nem gondolnak,hogy azzal,hogy a minimálisra csökkentik a ch-t akkor a szervezet egy olyan dologra fordítja az energiát (hanyagolva ezzel fontosabb folyamatokat) amit tökéletesen megtudtál volna előzni azzal,hogy legalább az a minimális 100g ch/nap-inkább 130g ch/nap megvan.

És ez a 100-130 g ch még csak az agy megfelelő működéséhez kell.

2017. júl. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!