Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Időszakos böjtölést megszakítj...

Időszakos böjtölést megszakítja az éjjeli inzulin?

Figyelt kérdés

1es típusú cukorbeteg vagyok, és úgy igazán most kezdtem érdeklődni az időszakos böjtölés iránt. Már elkezdtem és tartom is (de csak pár napja) de csak most olvastam meg videókban hallottam, hogy az inzulin termelés az ugyebár megszakítja a böjtöt. Olvastam , hogy cukorbetegeknek is ajánlják, stabilizálja a cukrot, nem kell annyi inzulin stb stb, de az éjjeli inzulinnal mi van? Mármint az is inzulián hiába más mint a nappali és állítólag egész nap hat ( Toujeot használok éjjelinek). Szóval ha beadom lefekvés előtt ez megszakítja a böjtömet? Vagy elhagyhatom és idővel beáll vagy hogy álljak ehhez hozzá?


Megkérném az olvasókat, hogy ellenpéldákkal ne jöjjenek , hogy nem jó az időszakos böjtölés ezért meg azért. A kérdésemre szeretnék választ kapni. Köszönöm



2018. jan. 16. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Időszakos böjtöt csak a 2-es típusú cukorbetegeknek ajánlják, s nekik is orvosi felügyelettel az elején, lassan átállva.
2018. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem, hanem , hogy az éjjeli inzulin megszakítja-e a böjtöt?
2018. jan. 16. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es típusnál egyáltalán nem ajánlott ez a fajta böjtölés, a jótékony hatásait egyébként is a saját inzulintermelésre fejti ki, ami neked ugye nincs.
2018. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor van olyan böjtölés féle ami ajánlott és fogyaszt? Nem tudom konkrétan hogy kéne fogyjak. Relatíve nagy méretű vagyok, 191 cm magas, és voltam kórházban a cukor miatt mert nagyon lefogytam, kb 85 kilóval girhes voltam mint valami éheztetett macska . De felszedtem pár kilót valahogy pedig tartom a magas fehérje alacsony szénhidrát diétát, járok edzeni heti 3x és kardiózok itthon. Tipp vagy ötlet hogyan fogyhatnék? (némileg kalória deficitben is vagyok, nem eszek túl sokat)
2018. jan. 17. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2018. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!