Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Így is fenn állhat a jojó...

Így is fenn állhat a jojó effektus?

Figyelt kérdés
Régóta futok, ezzel a napi 20 perces futással szinten tartottam a súlyom.Pár hete változtattam az étkezésemen, nem eszek sütit, cukrot, csokit, este keveset eszek és zöldséget, fehérjét. Kenyeret, krumplit módjával. De rendesen eszek,és 3 óránként. Tehát eszem eleget, és többször. Így heti 1,5-2kg-ot is fogyok. Persze fogynom is kell, mert túlsúlyos vagyok. Nekem ez így egész jól bejön. Viszont akkor ez a fogyás túl gyors? Mit kellene csinálnom, hogy ne legyen ekkora súlyvesztés?

2018. febr. 23. 11:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Csak mert sokan szajkózzák, hogy sok szénhidrát kell, ez még nem válik igazzá. A szénhidrát még csak nem esszenciális tápanyag, az agyat pedig nem kell sajnálni, bőven megkapja, ami neki kell, 8% szénhidráttal is. Ha nem így lenne s ételből kéne bevinni a cukrot, amit felhasznál, 1-2 napos böjt után agyhalottak lennénk.


Attól még OK, ha te sok szénhidrátot eszel, mert neked az jó. Csak ne várd el mindenkitől, mert van, akinek ez nagyon, nagyon rossz és csak hízik a szénhidrátdús étrenden, mert különben éhezik. Vagy más előnyt talál a szénhidrátszegény étrendben. Csuda tudja, én az ellenőrizhetetlen infók helyett inkább a saját testem nagyon egyértelmű jelzéseire hallgatok. Vagy a rengeteg cikkre, ami a szénhidrátszegény étrendet dicsőíti, de azért azokra se nagyon, mert nem hiszek benne, hogy a szénhidrát káros...

2018. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy 11-es írja! Az pedig végképp nem igaz, hogy szükség lenne olajokra. Évmilliós evolúciós folyamatot nem fog egy 40 éve tartó divatirányzat megváltoztatni. Hozzáteszem, az olajoknak pontosan az a nagy átka, hogy órákra görcsbe rántja a Vater papillát, elzárva ezzel az epe útját megakadályozva az ürülését. Pedig nagyon fontos lenne, mert rengeteg mai mentális, hormonális betegségnek az okozója az elégtelen epe. A vírusokkal is egyedül az epesav (valójában lúg) tudna csak megbirkózni. Az immunrendszer mintegy 70%-a a bélben lakozik. Ezt támogatná a koleszterin, ami (és most figyelj!) a szervezetedben képződik, mert a sejthártya rugalmasságát segíti elő. Dolga végeztével a máj kiválasztja, belepakolja az epehólyagba, ahonnét az epével együtt távozna, ha hagynánk.

Nem kell mindent elhinni, amit a gyógyszeripar állít. Az, mint a neve is mutatja, ipar. Gyár. Profitorientált vállalat.

Én a koromból kifolyólag átéltem pár gazdasági mélypontot. Na, ezekben kellett volna megnézned egy-egy reklámblokkot! Semmi másból nem állt, mint gyógyszer-, vagy a gyógyszeripar valamelyik termékének a reklámjából. Ha senki másnak, nekik akkor is volt pénzük a TV nem filléres műsoridejét megvásárolni.

Sajnos az orvosi egyetemek is csak az ő pénzükön maradnak talpon. Így elhiheted, hogy a tananyagba is van beleszólásuk.

Szóval ha az egészségeddel akarsz törődni, neked magadnak kel utánajárni az infoknak.

2018. febr. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Olaj van egy csomó magban, pl mogyoró, dió, kesu, brazil dió, stb. Olaj van egy csomó halban, illetve azok májában, pl tőkehal máj, lazac. Nem hinném, hogy görcsbe ránt bármit is, hisz a zsiradék érzékelése a patkóbélben pontosan az epehólyag záróizmát ernyeszti el, illetve azt összehúzódásra készteti. Valami enzim termelődik ott, és az jut el az epehólyaghoz. Nagyjából így működik. Az epének ez a feladata, hogy amikor zsír, olaj érkezik, a záróizom kinyisson, és az epe kiürüljön. Szélsőséges esetekben lehet epegörcs, de azt ne vegyük egy kalap alá a normál működéssel. Vírusok nem csak a gyomron át juthatnak a szervezetbe, ezért durva is lenne, ha az epe a vérbe jutna. Be is sárgulnál. Az epének zsírbontás a feladata, nem vírusirtás :D ..."És most figyelj!" Az a baj, hogy nem választod szét a jó és a rossz koleszterint. Te valószínűleg azért eszel bátran állati zsiradékokat, mert nem tudod, hogy azok a rossz koleszterinek. A jó koleszterinre valóban szükség van, de azt máshol találsz. Aztán... Ha sok zsírosat eszel, a májba visszajutva a koleszterin zsírmájat okoz. Ráadásul az epe koleszterintartalma megnő, és hajlamosít az epekőre. Ne haragudj, de nekem felszínes a tudásod, és hibás is. Többször is elkanyarodsz a témától. De azért köszi, hogy leírtad a véleményed.
2018. febr. 28. 21:51
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Olaj van egy csomó magban, pl mogyoró, dió, kesu, brazil dió, stb.


Így igaz. De általános esetben nem eszel belőle számottevő mennyiséget. Kivéve karácsonyt, amikor a diósbejglit tömöd magadba.


Olaj van egy csomó halban, illetve azok májában, pl tőkehal máj, lazac.


Valóban. Csakhogy attól, hogy a fent említett "olajok" szobahőmérsékleten folyékonyak, attól még valójában zsírok. ÁLLATI zsiradékok.


Nem hinném, hogy görcsbe ránt bármit is, hisz a zsiradék érzékelése a patkóbélben pontosan az epehólyag záróizmát ernyeszti el, illetve azt összehúzódásra készteti.


Pontosan. Erről beszéltem én is, amikor a Vater papillát említettem. ÉÉs mint ahogy te is írod, a zsiradék érzékelése nyitja ki, ernyeszti el. A növényi olajok viszont összerántják.


Vírusok nem csak a gyomron át juthatnak a szervezetbe, ezért durva is lenne, ha az epe a vérbe jutna.


Valóban nem. Az emberi testet percenként sokszáz támadás éri, de a legtöbb (mint említettem mintegy 70%, a belekben aktivizálódik. Ott talál megfelelő életteret, ott tud kellőképpen szaporodni. Egy vírus nem csinál infekciót.


Az a baj, hogy nem választod szét a jó és a rossz koleszterint.


Én az idősebb generációhoz tartozom. Nagyon jól emlékszem arra, amikor a gyógyszeripar foggal-körömmel védte az álláspontját a napi 50mg C vitaminnal kapcsolatban. Arra is emlékszem, hogy eleinte szó sem volt "jó és rossz" koleszterinről. Csak amikor már tarthatatlan volt a koleszterinnel való riogatás létjogosultsága, akkor jöttek elő ezzel az újabb indokkal. Csk arról nem beszéltek soha,, hogy a koleszterint a saját szervezeted állítja elő, és csak elenyésző mennyiségben tudod a szintjét a táplálékkal bevitt koleszterinnel emelni. A tested pedig nem hülye. Nem kamikáze, nem célja saját elpusztítása. Azért állít elő koleszterint, mert szükség van rá. És teljesen egyéni, hogy kinek MENNYI a szükséges mennyiség, így magas koleszterinszintről sem beszélhetünk. Amerikában már (f-)elismerték ezt, kis hazánkban még igyekeznek lehúzni néhány bőrt a népről.


Ha sok zsírosat eszel, a májba visszajutva a koleszterin zsírmájat okoz.


Ez megint csúsztatás. A zsírmájat nem a koleszterin, hanem a vele egyidőben bevitt mérgek okozzák.


Ráadásul az epe koleszterintartalma megnő, és hajlamosít az epekőre.


Pontosan az ellenkezője igaz. Ha NEM ÜRÜL az epe, akkor nő a kövesedés kockázata.


Ne haragudj, de nekem felszínes a tudásod, és hibás is.


Igen, felszínes. Mint ahogy e kérdésben mindenkié. Senki sem mondhatja, hogy mindent tud a témáról.


De, sajnos, csak most jutott el a tudatomig, hogy egy nővel vitatkozom. Az pedig olyan, mint szobabiciklizni. Csak belefárad az ember, de nem jut sehova. Rólatok a logika érvei leperegnek, ti az érzéseitek, megérzéseitek mentén működtök. Nem pejoratív felhanggal mondtam ezt, ne sértődj meg rajta. Így van rendjén, és én így szeretlek titeket. Mivel azonban nektek az is mindennél fontosabb, hogy a tiétek legyen az utolsó szó, nem győzködlek tovább. Mondj bármit, nem reagálok rá.

2018. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Jó dolog az internet, de az amúgy is kaotikus tudást ami a táplálkozásunkat illeti nem sokban segíti.

Bárki írhat, mondhat bármit és állíthatja,hogy igen ez így van...attól még nem feltétlen lesz igaz.


Gasztroenterológusként meglehetősen tisztában vagyok az emberek táplálkozási szokásaival és,hogy mi okozza az esetek legnagyobb részében a problémát és az nem a szénhidrát, nem a zsír és nem is az olaj.

Sokkal összetettebb probléma ez, nem lehet egyféle tápanyagot bűnösnek kikiáltani.

Ha az emberek megfelelő mennyiségű és minőségű ételeket ennének minimálisan figyelve az arányokra (majdnem mindegy,hogy ezen belül mit) nem kellene ennyi hormonbeteg emberrel foglalkozni ezt egészen nyugodtan borítékolom)

Erre a mesére a vaterpapilláról, a zsírról és az olajról pedig inkább is reagálok.


A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, igen ez jó kis paradoxon.

Laikusok vagy kevésbé hozzáértők kapásból arra a következtetésre jutnak,hogy óó akkor nem is kell szénhidrátot enni, hiszen nem esszenciális.

Hát persze a hivatalos definíció szerint nem az mivel a szervezetünk elő állítja magától is azt a mennyiséget amennyit képes! Muszáj neki különben elég hamar távoznánk a túlvilágba.

Badarság lenne azt gondolni,hogy a szervezetünk elsőszámú "építőkövét" nem fontos fogyasztani, sőt minél kevesebbet kell.

Mindenkitől csak azt kérdezem,hogy akkor hogyan lehet az,hogy több mint kétszer annyi szénhidrátbontó enzim van a szervezetben mint pl zsírbontó?


Érdekes dolgok ezek,vakon hinni valamiben amiről nem tudhatod biztosan,hogy úgy van veszélyes dolog lehet.

Drasztikusan étkezni (és a magas zsír, kevés szénhidrát nagyon is az)szintén veszélyes lehet, nem véletlenül vannak állandó orvosi felügyelet alatt azok akit ketogén diétára fognak.

Csak úgy otthon elkezdeni, mert miért is ne elég nagy felelőtlenség.

Persze a szervezetünk nagyon jól ki van találva csak úgy nem "romlik el" semmitől, hosszú évek kitartó munkája kell hozzá.

2018. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

Jó dolog az egyetem. Megtanulhatod mindazt, amit eléd raknak, meg amiből vizsgáznod kell. De ki dönti el, hogy mit raknak eléd? Akinek a pénzén működni, vagy egyáltalán létezni tud az egyetem.

A fő bűnös természetesen nem a szénhidrát, nem a zsír és nem is az olaj. A kérdés viszont a fogyásra, illetve a túlsúlyra van kihegyezve, így nem írhatok egy, a Háború és béke terjedelmű eszmefuttatást arról, miként tettük tönkre a termőtalajainkat, és miért nincs semmi tápanyag abban, amit megtermelünk, illetve ami boltok polcain élelmiszer gyanánt kínálja magát. Tudom, te másra gondoltál, pedig a legfőbb bűnöst itt kell keresni. (Meg a 40 éve tartó olajfogyasztásban.)

2018. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, közben el kellett mennem. Szóval jó dolog az egyetem. Én is dobhatom ki a *csába az első (kertész) diplomámat, mert semmit sem ér! Elhelyezkedni természetesen el tudnék vele, jól-rosszul meg is élnék belőle, csak éppen mára kiderült, hogy az akkor tanultak messze nem fedik a valóságot.

Én szeretem jól csinálni a dolgaimat. Szeretem jól végezni a munkámat is. Örömömet lelem benne. De, ahogy Agócs prof mondta, ha a rosszat csináljuk jól, az eredmény egyre rosszabb lesz.

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy ne higgy a végzettségedben. De fogadd fenntartással a tanultakat, mert úgy lehet, tévútra visznek.

2018. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az egyetem és a papír vajmi keveset számít, egy szükséges "rossz" ami kell ahhoz,hogy az embert azt csinálja amit szeretne.

A 20 éves tapasztalat, folyamatos kutatás,tanulás és az emberek problémái tanítottak meg arra amire, nem az egyetem és még csak nem is a magyar szakma. Sajnos rengeteg itthon a pocsék orvos minden téren, ezen a téren meg pláne. Bármi bajod van, itt egy kenőcs, itt egy gyógyszer és ezen kellene gyökeresen változtatni és valóban megoldani a problémát.

Na mindegy, eléggé elkanyarodtunk a kérdéstől.

A lényeg,hogy szélsőségek soha semmilyen formában nem vezetnek jóra, a ch minimálisra csökkentése pedig az egyik legrosszabb ötlet egy egészséges ember esetében.

2018. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Miquel, szépen reagáltál szinte minden egyes mondatomra. De néhányat azért kihagytál, amire nem tudtál mit mondani. Úgy látom, nyitnom kell új oldalt a kérdésemnek, mert nem arra írsz, hanem leállsz vitázni. Az, hogy a te fiatal korodban nem volt külön jó, és rossz koleszterin, az azért van, mert akkoriban nem volt fontos, vagy nem ismerték fel a jelentőségét. Egyik a szervezetnek szállít, a másik meg visszaszállít a májba. Ne is haragudj, de úgy írsz, mintha én vmi vegyi laborból táplálkoznék, hogy mérgeket viszek be. Az, hogy vegyszerek bekerülnek a táplálékba, az szinte kivédhetetlen. A halak olajtartalmának a jelentősége a jó koleszterinben van. Lényegtelen, hogy állati eredetű. Igen, a kevés zsiradék miatt az epe besűrűsödik, de a sok is hajlamosít, szóval egy se sok se kevés utat kell választani. Egyet értek az utolsóval, fontos az egyensúly. Én nem is akarom minimálisra csökkenteni se a zsírt, se a ch-t. A kérdésből is kiderül, hogy módjával eszek ilyeneket is. Csak a zsírok a HDL felé billennek, a ch-k meg a lassabb felszívódásúak felé. Van kb 15kg pluszom. Futok naponta gépen itthon. Lemegy 1,5 kg. Erre vonatkozott a kérdés.
2018. márc. 3. 20:06
 20/21 A kérdező kommentje:
Ja, és ffi vagyok, ezt is szépen kitaláltad :D
2018. márc. 3. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!