Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény étkezéssel...

Szénhidrátszegény étkezéssel lehet fogyni és gyúrni?

Figyelt kérdés

Alig eszem szénhidrátot, szinte kizárólag csak húsokat, tojást, halat, tejtermékeket és zöldséget fogyasztok.

Viszont elég cupák testalkatom van, sok rajtam a háj.


A kérdés az, hogy ha nem viszek be szénhidrátot, akkor a testem automatikusan a zsíromból fog magának energiát nyerni?



2018. febr. 12. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A tested először is az ételből nyer energiát. Kalóriadeficitben persze fogysz, jó étrend mellett főleg zsírból. De ez akármennyi szénhidrátnál így van, csak ha pl. hirtelen minimalizálod a szénhidrátot, akkor eleinte sokkal több fehérje kell, de ez nem tart sokáig.
2018. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fehérjét viszek be rendesen, azzal nincs gond.
2018. febr. 12. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Már így is alig eszel szénhidrátot, bár lehet, hogy érdemes lenne pontosan kiszámolni, mennyi van a zöldségeidben. De nem valószínű, hogy ezt csökkentened kellene.

Viszont ha túl sok fehérjét viszel be, az nehezítheti a fogyást, mivel a többlet inzulinogén hatású, és könnyen lehet, hogy túl sok kalóriát is tartalmaz így az étrended. Szóval szerintem számold ki, mennyi fehérje kell neked, és csak annyit egyél, ne többet. Ha így éhes lennél, egyél kicsit több zsiradékot.

2018. febr. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!