Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miután lefogytál, hogyan...

Miután lefogytál, hogyan tudtad megtartani a testsúlyodat?

Figyelt kérdés

Már elegem van, hogy az egész életem a fogyókúrákról szól.

Nagy nehezen lefogyok, aztán visszahízok. Ez ismétlődik állandóan. Még akkor is, ha hetente csak fél kilót fogyok.

Volt olyan diètám, ami egy évig tartott. 15 kilót fogytam, nagy nehezen. Nagyon kitartó voltam, nehéz volt megállnom, hogy ne egyek finom dolgokat, de valahogy kibírtam. Kicsit lazítottam a gyeplőn, de még úgyis kevesebbet ettem mint egy átlagember, és 1 év alatt visszajött minden.

Most megint kellene fogynom, de nem bírok belekezdeni, mert tudom, hogy a sok sanyargatásnak (mert én így élem meg) az eredményét csak rövid ideig élvezhetem.



2017. máj. 25. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne kùra szerűen csinàld!(fogyóKÚRA) Vàlts èletmódot. Tartós eredmènyre csak az vezet. Meg mi az hogy jò eteleket nem ehetsz? Ha sanyargatod magad, akkor valòban sza*. Rendesen belőtt, tàpanyagdùs ètrend, heti 4x-i mozgas.
2017. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen, olyan étrendet kell kialakítani, amit nem hagysz abba sosem. Ebbe beleférnek a "finom dolgok" is.

Kíváncsi lennék rá, hogy mit ettél egy átlagos napon abban az egy évben, és mit utána (amikor lazítottál). Mert valami nagyon nem oké szerintem.

2017. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja, és írd meg a magasságod, súlyod (amiből fogyni akarsz), életkorod is.
2017. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Ez azért van, mert KÚRÁzol. Amíg tart a kúra, addig úgy élsz, hogy ne legyél kövér, aztán a kúra végeztével visszatérsz ahhoz a lusta és túlzabálós életmódhoz, ami a kövérségedet okozta.


Ha úgy élsz, ami kövérré tesz, mégis mire vársz?!


Nem "kicsit lazítottál a gyeplőn", ha 15 kg-ot híztál egy év alatt. 1 kg zsír felhízásához 7000 kalóriával kell többet enned, mint amennyi testednek szükséges. Azaz 105.000 kalóriával tömtél magadba többet, mint kellet volna.


Ez fekete-fehér matek. Élj úgy, hogy ne hízz, és egészséges maradj. Ennyi.

2017. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Előző, nekem +300 kcal igenis kicsi lazítás. Egyszer egy hónapig +1000 kcalt ettem a szükségletemhez képest s ezt is kis lazításnak éltem meg, éhes voltam meg lelkileg is jó volt normálisabb mennyiséget enni (igen, az első évtizedeimben megszoktam a sok ételt, nekem más a normális, de nehezen is lakom jól). Még jó, hogy én ennyitől nem hízom, de ha normális szervezetem lenne, bajok lennének.


Mindazonáltal szerintem is az életmódváltás lehet a megoldás. Plusz az odafigyelés, önvisszafogás, mert a leglaktatóbb, jó étrenden is túleheti magát az ember, nekem ez sosem volt probléma. De sokkal, sokkal könnyebbé teszi az odafigyelést egy számunkra megfelelő étrend, életmód.


A hónapok önfeledt zabálásának megelőzésére pedig szerintem az a jó, ha már fogyáskor igen finomakat eszünk. Lehet, hogy van, akinek olyan eltévelyedett az ízlése, hogy ez nehéz neki, annak őszinte részvétem, de az az érzésem, a legtöbben leragadnak valami sivár s nem hozzájuk illő étrenden s azt hiszik, a fogyásért le kell mondani az ízes falatokról. Pedig nem. Én még jobban ettem a 20 kiló fogyásomkor, mint előtte. Az utolsó kilók neccesebbek, de itt sem az étel minősége a gond, hanem kicsit a mennyiség s bizonyos ételek kvázi totál kiesnek. De ez kibírható, ha a maradék élvezetes s a nem megfelelő, de nem egészségtelen kedvenceinket sem adjuk fel túl hosszan.


Nyilván nem ehetünk ugyanúgy, mint régen, legalábbis nagyvonalakban ez a helyzet (van, aki ki tudja kerülni, pl. aki lassan hízik vagy könnyen fogy, mindkettőre tudok példát. olykor jobban oda kell figyelni s visszafogyni a feljött 1-2 kilót. vagy folyamatosan figyelni kicsit. de lehet, hogy több mozgás a megoldás). De ez nem baj. Én kicsit sajnálom azokat, akik bármit ehetnek, nem híznak, s ezt kihasználva kegyetlenül egészségtelenül élnek és túleszik magukat, ami terheli a szervezetüket s ha később hízékonyabbá válnak, akkor különösen nehéz lesz... Még annak is örülök, hogy képtelen voltam teljesen lefogyni a szénhidrátszegény, jó kis új életmódommal s muszáj volt megtalálnom egy másik étrendet, amiről kiderült, hogy sokkal jobban érzem magam vele. Ha nem híztam volna el, talán még most is cukros-lisztes vackokat ennék 2 ember helyett, brrr.


Szóval használd ki, hogy oda kell figyelned s találj egy remek étrendet, mozgást, s élj vele úgy, hogy jól érezd magad és ne is hízz. Nagyon kicsi az esélye, hogy nem tudod megtenni.

2017. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5

Plusz 300 kalória nem "kis lazítás". Az rengeteg, mint az eredményen is látszik. Nem azon múlik, hogy mit gondolsz róla, hanem az határozza meg tényszerűen, hogy a test hogyan reagál rá.

2017. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Oké, ezt értem, de ha egyszer a kérdezőnek az kis lazítás. Nekem is az. Ha igazán nagyot lazítok, az +2000 kcal. Mondjuk az mindennap nehezen megy.


Szóval több értelmezés lehetséges. Emberi szempontból mindkettőnknek kis lazítás, az ő testének nagy, az enyémnek nem.

Az éhezés is ilyen szó. Én arra is alkalmazom, amikor kaparom a falat az éhségtől. Lazán tudok kalóriatöbbletben, jó étrenden éhezni. Míg ez a testemnek nem éhezés. S van, aki úgy érzi, nem éhezik, de a teste igen.

2017. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

170 cm, 86 kg, 31/N

Tudom, hogy részben magamnak köszönhetem, hogy visszahíztam, de mondom, még akkor is kevesebbet ettem mint a környezetemben élők, akik jóval vékonyabbak nálam.

Tudom, hogy a felfogásommal is baj van, próbáltam életmódot váltani. Nem fogyózni. De mivel már gyerekkorom óta küzdök a túlsúllyal, így nekem az evés vagy bűntudatot okoz ( ha olyat eszem, amit szeretek), vagy ha "diétás" kaját eszem, akkor meg az a tudat betegít meg, hogy nekem csak ilyet szabad, mert dagadt vagyok.

A szénhidrátcsökkentett diétát csináltam legutóbb, de pajzsmirigy alulműködésem lett közben, szóval az is okozhatta, hogy mindent visszahíztam.

2017. máj. 25. 13:03
 9/17 A kérdező kommentje:

#2

A diéta alatt: reggelire 1 szendvics (tk kenyér, felvágott, sok zöldség, light sajt)

ebédre: leginkább hús, pici szénhidrát (valamilyen tk, vagy szenhidrátcsökkentett), zöldség

Uzsonna: gyümölcs

Vacsora: u.a mint az ebéd vagy leves


A diéta után: néha ettem szenhidratcsokkentett péksütit, édesítőszeres sütit, de kb. ugyanazt ettem mint előtte. Valamivel kevesebbet mozogtam.

2017. máj. 25. 13:13
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező:


A kövérség ilyen. Aki csak egyszer is elhízott, annak 10-15%-kal örökre kevesebbet kell ennie a súlytartáshoz, mint annak, aki sosem volt kövér. Így működik az elrontott emberi test (a forrás orvosi)


ha ugyanazt eszel, mint előtte, ugyanúgy kövér leszel.


Amit te diétának hívtál, az a következő:

1, reggel liszt azaz szénhidrát valamivel

2, liszt azaz szénhidrát

hússal

3, szénhidrát

4, vacsorára liszt azaz szénhidrát hússal


Ennek SEMMI értelme.

A reggelid ok. A másik két étkezésre pedig fehérjét kell enni zöldséggel. Ennek kismillió variációja van. Egy egészséges tányér eleve úgy néz ki súlytartásban, hogy harmada a fehérje, harmada a jó szénhidrát maximum és harmada tiszta zöldség.

Nem pedig hús kenyérrel, krumplival, tésztával, fehérizzsel és liszttel.


Valamit nem látom leírva a heti 3 alkalom sportot, ami kötelező, igen, lefogyva is. Az egészséged miatt is, meg amiatt is, hogy ne hízz vissza meg amiatt is, hogy az izmos testnek több tápanyag kell hízás nélkül, mint a nem izmosnak.


Olyan életre kell berendezkedned, amit örökké tudsz tartani.

2017. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!